www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 12:19

Potřebuji pořídit nové zapalovací kabely na c16nz - na netu jsem našel Tesly - za příznivou cenu cca 350,- ale slyšel jsem že jsou s nima problémy - prý špatné odrušení. No pak mi nabízeli v obchodě kabely bosch za cca 1000,- . Tak nevím co zvolit......

Re: Jakou zančku zapalovacích kabelů?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 15:46

Ja se osobne priklanim k BOSCH. Vzdycky jsem mel s NONAME kabelama problemy, ale mozna TESLA neni NONAME..:-)

Re: Jakou zančku zapalovacích kabelů?
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 21:21

S TESLAMA jsem neměl na žádném autě problémy,teda na fáčku a feldě...

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Dall (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 05:03

S Teslackejma mam tu zkušenost že jsou slušný a problémy s odrušením jsem zatím neměl.
Ale možná jsem měl problémovou várku nebo co u dvou kabelů mi po stažení svíčky zůstal na svíčce ten plechovej kontakt z vnitřku. Na druhou stranu jsem to poslal do tesly a oni mi za to poslali jinej

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: oplik.jeník (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 07:00

To já měl nějaké anglické nevim jmeno stály 998.- originál u opla, a byly uplně na HO..., musel jsem předělat koncovky...dneska bych věřil tesle má je fakt oriudělané a konektory ok jako denzo

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Dalibor (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 07:53

Mam na GSi C20NE uz skoro rok kabely Tesla Blatna. Staly neco kolem 450kc, musel jsem ale vybrat podle tech starych, protoze ty, ktere meli v katalogu pro Kadett C20NE tam nepasovaly. Takze nakonec tam mam pro Astru C20NE. Dosud vse bez problemu, s odrusenim taktez. O problemech s plisky konetaktu se uz na debate psalo, tak jsem zkousel kabliky sundavat a nastesti (?) vse OK.
Podle mne za ty penize clovek nemuze chtit kdovico, usetrili na kvalite plisku kontaktu, ale jinak v pohode.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 05:17

Tak jsem si obědnal ty Tesly - dneska bych je měl mít, tak uvidíme snad budou Ok. Co je s těmi plíšky kontaktů ? - nic jsem o tom v diskuzi nenešel...

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Dall (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 06:01

S těmi plíšky je to tak : Při stahování kabelu ze svíčky ti můžou na svíčce zůstat "střeva" toho konektoru. Ten kontaktní plíšek kterej uvnitř konektoru zakončuje kabel a drží kabel na svíčce.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 06:38

s těmi plíška se mi to stalo i origo kabelema od opla za 1200, To je pak člověk nasranej. používám kabely od tesly a bez problémů, teď jsem kupoval nové na c20ne za 450 i poštovným.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2005 16:18

Tak už mám ty Tesly - stály 410,- a zatím jsou v pohodě - (kupoval jsem je proto že staré kabely probíjely a motor škubal)

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 03:53

dotaz:teslacke kabely na motor c16nz maji to kovové chraněni.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 08:12

já bych řekl že to kovové chránění mají, já je u kabelu na c20ne měl tak nevidím důvod proč by ho nedali tam...

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Dall (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 09:16

když si najdeš na www.tesla-blatna.cz tu sadu kterou potrebujes jsou tam ty kabely v sade namalovany i maji uvedenou delku.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 13:41

Teslácké kabely mají to kovové chránění.....

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Tomas (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 07:34

zdravím pánové,

s odstupem času se vracím do tohoto vlákna o zapalovacích kabelech.

Před rokem jsem koupil zap. kabely Tesla Blatna - T629B pro motor X16SZR.
Včera jsem se náhodou díval pod kapotu ve tmě a viděl jsem jiskřičky na různých
místech zapalovacích kabelů, nejvíce na těch nejkratších ..

Dle výše uvedeného příspěvku od Standy se asi bude třeba orientovat na jiné výrobce.

