www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Imobilizer Astra C14NZ
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2005 21:09

O vikendu jsem zkoumal dalsi tajemstvi astry a konecne jsem zjistil, co to mam za placatou cernou krabicku pripevnenou pod zapalovanim. Vede z ni 7 dratu a podle mne se jedna o imobilizer, k nalezeni v schematech 454-457. Ja jsem je v anglicke verzi schemat nenasel a pritom na aute je namontovany. Zajimalo by me, jakym zpusobem blokuje startovani, vim, ze je tam jeden kontakt vedouci do ECU, ktery by mel asi neco blokovat... Netusite, jak bych ho mel vyzkouset, zda funguje?

Přílohy: Imobilizer.JPG (90.7KB)  
Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 06:45

Kdyz rozloupnes klic tak v nem bude maly valecek a nebo zabal klicek poradne do alobalu a nemel bys nastartovat.

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 06:56

Bohuzel klic je ve verzi ze svitilnou, takze je tam pouze jedna baterka napajejici malou zarovicku v klicku, aby sis mohl posvitit na dvere, kde je zamek, i tak je to v popisu v knizce a dokonce tam neni zminka o imobilizeru... Druhy klic je uz vykuchanej od predchozich majitelu a i s timto cistym klicem bez niceho vevnitr to startuje. Taky jsem zkousel startovat tak, ze jsem si otevrel okno, rukou z okna si zamcel auto do druhe polohy a zkusil nastartovat - bohuzel to chytlo....(okna mam mechanicka)

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 06:58

V tom pripade pokud to je imobilizer tak je odpojen.

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: otuan (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2005 07:03

Zdravím. Chci se zeptat, jestli někdo neví, zda v případě ztráty toho válečku, lze nějakým způsobem pospojovat, některé dráty tak, aby šlo auto normálně nastartovat? Zajímá mě to proto , že mám jen jeden klíč, a druhý mám jenom na otevření auta. Díky za radu.

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: Thomas (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 12:26

Zajímala by mne odpověď na předešlý dotaz, protože mám naprosto stejný problém jako předešlý - pouze jeden klíč. Vlastním Astru 1.6. rv 96.
Proto bych tímto chtěl oživit dotaz, jak vyřadit imobilizér v případě ztráty klíče.
Díky za odpovědi

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 20:31

Uz se to tu nekde resilo, da se nechat udelat klicek i s tim valeckem a naprogramovanim a pokud si dobre vzpominam, uvadela se cena kolem litru...

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: kirko (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 21:24

Podobný problém som riešil na Felicii. Tak som proste vytiahol ten valček a sekundovím lepidlo som ho prilepil na tú čiernu vec za zapalovaním a jeto. Trochu drastické ale účel to splnilo. Teraz si majitel dal spravit 8 klúčov(firemné auto ) a má pokoj. Je to na úkor bezpečnosti.

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: Thomas (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 21:20

Díky za odpovědi. Řešil jsem to zatím, stejným způsobem, ale výsledná cena je cca 2200 Kč. Protože jsem koupil starší astru bez karty s kódem ke klíči, tak rozkódování mě v opláckem servisu stálo 600 Kč, samotný klíč stojí cca 1200 Kč a naprogramování klíče stojí dalších 400 Kč. (nejsmutnější na té ceně je, že rozkódování a naprogramování zabere cca max 10 minut a to už musí být jó výkon).
Mne v dotazu ale spíše zajímalo, jak vyřadit samotný imobilizér, aniž bych musel nalepit "váleček" apod, tzn vyřadit elektroniku imobilizéru jako takového. díky.

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: Pito7 (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2017 15:00

Ahoj všichni.mam Opel Astra classic 1,6
Stratil jsem imobilizér v klíčku a náhradní nemám.
Dá se něco udělat aby jsme nastartoval nebo musím vyhodit další Kč do servisu?
Děkuji za odpověď

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2017 12:48

- pokud máš PIN (securit code) tak diagnostika a stačí jakýkoliv použitý
chip
- Pokud nemáš PIN tak jedině opel vyžádat PIN (TP, OP a +- 500kč)
pak bod 1.
- nebo chip, kroužek, RJ motoru z jiného auta, někdy potřeba i RJ alarmu
ale to záleží co tam máš za systém

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: Jardin (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2019 18:59

Ahojte, řeším Opel Astra F r.v. 1997, 3dv, kuchám to na autokross. Odpojil jsem kabelový svazek zadnich svetel, odřezal jsem jen kabely vedoucí k rádiu a k tlačítku výstražných světel. Vše ostatní je zapojeno a původní. Ani při znovuzapojení všech kabelů k rádiu i k výstražným světlům se nepodaří auto nastartovat. Startér točí, ale podle mě nejede palivové čerpadlo. Takže asi imobilizér. Pojistky jsou všechny v pořádku.
Nevíte jak to obejít? Může být čerpadlo zapojené na jakýkoli spínaný kabel? Nebo musí být řízeno "pičitačem"? smiling smiley
Taky by pomohla servisní příručka, máte-li někdo odkaz. Tady na foru jsem četl asi 4 vlákna a všude odkazy jen na uživatelský manuál, ale ten je mi k ničemu.
Děkuji moc!
J

Re: Imobilizer Astra C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2019 21:13

Ono nejde jen o cerpadlo, to si muzes zapojit na vypinac, ale pokud ECU nebude mit signal z IMO, nebude davat ani jiskru...
Reseni je, sehnat ECU a kabelovy svazek k motoru C14NZ z Kadetta, tam IMO nebyl...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********    ******    *******   **    ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  ***   ** 
 **     **  **     **  **        **     **  ****  ** 
 *********  **     **  **         ********  ** ** ** 
 **     **  **     **  **               **  **  **** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **   *** 
 **     **  ********    ******    *******   **    ** 
Powered by Phorum.