www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 29 z 31
Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 19:08

pokud byla rada pro mě, moc díky, ovšem budu ještě otravovat (vím že bych to mohl někam dát, ale zakousl jsem se a rád bych to vyřešil sám). pod ten panel jsem se již díval dříve, ale trochu se mě z toho množství drátů zamotala hlava:c))..tak jsem to raději nafotil zde [bernard.kretin.sweb.cz] a zeptám se, o který svazek jde, at nezkouším alarm místo centrálu.. relé tam vidím jediné, uprostřed to fialové (tam ale nevidím tyto barvy)..takže ty dráty vedou přímo do té hliníkové jednotky?? měl jsem pořád za to, že je to něco k alarmu.....A tím změřit + a minus znamená na konkrétní hodnoty, nebo zda tam na těch drátech vůbec je?? a pakliže to bude zavírat, znamená to že jsou v háji dráty ve dveřích nebo špatně seřízený zámky?? díky..

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 20:25

Zdravím šecky opláky, Mám problém s centrálem a potřeboval bych poradit. Mám astru kabrio a když jí zamknu tak se hned odemkne. S touto závadou sem to už koupil, majitel to vyřešil tak že odpojil serva a vyhodil mikrospínače co sou upevněné u zámku, a na zadním kufru nebylo ani servo a ani spínač. Tohle sem doplnil a pořád se to odemyká když to zamknu.

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2010 22:12

berni, hliníková jednotka od centrálu nebude, že to má alarm a (jaký?) jsi se předtím nějak nezmínil. Při měření jde o palubní napětí, ale na tohle stačí obyčejná zkoušečka. V příloze je dárek.

Tomek: Zkoušel jsi jinou jednotku? To samé, co jsem psal bernimu. Zkus ty ovládací vodiče, akorát s tím rozdílem, že nejdřív odpojíš jedny dveře mezi sloupkem karoserie a dveřmi a pak druhé. Pak třebas oboje, abys je vyloučil. Může být někde proklepaný vodič. Dál, pokud odpojíš jednotku, neměl by být na žádném z těch ovládacích žádný el. potenciál, tedy ani plus, ani spojení na kostru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 09:40

nojo, to jsme nezmínil, pardon, je tam origo alarm(čidlo na zvuk u zrcátka, kontrolka u spínače výstražných světel), dveře jsou vybaveny závorou, ....bohužel jsem nic v příloze nenašel, resp. ani přílohu:c)...můžeš tedy prosím poradit, kterej z tech bazmektů je ten, do kterýho mají vést ty zmiňované dráty?? tím alarmem je to komplikovanější, protože kvůli němu je tam milion dalších drátů..moc díky..

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Tomek (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 09:41

Tak teda sem to vyzkouše. Mám dva oply tak sem to popřeházel a vysledek? špatná jednotka centrálu. Cosy štěrká v relatku tak to zkusím kuchnut a uvidím. Ja sem na tomto servru poprvní dá se tady aj napsat inzerát že prodám auto?

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 11:40

Berni: omlouvám se, zapomněl jsem přidat. Už napravuji.
Tomek: [www.kadett.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Přílohy: Montazni mista rele a jednotky.JPG (64.9KB)  
Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 11:54

v pohodě,děkuji, tento obrázek jsme již před tím studoval, prošel jsme i jiná témaata, taktéž schema drátů, ale nejsem z toho moc moudrý....[bernard.kretin.sweb.cz] toto je to,co mám ve voze pod krytem na A sloupku já....a nějak se nevyznám v tom, kterej ten bazmekt je ten, na kterým mám proměřit ty dráty...on je asi problém s tím, že je tam k tomu ten alarm, není to tím pádem trochu jiný??? je tam fialový relé, potom ta hliníková škatula dole a navrchu je vidět, že jsou nějaké konektory opět do další hliníkové škaluli, schované za tím černým plechovým držákem (myslím to jak kouká ten čárovej kod)...a ted, na kterou z těchto částí se mám zaměřit, která je k centrálu??? když jsem se díval, tak ty barvy drátů co jsi mě popsal (tím myslím pouze tyto a nic víc) nejsou u žádnýho z těch bazmektů (a nebo tam vede víc drátů a já se mám zaměřit jen na ty co sji mě řekl)...podle schematu do řídící jednotky centrálu totiž vede drátů 12... ona to bude nějaká prkotina, všechno zaráz neodešlo, jen přijít nato, co to je:c))... a tím propojením pinů v tom konektoru ve dveřích by to nešlo zjistit? pkud by to zavřelo, je jasný že je problém ve spínači ve dveřích, pokud ne, nemusel bych pátrat ve dveřích a zaměřil bych se na dráty mezi sloupkem a dveřima, případně na tu jednotku..ale jen můj nápad..

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 12:26

Ale vždyť to na tom obrázku je, že je to ta krabička vlevo nahoře. Stačí změřit to, co jsem psal. A co se týká té zkoušky od kabelu do dveří, taky by to šlo, ale pro začátek je poměrně podstatné, abysme věděli, jestli do toho vůbec jde napájení. Což mi připomnělo, pojistky jsou všechny OK?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2010 15:53

pojistky jsou ok, ty jsem pro jistotu i popřehazoval(pokud jsou jen ve svorkovnici pod volantem a ne ještě někde), kdyby měly nějakou skrytou vadu:c)...kouknu na to a poměřím to a zdělím co a jak, nejspíše se ale do garáže dostanu zase až příští víkend...zatím díky...

