www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jsem tupej, aneb jak je to doopravdy s kontrolkou ECU...?
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 06:44

Ackoliv se povazuji za mozna zkuseneho Opelistu, tak me porad nedochazi jedna vec. Kdyz se rozsviti kontrolka ECU, dle vsech materialu se prepne do "nouzoveho rezimu" a jede dle tovarnich nastaveni. To chapu. Ale co kdyz potom za jizdy zhasne? To to zase jede podle udaju z cidel?

Priklad:

1) Jedu, jedu, jedu, rozsviti se na cca 5-10 vterin, zhasne - to mi delalo treba na GSI vadne cidlo teploty. Dle vykonu, spotreby, atd. mi prislo, ze to je porad OK a nouzovy rezim nebyl navolen.

2) Jedu, jedu, jedu rozvsiti se na porad a sviti dokud nechcipnu motor. To mi delalo na Cali 16V cidlo klepani. Tam nouzovy rezim byl (pri jizde do kopce akcelerace skoro zadna)

3) Jedu, jedu, jedu rozviti se, sviti, sviti, jedu, jedu, jedu rychle... sviti, sviti, jedu jedu, jedu pomalu, zhasne... - cili - sviti = nouzak nesviti = nenouzak??

Kdo z Vas mi to osvetli???

Re: Jsem tupej, aneb jak je to doopravdy s kontrolkou ECU...?
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 13:35

vždyť jsi si to popsal sám.... svítí hlásí, že je něco v nepořádku..... nesvítí, čidla dávají správné hodnoty, taky si to tak myslím a co vím o elektronice tak by to tak mělo být...

Re: Jsem tupej, aneb jak je to doopravdy s kontrolkou ECU...?
Autor: cabaja (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 18:15

Promin muzes mi vice vysvetlit bod cislo dve ? Moje auto totiz zacalo delat uplne to same. Jak jsi rozpoznal co je to za chybu ? Jak se to opravuje ? Na kolik vysla oprava ? Diky moc za informace.

Re: Jsem tupej, aneb jak je to doopravdy s kontrolkou ECU...?
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 21:09

Pokud se rozsviti kontolka ECU, doslo k zaznamenani zavady do jeji pameti. Da se to pak vyblikat dle navodu kterej se tu nekde objevil v navodech. Opravuje se to vymenou cidla za cca 500,- Kc. Na 16V motoru je to dost hnusnej pristup k tomu cidlu (jde to hooodne blbe). Je to jeden sroub 13ka a konektor. Da se to vymenit na parkovisti pred barakem s trinactkou klicem, ale jak rikam, je to hnus.

Re: Jsem tupej, aneb jak je to doopravdy s kontrolkou ECU...?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2005 06:44

Pokud kontrolka za jízdy rozsvěcí a zhasíná, většinou jde o nějaké vadné čidlo (lambda), čidlo je "zamrzlé" v jedné poloze a dává konstantní signál, v určitém jízdním režimu se signál strefí do požadovaných hodnot a kontrolka ECU zhasne. Není to ale nic dobrého a jezdit by se s tím trvale nemělo.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********   ******   **     ** 
 **     **   **  **   **        **    **  ***   *** 
 **     **    ****    **        **        **** **** 
 **     **     **     ******    **        ** *** ** 
 **     **     **     **        **        **     ** 
 **     **     **     **        **    **  **     ** 
  *******      **     ********   ******   **     ** 
Powered by Phorum.