www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Zarovky Osram + 30%
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 07:12

Tyhle zarovky mi v aute vydrzi tak pul roku, jake mate zkusenosti vy. Zajimave je, ze odejde jedna, vymenim ji a za cca tyden odejde druha. Uz se mi to stalo podruhe, ze odesli takhle skoro zaroven dve. Normalni zarovky tam davat nechci, protoze ty Osramky vazne sviti vic. A jaky zkusenosti mate s Osram +50%?
Popripade kde je maji za rozumny peniz?

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 07:30

Já jsem přesně tyhle žárovky vybral jako ideální, i poté, co jsem zkoušel žárovky za 600 /2KS. Mám je na 1. autě už rok a na 2. autě skoro 2 roky a zatim nepraskla žádná.

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 07:32

Ja jsem koupil Osram Silvestar zrovna kdyz jsem koupil astru a tak nemuzu prilis posoudit, jaky je to rozdil. Jen jsem ocekaval alespon trochu namodrale svetlo a nezda se mi to tak. Mam je zatim jen 2 mesice...

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 07:32

No ja mam v aute Philips Vision Plus 50% skoro dva roky a v poho. Tot ma zkusenost.

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 07:33

Hmm, to je divny, ze bych mel nejakej problem v elektrice?

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 07:37

Jo a zapomel jsem dodat, ze svitim cely rok.

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 10:35

osram +30% mam uz hodne dlouho (cca 2 roky, mozna dyl) a porad sviti. Spokojenost s nima maximalni, uz do parabol jiny nechci smiling smiley

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 10:51

Mám ty +50% určitě už víc než rok a zatím svítí (svítím celoročně).
Akorát se mi nelíbí, že jsou "málo bílé". Předtím jsem měl Tugsram Superblue (+30%) a svítily krásně bíle.
Máš OK dobíjení? Podle mě by životnost mohlo snižovat přepětí, nebo výkyvy napětí - např. existují experti, kteří si napřed rozsvítí světla a pak teprve startují motor... Chytřejší auta v takovém případě dokonce na tu chvilku, kdy běží startér, automaticky světla vypínají.

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 13:31

No ja nevim, ostatni zarovky nehori, jen uz podruhy mne zhorely obe predni Osram +30 a pokazdy asi po pul roce. Musim to napeti promerit. Je to fakt divny.

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Sam (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 18:02

Mám v autě Philips Vision Plus 50% asi dva roky svítim celoročně. Skontroluj si dobíjení přes 14,2 V nesmí elektrika vylezt. Pokud máš voltmetr tak si to změříš sám nejlépe na baterce, měř to se zapnutými světli a pak bez nejlépe po nějaké jízdě kdy bude dobitá baterka, měří se to při ruzných otáčkách(volnoběžné, střední,vyší)

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 19:42

To je vše pravda já osobně bych zkontroloval dobíjení a druhá možnost která může být příčinou tvého problému je klepající se parabola a třetí nejezdíš hodně po městě? Tyto žárovky se více zahřívají a pokud poskakuješ od křižovatky ke křižovatce tak se světla nestíhají chladit a žárovka se ti lidově řečeno upeče

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Stanley (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 08:40

No já mám Osram +50% asi rok a půl a bez problémů. Jinak obecně Osram je dost qalitní značka co se týká žárovek. Hledal bych příčinu jinde.

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: pavelzt (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 14:47

Tyhle žárovky maji tensi vlakno v bance a nejsou stavenen na nase idealni cesty ano sviti sice pekne bile nez nejake obycejne tzv.svetlusky ale nehodi se na tyto cesty to vlakno je tensi stavene na vetsi vykon a velice casto se stava ze se utrepe.. promer dobijeni ale nevim nekomu vydrzi dyl nekomu ne..ja je vymenoval kazdou chvili...

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 15:46

Tak jsem to promeroval a mam tam 14,3-14,4V podle otacek.
Kolik tam mate vy?

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 18:19

Rogere to je ok myslím si že problém bude naše polnačky 1 třídy

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 20:29

Je fakt, ze jezdim hodne po meste a vydrzely cca 10 tis.
Ale zase na druhpu stranu Astra ma krasne meke pruzeni.

Re: Zarovky Osram + 30%
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 23:43

Nazdárek lidičky.Já mám H4 Osram+30% už víc než 3roky a ještě my ani jedna nezahaprovala.Nejdříve jsem je měl ve Fiatu než prošel "ekologickou likvidacíů a teď 4 měsíce v kadettu.Myslím si,že to nebude ani tak otřesama jako že se spíš se prehřívají,protrože cesta ke mě domů je samá nerovnost a díra a stále drží.Takže umě maj za Jedna.Na druhou stranu můj známý má Vectru a mění jednu H7 od Osramu za druhou,ale bydlí ve městě.Tak si myslím,že to spíš bude tím přehřátím.




Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **   *******   ******** 
 **     **  ***   **   **   **   **     **  **       
 **     **  ****  **    ** **    **         **       
 ********   ** ** **     ***     ********   ******   
 **     **  **  ****    ** **    **     **  **       
 **     **  **   ***   **   **   **     **  **       
 ********   **    **  **     **   *******   **       
Powered by Phorum.