www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2005 14:19

Jo taaaak, no tak to bylo cidlo podtlaku v sani. To samozrejme na C20NE nezapojis..:-) Tak ze ho klidne odmontuj... :-)

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa. (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2005 22:02

Stando tak ta krabicka (trosku mensi jak od cigaret) mi je na nic uz? Na 20ne nepatri? Mohu ji sundat?

Kdyz se postavim pred auto a koukam na motor tak je za motorem po leve strane a vede s ni hadicka a prave ze resim ze ji nemam kam zapojit...:-)

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 05:13

Jo jo, sundej to...

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa. (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 22:08

Stando prosim te mam dotaz.

Mam vyvedeny konektor u baterky ten kulaty co vede od pojistkovnice ale u baterky jsou ty konektory dva! :-/ Je jasny ze jeden ma tam samice samec ale co s tim druhym konetorem? Je uplne stejny jak ten co se zapoji k motoru ale k cemu to tam je?
Je to jakoby rozdvojeny ale jsou tam dva stejne konektory.
Je to normalni?

Diky za vysvetleni.
GSI C20NE

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 05:28

No nevzpominam si ze by tam byly konektory dva (ani u C14NZ ani u C20NE), spis jestli to muzes vyfotit a poslat to sem jako prilohu k prispevku, nebo rovnou me na maila.
Mozna je to nejaky bastl predchoziho majitele a tudiz konektor navic...

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa. (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 15:52

Stando ja si to snad take myslim je to fakt mimo.Divej jak je ten konektor kousek od baterky samice tak jeden je normal ale ja tam mam ze do toho kablu je udelanej jak kdyby se to vpletlo do sebe a jsou tam dva...
Oba stejne a nevim k cemu. Je mozne ze ten jeden konektor je spatny?
Takze ty rikas ze tam patri jen jeden?
Nechapu.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2005 11:01

Misa: jestli jsem to pochopil dobre,tak hledas kam dat 2. multikonektor(tusim ze samice) a nevis kam.Ja mel ten druhej konektor na predchozim kadettu na pripojeni svetel,klaksonu,chladice... Ten konektor je stejnej jako konektor na zapojeni motoru od starteru.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2005 12:09

To Koubajz : Tohle co pises jsem mel vzdycky jen v jednom velkym konektoru...

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2005 18:01

Standa: jeden velkej konektor byl na predek (svetla..atd) a druhej je na pripojeni elektriky motoru.Az prijedu v nedeli domu,vyfotim to.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2005 22:50

Koubajz presne to by mohlo byt ono ale jsou na stejnem kabelu velkem co vede od pojistkovnice a jsou uuplne stejne nebo to tak vypada aspon.
Jeden ma u cebe jeste velky silny cerveny drat.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2005 10:31

Jo tak to je presne ono.Ten s tim velkym cervenym dratem by mela byt elektrika od motoru a ten bez budou ty svetla,cladic,klakson...Dnes jsem dojel domu,tak udelam fotku.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2005 17:31

Tak tady jsou ty fotky na 1 je to co vede zevnitr do motoru a 2 je kabelaz od svetel atd.Omlouvam se za zpozdeni.

Přílohy: 1.jpg (109.8KB)   2.jpg (96.9KB)  
Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 07:21

Koubajz takze ten druhy obrazek to je jeste dalsi kabl co vede od svetel a ktery se napoji na ten konektor co je jeden k motoru a druhy na svetla u baterky? A oba konektory vypadaji stejne?
To bych ho asi mela nekdy sehnat ten dalsi kabel na svetla.

A diiky moc!

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 08:04

To Misa. : Ja mel za to, ze se v tom kadettu menil jen motor, tak nechapu, proc honis nejaky kabelovy svazky na svetla, ktery s tim nemaji vubec nic spolecnyho..

Skoro bych rek, ze kdybys tohle bejvala nechala nejakymu automechanikovi, mohla uz si minimalne 3 nedele jezdit a neresit problemy s kabelama. Pro cloveka znaleho tam zadny problemy nejsou.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 18:37

Misa:presne tak.Jo a jestli ho shanis,tak myslim,ze mam 1 navic. Takze zaverem: jeden konektor(ten s cervenym tlustym dratem od baterky) zapojis ke konektoru co vede ze starteru a druhy konektor zapojis na kabel ktery je na fotce cislo 2.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 14:45

Stando Js jsem to nechala odbornikovy! ale ten mi porad neco mele ze mu neco chybi a tak se ptam vas jak to je!
Chapes?
Mela jsem 1.4ku a ta ma el nataceni svetel gsi ne...

Koubajz moc dekuji.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Pali (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2005 09:11

To> Misa: Jinak pokud shanis nejakej vrakac pobliz brna, tak jeden je smerem na svitavy, kousek (asi 5 km) za brnem. Neni nijek extra lacinej, ale koupit se tam da. Je po prave strane.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2005 10:42

Míšo, vyměnili ti třeba i palivové čerpadlo?? 1.4i má totiž slabší čerpadýlko...

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Misa (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2005 13:58

Peto F ani mi o tom moc nerikej....tak motor mam prehozeny + elektryka z gsi uz take ted jsem koupila palubku digital z gsi.
Ale dalsi problem auto vrci ale na 3 valce..prvne mi to huntovaly na to 1.4kove cerpadlo po pul dni startovani to teda nakopl ale kdyz si trochu pridal tak se to zdechlo.
Tak ze musi resit problem dal.
Kdyz jsem jim rekla ze je tam potreba dat to silnejsi cerpadlo tak NE to neni mozny to musi jet i na toto ..(blbci)
Pak uz neslo nic tak ze ho tam daj ale oni ho tam dal ale bez regulatoru tlaku! takze na nic a ze nadrz se jim menit nechce...

Uz jsem z toho na prasky.

Re: Zapojeni elektriky motoru na 20ne
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2005 14:15

regulátor tlaku by měl být na motoru, ne???

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **        **  **      **  **      ** 
 **   **   ***   ***        **  **  **  **  **  **  ** 
 **  **    **** ****        **  **  **  **  **  **  ** 
 *****     ** *** **        **  **  **  **  **  **  ** 
 **  **    **     **  **    **  **  **  **  **  **  ** 
 **   **   **     **  **    **  **  **  **  **  **  ** 
 **    **  **     **   ******    ***  ***    ***  ***  
Powered by Phorum.