www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2005 18:49

nevím kolik stojí ledky, ale před měsícem jsem tam dával bílé žárovky a u Zralýho 15,-kč kus a středový panel 6,-kč kus

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Habik (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 09:31

> Isuzu
Ledky stojí kolem 30 - 40 Kč/ks (bílá, modrá), ostatní barvy by měly být levnější + odpor (korunová položka). Podívej se na www.flajzar.cz nebo na [www.volny.cz]. Na Astru ti 4 LEDky stačí (jen na budíky), musíš si akorát pohrát s nasměrováním diod na světlovodivý plast, aby ti to svítilo všude stejně. Pokud máš Kadetta bez otáčkoměru tak ti 4 Led nestačí (svítí to na prd), dával jsem tam 6 diod se svítivostí 15800 mCd.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Isuzu (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 11:44

Takže pod budíky je taky patice T5? Koukal sem na stránky Flajzar ale mě osobne to nic neříká rád bych si objednal 4 ledky pod budíky aby to pasovalo Díky moc

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Habik (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2005 19:04

> Isuzu
Pod budíkama není patice T5, je tam taková zelená objímka se žárovičkou. Žárovky s paticí T5 najdeš na středovém panelu - např. pod tlačítkem cirkulace vzduchu a pod třema otočnýma ovladačema. Osobně jsem tuto objímku s diodou v prodeji nikde neviděl. Asi bych si koupil LEDky v patici T5 a přebastlil je do tý origo objímky - popisuje to MilanX17DTL nahoře (když se ti to nebude líbit,můžeš je kdykoliv vyměnit za něco jiného) nebo bych ty diody připájil přímo na plošnák budíků. Ještě bych se někoho poptal, jak ty diody od flajzara svítí (aby ti to nesvítilo jak bludička), protože se mi zdá že mají docela malou svítivost. K tátovi na Astru jsem dával modré led s vypočítaným odporem se svítivostí cca 4000mCd a úhlem rozptylu světla 30° a je s tím maximálně spokojenej. Jo a připrav se na to, že ti nepůjde měnit intenzita světla pro budíky, všechno ostatní se ti normálně stlumí. Toť můj názor smiling smiley.Zatím se měj a ať se ti to povede.

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2005 09:54

zrovna jsem to dodělal podle návodu nahoře. Celkem fajn, akorát trochu nerovnoměrně osvícený (bacha na kvalitu foto z mobilu)

Přílohy: (9.8KB)  
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: igas (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 19:57

Ja to mam asi takhle...smiling smiley

Přílohy: sraz 148.jpg (176.2KB)   sraz 149.jpg (193.2KB)  
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: LED (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2009 15:57

Lepší...............


smazáno .. toto není komerční inzerce.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (24.01.2009 16:47)

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: st.jindrich (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2010 18:47

taky se připojím s obrázkem zelených LED v TIDu

Stanley
------------------------------------
současnost: Astra F X16SZR sedan 1996
minulost: Astra F classic 1,4 hatchback 2000

Přílohy: IMG_0157s.jpg (71.9KB)  
Re: LEDky k podsvetleni
Autor: pavelp (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 08:16

Zdravíčko, nedávno jsem objevil obchod (firma je Brně), kde jsou LED za pěkné ceny. Tak pokud někdo bude chtít vyzkoušet, tady je adresa:

[www.dobry-obchod.cz]

Re: LEDky k podsvetleni
Autor: Rastik (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2010 06:57

hoši to podsvietenie na tej nemeckej stránke vypadá suprovo.
Len ozaj keď buem mať trošku trpezlivosti a času, tak sa do toho pustím.
[www.blauertacho.de]
veľa zdaru

Opel Astra G 1,4 16V r.v.1998

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  **     **   ******         ** 
  **  **   **  **  **  **     **  **    **        ** 
   ****    **  **  **  **     **  **              ** 
    **     **  **  **  **     **  **              ** 
    **     **  **  **  **     **  **        **    ** 
    **     **  **  **  **     **  **    **  **    ** 
    **      ***  ***    *******    ******    ******  
Powered by Phorum.