www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Led-patice
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2005 14:26

Ahoj. Prosím vás, u kadetta mi původní majitel dal zelené osvícení palubky (zelená gumička na žárovečce). Svítí to mizerně, existuje náhrada Ledka s paticí žárovky - viz obrázek. Jedná se o dvě bajonetové žárovky - viz. obrázek.
Jestli něco takového existuje, prosím napiště jak se to jmenuje. Předem velmi děkuji

Přílohy: obr1.jpg (274KB)  
Re: Led-patice
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2005 15:20

Skoda ze upozorneni nahore je JEN cerveny. Bud ses linej, nebo neumis cist. :-( Podsviceni se tu probiralo minulej tejden. Podivej se do clanku "LEDky k podsviceni", popripade pouzij vyhledavani.....!!!!!

Re: Led-patice
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2005 16:37

Žárovky samozřejmě barevné existujou,jen se dají z opláckých patic problematicky vytáhnout (jsou tam připájeny).Ja mam červené žárovičky a nasadil jsem je na patice ze starších Peugeotu např.309,405 ,u těch se dají žárovičky dobře vyjmout a nahradit jinýma.Ty patice jsem koupil na vrakárně,korunová položka....

Re: Led-patice
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2005 17:54

já tam zkoušel modrý žárovičky a svitilo to tak mizerne ze jsem je vymenil zas za bile... :-/

Re: Led-patice
Autor: MARTIN (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2005 18:23

Červené svítí celkem zajímavě.V noci je to takové útulné...

Re: Led-patice
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 05:03

Tak jsem se díval u nás v Auto moto potřebách, za 165 kč diody v paticích stejných, jako jsou na palubovce mojeho opla. Takže do toho jdu, jsou to prý 2 W (oproti původní 1,2 W) měli by svítit modře a jsou to, jak jsem psal diody. Takže doufám, že budou krásně svítit.

Mějte se a až uvidíte modrou záři, tak to jedu já se svojím Kadeťtákem :-))

Re: Led-patice
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2005 06:24

Jak ti psal Standa, kdybys nebyl línej číst si i jiné vzkazy tak by ses možná dověděl kde mají diody s paticí T10 za 49,- a s paticí T5 za 14,-



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   **     **  ********   **     ** 
 ***   ***  **    **   **   **   **     **  **     ** 
 **** ****  **          ** **    **     **  **     ** 
 ** *** **  **           ***     ********   **     ** 
 **     **  **          ** **    **          **   **  
 **     **  **    **   **   **   **           ** **   
 **     **   ******   **     **  **            ***    
Powered by Phorum.