www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
ziarovky
Autor: Roxor (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 06:06

Dobrý deň, kedže som pred nedávnom t.j. minulý týždeň zakúpil Opel Astra classic I. generácie s motorom X16SZR, poobzeral som sa trochu po stránkach, ktoré sa venujú tomuto autu a nič som na Slovensku nenašiel, rozhodol som sa pozrieť bratov Čechov a na čo som nenarazil, také jednoduché: www.opelastra.cz
Hneď na úvod mám jednu otázku, rád by som vedel, aké typy žiaroviek sa do mojej Astry montujú. Teda halogénky - typ, a žiarovky na podsvietenie palubky - gombík ventilácie a pod.
A pomohol by aj dajaký nákres, postup ako rozobrať palubovku, prípadne čalúnenie dverí. Díky !!!!!

Re: ziarovky
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 11:03

Roxor : halogenové žárovky jsou klasika H4 - 12V 60/55W, já používám od fy. Philips a v pohodě . dej si pozor na nabízené H4 - 100/80 W - ničí plast paraboly, je to sice frajeřinka , ale nadělá více škody než užitku. Myslím, že Astra má světla s velice dobrou svítivostí a není třeba tam dávat silnější watáž.
Žárovky do palubky - 12V/2W, spousta kluků z webu to mění za diody ( barevné ) vypadá to docela hezky. Návod na demontáž palubky za účelem výměny žárovek na podsvícení tady je ( a stejně i spousta jiných návodů ) - koukni do sekce TECHNIKA

Re: ziarovky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 12:18

ty 12V diody do přístrojové desky mají zde www.flajzar.cz , jsou to ty s paticí T5

Re: ziarovky
Autor: Roxor (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 06:52

OK, a kde najdem podrobny popis, jak rozobrat tu palubku?

Sekci Technika jsem prostoural, ale nic nenalezl !
Nasol som iba ako rozobrat stredovy panel a vymenit zarovku v popolniku

Ono by mi dost bodlo vediet aj ako rozobrat nielen celu pristrojovku, ale aj dvere, lebo mi stale buchaju okna ak su pootvorené a rezonuju pocas jazdy - poviem vam, nie je nic horsie ak vam v aute nieco rezonuje - leze mi to na nervy !

Inac diky za stranku na tie LED-ky, celkom ma to oslovilo.

Lamem si hlavu este s jednym problemom. Mam tam autoradio SONY, hra dobre, len vzdy ked vypnem zapalovanie, vypnem aj radio - hoci kluc som nevytiahol zo spinacej skrinky. Ono stat na parkovisku so zapnutym zapalovanim k voli radiu mi pripada na hlavu padnute !

Dik za venovany cas !

Re: ziarovky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 07:34

když dáš na astrácký debatě hledat "LED" tak tam najdeš spoustu informací k tomuto tématu. co se týká rádia tak si musíš k napájení ISO konektoru přivézt drát v kterém bude + neustále, z hlediska odrušení je nejlepší natáhnout ho přímo od kontaktu baterie (samozřejmě s pojistkou). schéma ISO konektoru najdeš na netu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********    ******   **      **  **     ** 
    **     **     **  **    **  **  **  **  **     ** 
    **     **     **  **        **  **  **  **     ** 
    **     ********   **        **  **  **  ********* 
    **     **         **        **  **  **  **     ** 
    **     **         **    **  **  **  **  **     ** 
    **     **          ******    ***  ***   **     ** 
Powered by Phorum.