www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Digi palubka
Autor: Mates (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2005 06:53

čauwes,zajímalo by mě co si myslíte o digi palubce a jestli mi ji doporučuje te dat do kadetta.
za názory díky

Re: Digi palubka
Autor: maca (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 00:32

Já ji mám a je to věc, líbí se mi daleko víc, než klasický budíky. Ale fůra lidí mě za to chce ukamenovat :-)))

Re: Digi palubka
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 11:08

Rozhodně ti doporučuju podívat se na nějakou digipřístrojovku v létě, když svítí sluníčko. Možná ti to v rozhodování pomůže...


Re: Digi palubka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 12:09

Wombat ma pravdu. V lete uvidis uplny prd.
Muj nazor je takovy, ze neni nad klasicky budiky s rafickama... Navic digi pristrojovka z kadetta je uz pomerne dooost stara a me se osobne ani vzhledove nelibi.

Re: Digi palubka
Autor: Mates (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 16:54

díkas za odpověd,a mám takový dotaz,jak to je v tom létě!!vidíšv na ní???

Re: Digi palubka
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 19:00

Mates:Origo podsviceni stoji v lete opravdu za prd.Ale da se zmenit a pak je to lepsi.Mam digi taky,ale otackomer si dam klasiku-jde to lip videt.

Re: Digi palubka
Autor: maca (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 20:33

No pokud mi nesvítí slunce přímo zezadu, tak na digi vidím vobstojně :-)

Re: Digi palubka
Autor: Mates (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 17:38

a jak se dá změnit at to jde líp vidět???

Re: Digi palubka
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2005 11:46

Nezlopte se ale mě se zase vůbec nelíbí normální budíky u kadeta. Připadá mi to hodně staré skoro jako na fáčku. Digi je velice pěkná v noci a v létě je pravda že je méně čitelná ale dá se to. A když se třeba podíváte jak vypadá digi na fiatu tipo tak kaďa má digi rozhodně pěknější. Takže na tu dobu. yawning smiley)

Re: Digi palubka
Autor: Johnny (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2005 16:24

Já sem čet o digi ještě před koupí svýho kadetta kde taky je a očekával sem, že ta čitelnost bude mnohem horší. Mimochodem nevíte někdo, co řídí ty kontrolky na středu palubky. 2 stále svítí a čidla sou OK.

Re: Digi palubka
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 11:49

Mám digi přístrojovku 5 let a jestli je tma v zime nebo praží slunce v létě, mě vůbec žádný rozdíly viditelnosti nedělá. Je tam potenciometr kterým šteluju svítívost, takže v noci zatmavim at to nesvítí do očí a ve dne když svítí slunce to zase zesílim a vidim normálně at se deje co se děje. Digi je lepší a hezčí a má jí míň aut, takže jsem zastánce digitální :-)

Re: Digi palubka
Autor: maca (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 21:17

Nojo, ale ten poťák se (nejenom mně, už se to tady řešilo) furt s..e. Přemejšlím vo tom, že tam místo něj vrazím ňákej přepínač, přes odpor na noc a napřímo na sluníčko.

Re: Digi palubka
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 06:18

Mě se taky s*al, ale pak jsem ho vyndal, vyčistil a prostříkal kontaktolem a od té doby je to v klidu (je to rok).

Re: Digi palubka
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2005 05:19

Já mam na cabriu taky digi a neměnil bych ani za nic. A to je cabrio o hodně víc otevřený a nemam problemy s viditelností pokud fakt slunce evidentně nesvítí zezadu.
...a navíc každej kouká co to je hezkýho... :-))

Re: Digi palubka
Autor: B!LD (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2007 07:47

Kdyz se podivam na pr. desku u Fiat-u Tipo, tak bych tu u Kadi ani znovu videt nechtel.....

Re: Digi palubka
Autor: David Titl (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2007 08:48

Dle mého názoru je digitální tachometr přesnější a je na něm více vidět co se děje s motorem. Je třeba vidět jestli tlak oleje klesá nebo stoupá a už na tom můžu odhadnout co se děje s motorem. Dále je vidět kolik dobíjí alternátor a dá se dle toho odhadnout jak je na tom baterka. Na mechanických budíkách je vidět tak akorát rychlost, počet ujetých km, teplota vody, maximálně otáčkoměr a z kontrolek jenom tlak oleje Nevím který blb na něj v létě nevidí. Nikdy se mi nestalo že by bylo na něj špatně vidět a poté co mám fólie na sklech tak to už vůbec nepřipadá v úvahu. Jedině že by někdo jezdil jenom při západu slunce. Potenciometr na zeslabení intenzity osvícení je opravdu dost poruchový. Musí se vyčistit a nastříkat WD nebo kontaktolem. Pokud se stane že LCD přestane někde na cestě svítit, tak se musí otočit na plno k jedné straně, protože na konci je obyčejný spínač a palubka bude svítit na plno. K toumto LCD tachometru patří ještě kontrolky na střed odkládací plochy vpředu. Tyto kontrolky mají svojí řídící jednotku a hlídají již ůplně všechno. (hladina oleje motoru ve vaně, hladina chladící kapaliny v nádržce, sílu obložení na předních kotoučích, funkční brzdové žárovky, kompletně funkční osvětlení vozidla, hladina brzdové kapaliny) Ještě bych doporučoval počítač do Kadeta, Ukazuje průměrnou spotřebu, okamžitou spotřebu, průměrnou rychlost, venkovní teplotu, čas po dobu jízdy, počet ujetých kilometrů, kilometry po jejichž ujetí dojde benzín v nádrži. Je originál a montuje se místo hodin ve středovém panelu. Dá se namontovat jen k LCD. Vlastním i Fiat Uno s LCD tachometrem a taky docela ujde, jenom mi připadá, že je tam všechno nahňácaný hrozně blízko sebe. Je to prostě malé auto. Na závěr bych řekl, že doporučuji LCD jak do Kadeta tak do Fiata.

Re: Digi palubka
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2007 12:15

David titl: nevim kde jsi vzal
-1 že palubní PC jde monotvat jen s LCD????? jde montovat s čímkoliv ale jen do motorů ke kterým je určenej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-2 kontrola brzd a pod CHCECK CONTROL taky nemá nic společného s LCD a modely do roku 1988 neměly žádnou svojí řídící jednotku pro control.
------------------------------------------------------------------------------------

-3 LCD lze namontovat k jakýmukoliv motoru ale potřebuješ čidlo na snímání rychlosti
tak čidlo oleje s tlakem aby bylo vubec k něčemu že to ukazuje jak vysokej je tlak oleje v motoru

Re: Digi palubka
Autor: David Titl (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2007 06:42

To je pravda, že lze palubní PC montovat samostatně. Nejlepší je již připravený zaslepený kabel na tento palubní počítač za hodinami.

Re: Digi palubka
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2007 07:44

ale ten kabel má jen výbava GSI a je jedno jakej má obsah nebo ecu

Re: Digi palubka
Autor: reznik (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2009 21:16

cau chtel sem se zeptat kdyz mam Kadetta 1,8 pujdou mi tam digitalni budiky??

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **         **   **    **  **   **     ** 
 **     **  **          ** **      ****    **     ** 
  ********  ******       ***        **     **     ** 
        **  **          ** **       **      **   **  
 **     **  **         **   **      **       ** **   
  *******   ********  **     **     **        ***    
Powered by Phorum.