www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Odporový dělič - Astra
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2006 07:30

nefungovala mě rychlost 1 a 2 na ventilátoru (byl přerušený odpor 0,8R dle schématu, které je uvedeno výše od Radka), podařilo se mi najít místo přerušení odporového drátu a opravit to, ten zelený smalt, který jsem musel v místě opravy odstranit jsem nahradil silikonem - včera jsem to chvíli v autě testoval a zatím to funguje, jako druhé řešení opravy mě napadlo navinout příslušný odpor znovu navrch přes ten smalt a pak to zamáznout silikonem

Re: Odporový dělič - Astra
Autor: R@dek (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2006 15:36

No nevím jestli je silikon zrovna ten nejlepší materiál sad smiley Ten smal funguje nejen jako fixace, ale rovněž jako teplovodné medium s docela dost dobrou tepelnou výdrží sad smiley Současně většina odporových materiálů není zrovna nejlépe pájitelná... No snad jen popřát hodně štěstí, ať Ti to dlouho vydrží.


Re: Odporový dělič - Astra
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2008 23:00

Také mi nechodila poloha 1 a 2,zjistil jsem že druhý odpor je přerušen,a pozjištění že nový stojí 850 Kč a na vrakáči za starou rašpli chtěli 500 jsem vzal odporový drát v hodnotě 1.2 ohmu namotal na to a přiletoval paralelně na druhý odpor a už to funguje.

Re: Odporový dělič - Astra
Autor: David14 (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2016 21:59

Vím že tohle téma je už staré, ale mám také problém s odpoovým děličem. nejsem elektrikář, takže tomu moc nerozumím. funguje mi jen 4 stupeň tak jsem sázel na tu tepelnou pojistku a vyměnil jsem ji. Tou to nebylo... Když mám ventilátor odpojený od děliče tak mi to na zkoušečce ukazuje hodnoty a když to zapojím, tak mi zkoušečka naukaže nic. Nevím jakou funkci tam plní ten kondenzator, ale nemohlo by to být tím. Diky za odpověď.

Re: Odporový dělič - Astra
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2016 16:51

Trochu pomatene, nechapu kde si co meril a jaky kondenzator mas na mysli..

Je to tady nekolikrat popsano, ze staci koupit predradny odpor k ventilatoru topeni na Favorita. Sice je asi jen 3 rychlostni, ale je to za par korun a funguje to...

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **   *******   ********  **     ** 
 **    **   **     **  **     **  **        **     ** 
 **    **   **     **         **  **        **     ** 
 **    **   *********   *******   ******    **     ** 
 *********  **     **         **  **         **   **  
       **   **     **  **     **  **          ** **   
       **   **     **   *******   **           ***    
Powered by Phorum.