www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
ABS
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2005 10:52

Ahoj lidi. Mám v Omeze A (r.v. 87 C20NE) ABS. Samozřejmě mi svítí kontrolka ABS a ABS nefunguje. Dobužel ale nemám přivedený drát do diagnostického konektrou. Tento drát ani není kreslen ve schématu.

Byly dvě verze jednotky ABS ? Jedna s diagnostikou a druhá bez ?

Bylo by možné si drát k jednotce připojit ? Na jaký pin ?

Jak probíhá diagnostika (vyblikání) závady u ABS ? Bliká kontrolka ABS nebo ECU ?


Díky za nápady.

ABS jednotky byly snad všude stejné. Nevím - v tomhle se nevyznám.

Re: ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 30.06.2005 12:59

Při vyblikání bliká kontrolka ABS. Na víc bohužel odpověď nevím. Mám Kadetta z r.91.

Re: ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 05:11

na kadettu v sekci technika/paměť závad je popsaná diagnostika ecu a abs, je tam i fotka diagnostického konektoru s popisem pinů

Re: ABS
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 14:38

Říkal jsem, že do diagnostuického konektoru nemám přivedený drát ...

Re: ABS
Autor: Leo (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 13:42

Cafte,

Pred tyzdnom som riesil podobny problem ale s Astrou. V knihe Jak na to som s a docital, ze problemov moze byt niekolko preco svieti kontrolka ABS. Problem mam vyrieseny, a bol to prkotina. Takze:

1. Skontroluj stav baterie - toto bolo u mna. Na Astre je limit pre funkcnost ABS 10,5V smiling smiley

2. Odmontovat koleso a niekde okolo brzd musi byt cidlo presmykovania. Skontrolovat napajanie a kontakty. Mozu byt casom z oxidovane smiling smiley

Ak sa tato kontrolka rozsvieti na kratku dobu a nasledne shasne je to skor oxidacia. Ak svieti trvalo tak tak cidlo presmykovania alebo bateria.

Skus, zial ako som povedal mam Astru, ale Opel je Opel smiling smiley


Re: ABS
Autor: čurda (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 20:51

jo jo, i já měl problé na Kadettu 91´ často se mi po startu stávalo, že mi svítila kontrolka ABS, když jsem udělal diagnostiku, tak vše OK...
prošel jsem všechny kontakty, čidla a nic... opět jsem udělal diagnostiku a zase nic, stále mi však v hlavě vrtalo, že po nastartování mi po různé době zhasne... pak jsem dostal k rukám Fiat Stillo s podobnou závadou, kdy tam svítily kontrolky jak a kdy se jim chtělo a ejhle??? baterie je slabá!!!! to samé jsem zjistil u mého Kadettka... koupill jsem silnější a hlavně novou a vše OK.

Re: ABS
Autor: kirko (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 21:13

Podla schémy by to mal byt pin 30 na jednotke ABS.No neviem to na 100%.
Na schéme som tam dal šedú bobku.

Přílohy: ABS.jpg (268.1KB)  
Re: ABS
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2005 22:10

Díky, to by mohlo být ono...

Re: ABS
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 12:41

Je to v prdeli... Zapojení je sice podobné, ale ne stejné. Obávám se, že tu diagnostiku proste nerozchodím.

Re: ABS
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 13:05

A co proměřit všechna čidla, nejen vyčistit kontakty, jestli je nějaký vadný, tak to prostě nechodí.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **        **        ********   **    ** 
 **     **  **        **        **     **  ***   ** 
 **     **  **        **        **     **  ****  ** 
 ********   **        **        **     **  ** ** ** 
 **         **        **        **     **  **  **** 
 **         **        **        **     **  **   *** 
 **         ********  ********  ********   **    ** 
Powered by Phorum.