www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 21:40

Mate nekdo prosim poneti na jakym principu funguje cidlo na merce oleje, ktery dava informace o hladine oleje pro check panel?? Diky

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 04:06

Ou.. nevým o tom že by na měrce hladiny oleje bylo nějaké čidlo. V check panelu je jen kontrolka mazání. Ale hladina se mi teda nikde neukazuje.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 05:51

To Nien : No tak uz to vis..:-) Prostredni kontrolka v checka panelu (olejnicka s hladinou) je na hladinu oleje coz neni to samy jako kontrolka mazani na pristrojovce (cidlo na olejovym cerpadle).

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 06:48

Pokud tam nějaké čidlo je, jako že je to kontrolka nedostatku oleje neznamená že to hlídá pomocí měrky oleje. Tak jsem taky zvědavý jakým způsoben je to hlídané. Jinak je divné že když jsem měl asi před loni olej pod riskou min. asi 5mm a kontrolka se nerozvítila.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 06:53

Tu merku s cildem jsem mel v ruce, vim jak vypada, vim ze to na GSi funguje, vede z ni kroucena snura, ale jde me o to, na jakym principu to hladinu meri, jestli je tam jen jazyckove rele v nejaky trubicce s magnetem, nebo jestli se to snima pres nejakou odporovou drahu.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 06:57

Kurňa neustále se přesvědčuju že kadett je nadpozemský auto. Na tu dobu kdy byl vyroben. Tolik kontrol nenajdeš ani v některých nových autech. Ale čím víc kontrol tím je větší pravděpodobnost že se něco pokazí.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: kirko (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 12:47

Mna by to tiez zaujímalo.Lebo ked tu mierku vytiehnem tak aj tak casom ta kontrolka nezacne svietit.le ked je zastrcena a nieje olej tak svieti.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2005 22:48

>Standa
V měrce jsou dva jazíčky,které nejsou spojeny.Měří to na bázi odporu.Tj.mášli správnou hladinu jsou jezíčky v oleji a olej má určitý odpor o tudíš check nesvítí,ale jestli tam olej není tak je odpor nulový a check se rosvítí. v checu je štěnice která se o to stará.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2005 05:36

To Skalka : Jooooo, tohle sem potreboval vedet, diky moc...

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 09:29

Stando, jak ti to čidlo funguje u kvalitnějších olejů ? Mně se vždy po zahřátí oleje(30 - 45 minut na dálnici 120-160km/h) rozsvítí kontrolka, že mám málo oleje.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 09:29

Mám polosyntetiku.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 10:22

Pánové já včera měnil olej tak jsem sundával aj vanu. No co tam bylo nebylo tak hrozné ale aj tak sem to krásně vyčistil. Ale teď k měrce. Moje měrka je bez čidla. A ve vaně nic není. Takže z toho usuzuju že mi nic hladinu oleje nehlídá. Takže na co je připojená ta prostřední kontrolka?

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 12:16

To Ivan : No ja to merku prave nemam, tak jsem zjistoval jak to funguje a zkusi to nejak rozumne vybastlit....

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2005 16:29

neni olej náhodou nevodivý?ja jen ze se olejem izolují vysokonapetové transformatory.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2005 22:31

Jak může být odpor bez oleje nulový?? to se ty jazýčky spojej?? Taky jsem myslel, že olej je nevodivý.....

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 20:36

Tak na principu vodivosti, resp. nevodivosti oleje to skutecne nefunguje. K tomu aby zhasla kontrolka oleje na check panelu je treba tvrdej slus - vyzkouseno.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 22:14

Teď jsem na to koukal - je v tom malej plováček.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: oplik.jeník (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 07:33

ten plováček tam je, a olej je vodivej jsou vněm vodivé částice kovů a uhlíku, izolační olej je jinej čistej olej je to jako destilovaná voda

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 11:21

Olej v transformátorech není kvůli izolaci ale kvůli chlazení..... nenapadá mě jediná tekutina která by byla nevodivá.......

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 11:22

Je tam provák a kontakt ! :-)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  **    **  **    **  **    ** 
 **   **   **        **   **    **  **   **   **  
 **  **    **        **  **      ****    **  **   
 *****     ******    *****        **     *****    
 **  **    **        **  **       **     **  **   
 **   **   **        **   **      **     **   **  
 **    **  ********  **    **     **     **    ** 
Powered by Phorum.