www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Kaďour nechce startovat
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 07:45

Zdravím,
mám problém s kadettem 1,3i (motor C13N), včera večer když jsem chtěl nastartovat tak vše vypadalo v pořádku, ale po otočení klíčku, se nedělo vůbec nic. Všechny kontrolky na palubce svítí tak jak mají, palivové čerpadlo je normálně slyšet, ale po otočení klíčku a snaze nastartovat se neděje vůbec nic. Mám v autě vypínač na zapalování, kterej normálně používám když auto postavím někde na ulici, ale ten jsem před tím nezapínal, takže vše by mělo normálně fungovat, ale auto se chovalo jak kdyby byl stále tento vypínač zapnutý. Nevím co se mohlo stát, protože ráno jsem bez problému nastartoval, a bez jakýchkoliv známek nějakého problému jsem jezdil. Nevíte někdo prosím co se mohlo stát ?? Předem díky za rady.


Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 09:25

A co to dělá netočí se startér nebo se točí a nic?

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 09:47

no právě že se startér vůbec netočí, jak otočím na III. a motor by měl naskočit, tak není slyšet vůbec nic. Nevim jestli je něco s nějakým zapojením elektriky... fakt nevím, co to může být


Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Demure http://gsi.zde.cz (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 10:55

Přesně ten samej problém řešim dneska já. Když to roztlačíš přes kvalt tak se to rozjede a pak to bude ok. Je to zaseklej startér. Nebo to může být taky relátko pro starér a uhlíky na startéru. Zkus do startéru klepnout lehce třeba kladívkem, pomáhá to.

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 11:43

A po optoční klíčku to cvakne???

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Demure http://gsi.zde.cz (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 11:49

Co cvakne? Pouze cvakne relátko, po otočení klíčku, ale to musíš mít ucho u něho abys slyšej jak cvakne. Jinak mě teda nic necvaklo. Absolutní ticho a motor netočil, ani startér netočil, jen svítili kontrolky an palubce a pohasínaly když jsem chtěl startovat. Šlo tedy napětí do cívky ale ta už nehla se startérem. Chyba tedy byla ve startéru. Už je vyměnenej je to 30 minut. A je po problému. Doufám... :-)

Re: Kadett nechce chytnout
Autor: Franta (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 12:01

Mám malý problém.Auto mi jelo.Vypnul jsem motor a když jsem ho chtěl znovu nastartovat tak už nechytil.Motor točí.Má jiskru.Při poloze II. však nereaguje benzínové čerpadlo.Při poloze III. čerpadlo běží.Vubec si nevím rady.Moc prosím o pomoc.


Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 12:24

2Franta : Mily Franto, byva dobrym zvykem napsat alespon typ motoru.

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 13:13

dik za info, zkusim to hned jak vypadnu z prace, snad to pomuze....

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2005 14:55

taky mi to nechce startovat. mám c16nz a uz fakt nevím co to může být.taky jsem myslel ze je to startér ale měl jsem ho venku ale šlapal jako hodinky.prolezl jsem ukostření baterku všechno o.k.,ale pořád když se mu nechce tak nenaskočí at je studený nebo teplý je to jedno.poradte mi další možnosti mě už napadá jenom spínačka ale ta je dražší než auto smiling smiley p.s. mám nadstavený káblík ke startéru(+) nemůže to být tím?mám tam rychlospojku a když ji přiložím ke matici na cívce tak naskočí vždy dík tom

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 07:04

Ahoj, tak auto jsem včera roztlačil přes kvalt a motor bez problémů naskočil, takže asi bude chyba v tom startéru (když jsem na něj poklepal tak se nic nezměnilo).
Nevíte někdo za kolik a kde se dá levně pořídit ( někde v Brně ) ??

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Demure http://gsi.zde.cz (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 07:55

Honza > Jsem rád že to pomohlo. Na netu najdi vrakovište v okolí Brna a zavolej tam, tak to dělám já. A porovnej ceny u více vrakáčů, bývá to podstatný rozdíl.

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 08:28

ok, zkusim ty vrakace smiling smiley .... a tak orienatacne nevis kolik si mam pripravit ??

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Demure http://gsi.zde.cz (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 08:45

Netušim, mě auto přiveze dneska mechanik do práce a teprve pak mi řekne kolik stál ten startér, takže to budu vědět až později. Ted nevim, ale odhaduju to na 500,-

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Demure http://gsi.zde.cz (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 13:52

Takže to je 1000,-

Re: Kaďour nechce startovat
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 14:51

ok....diky za info, pozjistuju kde to sehnat a snad zase auticko pofrci



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **     **  **     **  ********  
 **         **  **   **     **  **     **  **     ** 
 **          ****    **     **  **     **  **     ** 
 ******       **     *********  **     **  ********  
 **           **     **     **   **   **   **        
 **           **     **     **    ** **    **        
 ********     **     **     **     ***     **        
Powered by Phorum.