www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Pamet zavad
Autor: Drobo (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2005 05:31

Ahoj, nemate nekdo zkusenost s 16. pinovym konektorem u novejsich aster. Funguje Vam vyblikani zavad? U mne po spojeni pinu 5,6 a zapnuti zapalovani se nestane nic. Kontrolka standardne zhasne. Astra 1.6 SZR 1997.

Re: Pamet zavad
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2005 13:59

U normálního konektoru začne blikat při zapnutí zapalování. Třeba po spojení musíš nastartovat a pak se začne něco dít.

Re: Pamet zavad
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2005 15:37

No, pokud to máš dobře spojeno, tak buď rád, pravděpodobně není žádná závada v paměti. Mě to funguje normálně, jak je popsáno v Technice.

Re: Pamet zavad
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2005 15:53

Podle me by to melo alespon vyblikavat kod 12.

Re: Pamet zavad
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2005 16:01

To jsem si myslel taky, ale skutečnost byla úplně jiná, r.v.97. Po vyresetování paměti závad, to zhaslo.

Re: Pamet zavad
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2005 19:39

Mam taky 97 1.6 SZR a dnes jsem vyblikal a normalne to slo jen to bylo jine nez jak je zde popsano nejdriv 10 pak 1 pak 7 x to bliklo a to porad dokola takze tomu nerozumim:-)) jaky je to kod zavady....

Re: Pamet zavad
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 07:43

to Olin> Jarda má ty kódy, ale jsou v polštině. Zkus mu napsat..........

Re: Pamet zavad
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 19:54

Tak jsem vyblikal a je to chyba 0170 coz v polstine znamena "Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata" a to ja opravdu neprelozim:-) prosim tedy nekoho kdo na to ma prostredky nebo znalosti..... Diky

Re: Pamet zavad
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 20:40

Překlad: nesprávné složení směsi: Buď je směs chudá nebo příliš bohatá.

Re: Pamet zavad
Autor: Drobo (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 06:09

Lze u techto modelu vyblikat i ABS? ABS je na 12 pinu diag. konektoru spolu s ridici jednotkou airbagu, ale nechci je zkouset premostit. Nebo je diagnostika vyvedena i jinde? Podle [www.opelmoscow.ru] by ABS jednotky mely byt shodne se starsimi modely Vecter a Kadettu.

P.S. Ty ctyrmistne kody pouziva od +-1996, v polsine na [astra.autokacik.pl]



Příspěvek upraven (08. 04. 2005 10:53)

Re: Pamet zavad
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 06:30

Dekuji za preklad....to odpovida memu problemu. Dela mi to LPG kdyz je motor ve velkem zatizeni, treba do kopce na petku a nalozenej. Kdyz zatizeni klesne tak to zhasne. No zkusim co s tim udelaji dam to jako reklamaci:-)

Re: Pamet zavad
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 14:55

Dnes mi praskl nahon na tachometr a hodilo to chybu 0500 coz je Czujnik prędkości własnej pojazdu. Je skoda ze nikdo nema tu tabulku zavad v jinem jazyce Aj i Nj by byly uplna brnkacka ta polstina mi nejde. Tak jestli mas Cacio chut tak mi to prosim preloz. Diky Stejne ten nahon musim vymenit :-)

Re: Pamet zavad
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 19:15

A nechce se vam nekomu kdo umite Polsky to prelozit cele a poslat mi to, ja to pak vystavim na web, byla by to zasluzna prace.

Re: Pamet zavad
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 20:56

To Roger: To bych ocenil:-) ja to nezmaknu.....

