www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: Ventilátor na pevno
Autor: Demure http://gsi.zde.cz (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 11:39

Šel jsem do GM electronic a řekl jim co jsi napsal o tom 300V napetí a koukali na me jako na blázna že to nikdy neslyšeli a že maj jen vypínače na 30 ampér, tak jsem ho tam dal a je to ok.

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 07:28

Vinuti motoru je civka, pri zmene napeti na civce se vzdy naindukuje nejake napeti (jestli opravdu 300V nevim, nemeril jsem to, psali to na tom webu). Tzn. pri zapnuti i vypnuti dojde k zajiskreni na vypinaci z duvodu indukce. 30A vypinac urcite vydrzi dele nez ten cos tam mel predtim ale jak dlouho to nevim. Proto se tam dava ta dioda aby to nejiskrilo.

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2005 09:42

Ahoj. Nemám elektro vzdělání, proto se raději zeptám vás, co tomu rozumí.l Chci si jít koupit to relátko a diodu, kterou dám v obrácené polaritě. Protože nevím, co mám říct v GM elektronics, prosím vás specifikujte někdo, co jim mám říct že chci. Když někdo z vás připíše cenu, budu rád. Děkuji Jirka

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2005 10:15

Panove, ono se staci nekdy podivat na rady - odkazy. I kdyz nemate elektro vzdelani tak to tam snad uvidite - jsou tam i popisky k obrazkum ze tam je dioda 1N4007 a kdyz to hodite do vyhledavace tak zjistite, ze je to dioda do 1000V a hned by jste vedeli, ze je to ta prava. A stoji cca 1,- .

Re: Ventilátor na pevno
Autor: Jiricek.J (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2005 11:32

Moc díky, ale 1N4007 jsem dal do vyhledávače a ono nic. Tak mi prosím ještě napiš to relé, hledám už 15 minut, a nic. Děkuji předem

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  **    **  **    **  **      ** 
 **     **  ***   **  **   **    **  **   **  **  ** 
 **     **  ****  **  **  **      ****    **  **  ** 
  ********  ** ** **  *****        **     **  **  ** 
        **  **  ****  **  **       **     **  **  ** 
 **     **  **   ***  **   **      **     **  **  ** 
  *******   **    **  **    **     **      ***  ***  
Powered by Phorum.