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2010 12:01

tak jsem se opět dostal k autu, oddělal jsem opět ten panel u spolujezdce...a bud jsem meganatrdlej, nebo to není až tak jednoduchý...protože tam je víc drátů červených a černýcch a když jsme se podíval do klasické astry 1,816V 96(moje je cabro, jesi tam ti taloši nedávali ty svazky nějak jinak:c)) )a tam je ta jednostka centrálu úplně jiná a vede do ní jen jeden svazek drátů...detail té mojí je zde [bernard.kretin.sweb.cz] ...tak jsem kuchl dveře a zkusil najít konektory, který jsme tipoval na ty od centrálu ..[bernard.kretin.sweb.cz] a [bernard.kretin.sweb.cz] jsou to tyto?? no a zde v konektoru je onen hnědobílí drát a červeno hnědý.. tak jsem zkusil ten hnědobílí a červenobílí drát ukostřit a nic ..přy vypnutém zapalování(není nutno ještě třeba zamknout?)..pokud je to tak jak předpokládám a ten konektor je k centrálu, tak to vypadá že chyba je bud v drátech mezui kastlí a dveřama a nebo na té jednotce?? a ne ve spínači? díky za další radu..např které= ty dráty na té jednotce mám proměřit..

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2010 13:41

Ve všech červených stálé +. Ve všech černých + po zapnutí zapalování. Ve všech hnědých kostra. Jedná se pouze o kabely čisté barvy, tedy bez proužku jinou barvou. Je to tak složité?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: tomáš č (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2010 11:19

Zdravím mám problém se zamykáním,mám A3 98 a problém je v tom,že můžu odemykat jak u sebe,tak u spolujezdce,ale zamykat to jde jen u spolujezdce a u řidiče to prostě nejde.Potřebuju poradit co s tím Tomáš

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2010 15:33

Tomáši, máš to rozbitý. Tady VW group neděláme. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2010 20:40

Ale na 99% ti řeknu že máš přeštípnutý jeden s drátů v kloubu ve dveřích řidiče :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2010 18:29

Dobrý den
Dnes mě nastala porucha origo centrálního zamykání u AF HB. Nejprve nešly uzamknout zadní pravé dveře, jak centrálem tak ani mechanicky zamáčknutím kolíčku. Kolíček nešel vůbec zamáčknout, teprve když jsem zavřel centrálem od řidiče se pak podařilo otevřeným oknem kolíček zamáčknout a uzamknout. Při následné zkoušce se asi 2x podařilo centrálem uzamknout a také otevřít, pak pouze již uzamknout ale né již otevřít. Při odemykání jelikož jsem byl sám, tak jsem neměl neměl možnost zkusit zda má snahu otevřít, či nikoliv. Kabelový přívod jsem zatím nevyzkoušel, ale jelikož dle shéma se mění polarita, tak se domnívám že není přívod přerušen jelikož by to nešlo ani zavřít. Děkuji za rady,pokud se závada již někomu stala, zda motorek nebo mechanická závada.

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2010 14:54

Dnes jsem vyndal zámek i s motorkem, žádnou závadu jsem nezjistil, tak jsem to dal opět dohromady a vše začalo fungovat bez závad. Tak nemám ani potuchy co to bylo za závadu. Nechám se překvapit zda se závada opět projeví.confused smiley

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: adam hladký (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2013 18:46

zdravím,mám dotaz ohledně centrálu na opel astře f 1,6 74 kw.přestal fungovat.když zmačknu dalkové ovladání tak v prostoru pojistkové skřině vlevo pod volantem spiná relé3x sepne a rozepne ale centrál nic.manualně kličem do zámku dveří řidiče po odemčení take nic.přičin bude určitě mnoho ale přesto nemá zde někdo nějakou radu včem je zrada.děkuji s pozdravem hladký adam.

Re: Centrální zamykání - porucha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2013 11:10

Ale to dálkové ovládání není originální, že? Jednotka centrálu je ve sloupku u nohou spolujezdce. Zkontrolovat pojistky, zkontrolovat napájení u té jednotky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Centrální dálkové ovládání
Autor: kulert (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2013 04:57

Ahoj. Prosím o pomoc se zapojením centrálního zamykání do Opel Astra F r.v 1996. v příloze je návod ale moc tomu nerozumím, potřeboval bych pokud by to šlo připojit ke stávající jednotce centrálu. Centrál mám Thunder LA004. Díkky moc

Přílohy: Astra_1998+.PDF (309.9KB)  
Re: Centrální dálkové ovládání
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2013 06:00

Mam pro tebe jednoduchou radu: Když tomu nerozumim tak se do toho nešťourám.
Děj to někomu kdo ví co dělá, než abys něco podělal. Klidně se mu pak dívej pod ruce , to už je jedno.

Aktuální stránka: 29 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********   **     **  **     **  **     ** 
 **        **     **  ***   ***  ***   ***  **     ** 
 **        **     **  **** ****  **** ****  **     ** 
 **        ********   ** *** **  ** *** **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ********  ********   **     **  **     **   *******  
Powered by Phorum.