Re: Pamet zavad
Autor: Drobo (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2005 06:29

Kdyz jsem hledal info o ABS a 16.pin. diag. konektoru, tak jsem si do zalozek ulozil tyto odkazy:
V nemcine
[www.hellwig-germany.de]
V anglictine:
[www.topbuzz.co.uk]
V polstine:
[astra.autokacik.pl]

Problem je, ze ty kody jsou trochu odlisne. Nelze je vyjet z TISu, Cecio? Napr. kod 1410: ENconfused smileyecondary air pump relay DEconfused smileypannung des Relais der Klimaanlage PLtongue sticking out smileyrzekaźnik dmuchawy powietrza dodatkowego / przekaźnik klimatyzacji. Nemecky to neodpovidalo...

Ja mel v zime vicekrat selhani ABS, doufam, ze to byl jen ubytek napeti. U tohoto modelu se to asi vyblikat neda, nikde jsem nic nenasel.

to Olin: asi senzor rychlosti (udelej self test TIDu v rychlosti do 50km) nebo podle EN jeste regulator vzduchu.

Re: Pamet zavad
Autor: Emil (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2005 19:34

..dnes jsem zkoušel diagnostiku na své Astře F 1.6 16V, r.v. 9/1996, ..jak tady už bylo psáno, kontrolka mi zhasla normálně, jak při bežném provozu, (předtím jsem měl odpojenou baterii-musím počkat, až něco najedu,aby mi to něco ukázalo..) ..jenom jsem navíc k tomu slyšel ještě nějaký motorek, ..nevíte, co to může být? ..přislo mi to něco podobného, ten zvuk, jak když je zapnuté benzínové čerpadlo, ..ale je zajímavé, že bez spojení 5 a 6 pin na konektoru diagnostiky nalevo vedle pojistek to nedělá,

Pří sepnutí klíčku do polohy 2 (ne start):
..když to je seplé (spojený 5-6 pin diagnostiky) - tak to bzučí, ozývá se to někde z motorového prostoru
..když to není spojené, (běžné zapnutí klíčku) - kontrolka zhasne, stějně jak v předchozím případě, ale nic není nikde slyšet, žádné bzučení..

Re: Pamet zavad
Autor: Habik (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2005 10:03

Ahoj, to bzučení podle mě dělá krokový motůrek,můj kadett bzučí při diagnostice stejně a dělala to i 97čková Tigra, ale opravdu nevím proč se ten motůrek zapíná.Možná nám to tady někdo objasní.

Re: Pamet zavad
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2005 22:17

Zdravim,
muzete mi pls nekdo poradit s timhle kodem? Po slusnuti pinu 5 a 6 a zapnuti zapalovani mi zacne blikat tohle: 1_5_10_3 a stale se opakuje. Auto jede zcela normalne. Na kadetovi to bylo jednoduchy...proste 3x12 a pak chyby, ale tohle je nad moje chapani. Nekde jsem cetl neco o kodech typu P0xxx, ale nejak si nedovedu ten muj kod prevest na pismenka :-( .Kdyby nekdo vedel, co to je, tak budu moc rad za radu. Mam astru 97, X16SZR. Diky Jarda


Re: Pamet zavad
Autor: Nitram (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2005 16:31

Mám také motor X16SZR r.98 a teď jsem si vyblikal 1 4 10 5, takže jdu hledat, jestli to někde nenajdu.

Re: Pamet zavad
Autor: Nitram (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2005 16:53

to bagrasian:
takže na www.topbuzz co.uk (je to anglicky) jsem ti našel, že č. 10 tady znamená ekvivalent pro č. 0. To znamená, že ti to vyblikalo 1 5 0 3, a to je "Immobiliser control unit" - něco jako kontrolní jednotka imobilizéru.
Moje hlášení 1 4 10 5 = 1 4 0 5 a je to podělaný EGR ventil. Snad ti to k něčemu bude, když ti všechno funguje. Zdar.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **    **   ******    **     ** 
 **        **   **   **   **   **    **   **     ** 
 **        **  **    **  **    **         **     ** 
 ******    *****     *****     **   ****  **     ** 
 **        **  **    **  **    **    **   **     ** 
 **        **   **   **   **   **    **   **     ** 
 ********  **    **  **    **   ******     *******  
Powered by Phorum.