www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Greg (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 08:06

Mam GSI 16V z 90. roku a z merky hladiny oleje mi zadna kroucena snura nevede.

Pokud se nepletu, tak je tam normalne plovakovy cidlo na vane ze strany od cumaku auta.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 12:38

To Greg : Ano, to je druha moznost jak tohle vyresit, ale kuchat kvuli tomu vanu, nebo schanet novou se me nechce.

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2009 18:20

Nevíte jestli je stejná hladina oleje u motoru C20NE a C16NZ? Mám v C16NZ dodělaný Check Control a jediné co mi chybí je kontrolka na hladinu oleje (neměl jsem měrku). Teď jsem našel funkční měrku na prodej, tak jestli mi to bude fungovat když jí koupim nebo jestli mi bude k ničemu.... díky za odpověď.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2009 18:46

m.artty:
No, já ti nechci moc kazit naděje, ale já jí sháněl taky a upřímně jsem jich měl v ruce asi 4-5 ks a všechny blbly sad smiley...

Akorát tě to pak sere, když na check-controlu pořád bliká ta kontrolka - pak celej vyděšenej hned běžíš kontrolovat hladinu a vše v pořádku - pak když to bliká náhodou správně, tak na to pak kašleš a tak nějak je tam potom na prd smileys with beer

Teďka je jedna na aukru za 400,- otázka je, jak na tom bude ona smiling smiley...

Daleko lepší je plovák přímo ve vaně - ten funguje líp. A nebo prostě občas mrknout na měrku preventivně...

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2009 19:20

No mě ta kontrolka teď taky bliká.... a chtěl jsem to udělal pořádně (aby to bylo 100% ten Check).

Je mám na mysli tu z aukra.... no nevim, do konce aukce je 8 dní, tak se za tu dobu musim rozmyslet....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2009 19:37

m.artty:
Tak jestli to chceš mít 100% check, mám doma i oba nový senzory na brzdový destičkywinking smiley.

Já se téhle vymoženosti vzdal - check mám ve svým GSi jen na světla a vodu s brzdovkou.

Chápu tvoje nadšení, ale zrovna tohle čidlo je takový nešťastný, pořád se každýmu sere. Já to po poradě se Standou natvrdo proklemoval a mám klidsmiling smiley... A ty brzdy taky...

Rozhodně bych za to 400 + poštovný nedal smileys with beer...

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2009 19:47

Čidla na brzdy mám taky ;-) Mohli to vymyslel líp než touhle zvláštní měrkou.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2009 20:52

No každopádně, abych ti tady netlačil do hlavy pořád nějaký moje pocitysmileys with beer.

Objektivně na tom odchází tři věci:

1)přívodní kabel - většinou se ulomí v tom plastíku úplně nahoře, jak vlézá do měrky

2)odchází plováček - resp. umírá to na ty spínací jazýčky uvnitř měrky (když se někdo netrefí napoprvý do díry pro měrku:-) )...

3)a nejčastější je kombinace povytaženej kabel z měrky = rozjeblý jazýčky a zmáčklej plováček + přežvýklý kabílky - to se stane, když někdo vytahuje měrku a kabílky se mu chytěj za větrák saharysmiling bouncing smiley. Ty tam pak nejdou napájet, protože ty jazýčky jsou z nějaký slitiny, která fakt smiling smiley nejde pájet...

Mrkni na to, až to budeš kupovat - ideálně si to připoj k autu s teplým olejem smiling smiley...
Já jsem fakt nenašel hezkou...
A nová stojí nesmysl - proto jsem to vzdal...

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2009 07:32

já bych hlasil o ty snímače na destičky :-)

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2010 12:58

Tak já měl plovák ve vaně na starým c20ne a na tom co jsem dával místo něj tak to nebylo, do vany se odělala díra podle té původní (ta byla rozsekaná od o.j.n.i.c.e) a plovák se tam dal a bez problému.Takže pokud bych tam dával olejoměrku tak jedině do vany ;-)

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 09:56

Už mám taky zkušenosti s měrkou pro kontrolku hladiny oleje the finger smiley a štve mě, jak to pořád nefunguje thumbs up

Jak složité je vyměnit měrku za čidlo hladiny ve vaně? Stačí když vyměním vanu a kabely od čidla nacvaknu na kabely co nyní vedou k měrce?

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 13:15

m.artty:
Jo, přesně tak...
Akorát pozor, už jsem se setkal s verzema, kde bylo čidlo oleje na vaně zapojeno inverzně - tzn. seplo, když ti ubyl olej a když bylo oleje dost, bylo rozeplý (u klasický měrky to funguje opačně, když dojde olej, rozepne). To pak musíš ke kabelům k měrce zapojit přes CMOS invertor , popř. přes jednoduchý schematko s transistorama...

Re: Cidlo hladiny oleje - Kadett GSi
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 14:26

Jarda:
Díky za upozornění, teď jen sehnat vanu s čidlem.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **    **  ********   ********  ********  
 **  **  **   **  **   **     **     **     **     ** 
 **  **  **    ****    **     **     **     **     ** 
 **  **  **     **     ********      **     ********  
 **  **  **     **     **            **     **     ** 
 **  **  **     **     **            **     **     ** 
  ***  ***      **     **            **     ********  
Powered by Phorum.