Chci se tedy zeptat:
1. životnost těchto kabelů je opravdu jen +/- 20 tkm? (Tesla)
2. před měsícem jsem měnil můstek v alternátoru, mohlo toto probíjení tomu uškodit?
3. může být ve hře ještě jiná závada v systému, která ničí zap. kabely?

díky,
T.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2006 07:43

Jiskry na plášti zapalovacích kabelů většinou způsobuje kuna, prokouše izolaci a kabel pak probíjí, osobně nevím co jim na tom chutná, ale jsou na ty kabely fakt nadržený the finger smiley Jinak mě tesly držej už asi 50 t. km. Pokud je nějaký problém, tak většinou uhoří kontakt u rozdělovače nebo na svíčce, s izolací kabelu problém nebývá. To prokousání je vidět pod lupou, okem je vidět dost špatně, vypadá, jako by někdo do kabelu píchal ostrým špendlíkem.

Značka zapalovacích kabelů
Autor: ikodl (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2006 23:05

Nazdar chlapi.
Jakou délku mají zapalovací kabely? Je to nějak definované? Nebo jsou dva stejně dlouhé, a ty dva stejně krátké?
Asi dva roky zpět mi nějaká kuna prokousala 2 kabely, koupil jsem Bosch, a bez problémů jezdil až doposud.
Teďka mi přestalo startovat auto, tak jsem dal na rady místních odborníků co s tím, a začal s palivovým čerpadlem, atd...
Když jsem se na to koukl pořádně sám, tak jsem přišel na to, že jsou zase prokousaný kabely. Přitom předtím to vidět vůbec nebylo. Koupil jsem Tesla, nasadil, ale auto nejede, čím tom může být?

Palivový filtr - Vyměněn - OK.
Palivové čerpadlo - koupeno nové yawning smiley(, zkontrolováno staré, - OK.
Relé palivového - OK.
Svíčky - byly mokré a černé - bohatá směs, a mokré asi jaxem zkoušel startovat.
Olej tam je, voda taky, nádrž plná paliva, od Glóbusu, nikdy jsem s ním neměl problém.
Motor má jakousi tendenci chytnout, ale nenaskočí.
Rozdělovač jsem kontroloval, taky ok.
Řídící jednotka si trvá na svém - köd 12 - tj. v pořádku.
Po marných pokusech jsme to roztáhli, na dvojku to pak chytlo, ale divnej zvuk, motoru se nechce do otáček a má divnej zvuk.
Z výfuku nejde ani voda, ani olej, což by mělo být OK.
Chladící kapalina se neztrácí.
Připadá mi to na přezkočenej rozvoďák, ale kdy?
Manželka přijela z práce, a nešlo to. Zatím se mi ke všemu přiznala yawning smiley))

Mám C14NZ
asi 190t
Díky

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2006 06:29

Napada me zapalovaci modul pod civkou,nebo prohozeny svickovy kabely.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2006 06:58

No pokud se to stalo po vymene zapal. kabelu tak to bude asi v nich. Ja moc nechtel zasahovat do diskuze o kabelech kdyz je vsichni chvalej ale ja mam velmi spatnou zkusenost s kabely Tesla. 3x reklamovane a nakonec jsem tam nechal stare. Spatne nacvaknute koncovky na kabelech. Jednou me zustala v ruce po vybaleni z krabicky - reklamace - podruhe po zasunuti na svicky taky auto nechtelo startovat, po premereni opet spatny kabel - reklamace - a potreti opet vadna koncovka. Toz tak.

Re: Jakou značku zapalovacích kabelů?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2008 09:54

Tak, protoze uz me uplne odesly puvodni originalni zapalovaci kabely, zacal jsem hledat cim vhodnym je nahradim. Protoze s Tesla Blatna jsem mel problemy (viz. vyse,nadruhou starnu reklamace vzdy OK) tak jsem zacal hledat jine reseni. Chtel jsem si sam udelat zapalovaci kabely medene - nasel jsem prodejnu v Brne kde prodavaji kabel v metrazi vcetne koncovek a odruseni - ale pri hledani na netu jsem narazil na tyto stranky [www.zapalovacikabely.cz], kde nabizeji zapalovaci kabely SENTECH. Melo by to slucovat vyhody grafitovych a medenych tak jsem si rekl, ze to vyzkousim. Vysledek Vam sem napisu.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (20.10.2008 09:57)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **      **  ********  **     **  **    ** 
    **     **  **  **  **        **     **  ***   ** 
    **     **  **  **  **        **     **  ****  ** 
    **     **  **  **  ******    **     **  ** ** ** 
    **     **  **  **  **         **   **   **  **** 
    **     **  **  **  **          ** **    **   *** 
    **      ***  ***   ********     ***     **    ** 
Powered by Phorum.