www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Blacklinez (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2005 14:53

potřebuju poradit smiling smiley .. mam kadet 2.0 GSi a nějako nejde proud do benzinového čarpadla (čerpadlo jde). kde bych měl hledat nějakou chybu ? zkoušel jsem najít spínací relé napojený na čepadlo, ale nenašel ? v jakých místech bych měl hledat.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 04:29

A při otočení klíčku se ti kontrolaka motoru normálně rozvítí? Protože když se ti kontrolka nerozsvítí tak ti řídící jednotka nesepne relé a pak tam do čerpadla proud nejde.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 05:18

To Nien : Chlape uz jsem Te to psal, ze kontrolka ECU nema nic spolecnyho s cerpadlem. Ma pouze v pripade ze je ECU K.O.

To Blacklinez : Rele palivoveho cerpadla byva pred nadrzkou kapaliny do ostrikovacu.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Blacklinez (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 13:49

a myslite, ze to cerpadlo nejde kvuli tomu rele, nebo to je v nečem jiným ??

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 16:52

mam Racer a ten ma ve spodni pricce zavazadloveho otvoru prisroubovan jeden dratek-je to kostra na palivove cerpadlo. Pokud ho pri nakladani ¨nebo vykladani veci utrhnes,neodjedes (vlastni zkusenost) treba ti to pomuze

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 19:16

To Blacklinez : Nejlepsi by bylo voltmetrem zkusi jestli do rele jde napeti na jeho patici (hnedomodry drat proti cervenomodremu (87) ) a potom zase naopak zkusit spinaci kontakty (tlusty cerveny (30) proti cervenomodrymu (87b) ) propojit nejaky dratem jestli se cerpadlo rozbehne. Dufam ze jsem to popsal dobre, kdyz tak jukni do schmeatu jestli se v nich vyznas...

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 13:02

A co pojistka?

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Blacklinez (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 18:30

noo, pojistky jsou v poho ! ... no, ve schematu se trochu vyznám no, jen mam problém většinou ty věci najít v autě smiling smiley ... díky za snahu, vyzkoušim vaše rady a pak dám vědět když tak, pokud bude problém přetrvávat !

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 10:28

Standa. Jo psal ale nemůžu si pomoct. ECU ti nesepne to relé dokut se nerozvítí kontrolka elektriky motoru. Takže to vazbu má. Pak už se nestará jestli je čerpadlo v pohodě nebo ne. Ale to relé prostě nesepne. Dokud jsem neopravil připojení teplotního čidla , tak se mi kontrolka elektriky motoru nerozvítila a tudíž ani relé se neseplo a tudíž ani čerpadlo nejelo.
Proměřoval jsem to s dvěma eletrikářama.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 11:35

Ono pokud je nějaké čidlo co ECU potřebuje v háji tak nenastartuješ. ECU si totiž ty čidla oťuká a pokud zjistí chybu tak nedá impuls pro to zmyňované relé co spíná čerpadlo. A o tom je kontrolka motoru.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 11:42

S Petanem jsem odpojovali obe cidla teploty na jeho C16NZ a nastartovat vzdycky slo, nemyslim, si ze by tam byla takova kontrola o ktere pises, ale treba to ma Motronics jinak nez Multec.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 12:16

Jako možné je včechno. I to že to nějak je předělané. Ale my nad tím strávily dva dny než jsme mojeho SEHa zprovozdnily. Nechápaly jsme čím to je a už jsem si říkal že ECU je K.O. Ale u mě se prostě bez připojeného teplotního čidla nerozvítíla kontrolka. A jak je už běžné bez kontrolky to nenaskočí.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 12:43

No spis kdovi jak je ta ridici jednotka delana, treba to v programu tak ma, ale motor C16NZ to bych rekl nema.
Hele a sla z toho aspon vyblikat ta zavada, ze to cidlo nefunguje?

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 18:13

To Nien : Clovece hadat se nebudu, ale ECU si zadny cidla moc neotukava. I C20NE bez teplotniho cidla nastartujes, ted jsem ho byl odpojit a chytne, pravda, otacky si delaj co chteji, protoze ECU nevi jak je motor teplej, ale chytne a bezi. Dal chytne taky bez potenciometru skrtici klapky, jen kdyz pridavas, tak to dost neochotne odpovida, ale zase CHYTNE. Dokonce i na samotny dva vstrikovaci ventily chytne (bezi na dva valce, ale celkem pravidelne ...:-)))) ). Samozrejme blbe, ale jo. Jediny cidlo ktery je dost podstatny je cidlo otacek klikovyho hridele a vaha vzduchu. Ani lambdu nepotrebujes. A bez zapojeny kontrolky jsem jezdil mozna 14 dni nez jsem se dokopal ji zapojit.
Nechci te strasit, ale Tvuj problem bych spis videl v hodne nahodnym studenym spoji nekde v ECU, mozna napajeni.
Pokud ma ECU spravny napajeci napeti a kontrolka motoru je zapojena a v poradku, musi se rozviti.

Tenhle prispevek PROSIM neber jako nejakej utok proti Tobe, nebo proti Tvejm kamaradum, to jsem v zadny pripade nemel v umyslu. Jen jsem zacal trochu pri psani premejslet...:-)

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Blacklinez (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 18:50

kontrolka elektriky motoru na palubovce se rozviti pri otoceni klicku do prvni polohy ...

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 05:09

Tak to je mazec. Beru to v pohodě. Jen teď přemýšlím jestli to má SEH jinak nebo jak říkáš je tam někde chyba.

Nemá smysl to dál rozebírat. Ale začínám přemejšlet než žačnu něco psát. yawning smiley)

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 16:25

Ahoj, nevím jak to má 2 litr, ale v mé 16 je relé čerpadla v motorovým prostoru. jestli ho máš náhradní vyměň ho. Je to pro lajky taková černá kostka asi 2*2 cm. po otočení klíčku by měl cvaknout, nahnat benzín a vypnout.
Když mi to jednou chcíplo kvůli benzínu na jedné frekventované ulici a nešlo to nastartovat, propojil jsem spínací kotakty 30 a 87 slabím drátkem natvrdo, čerpadlo běželo furt, ale dojel jsem dalších 3 Km k benzínce. U mě to bylo ten kontakt v pravo a kontakt směr dozadu. Jestli máš multimetr prozvoň si to, kontekt 30 má + (12 V proti kostře) a druhý 87 má vůdči kostře odporovou hodnotu čerpadla (řádově ohmy). Jestli nevíš ani trochu o co jde, nepouštěj se do toho, ale tímto pustíš čerpadlo a můžeš to vyzkošet.Je to jewn na zkošku nebo na krátký dojezd.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: Nien (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 04:05

U dvoulitrů se čerpadlo zapíná až po otočení klíčku do třetí polohy tedy protočení startérem. I když nevím proč, nic pozitivního jsem na tom neshledal.

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 13:21

já mám 16. píši jak to chodí u mě a čekal jsem že to bude stejný, není, tak nic, snad příště ... smiling smiley

Re: nejde benzinové čerpadlo sad smiley
Autor: ZdeněkS (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 10:50

Zdravim vsechny, jsem cerstvy majitel Pontiacu LeMans (vypada a snad to i je takovy kadet pro amiky) a od zacatku mne zlobil pocitac nekdy najel a nekdy ne kdyz nyjel svitila kontrolka toho motoru a vse slapalo ok ale kdyz po nastartovani nesvitila tak motor ruzne skubal a ztracel otacky, myslite ze by to mohlo byt i teda mohla byt chyba nekde jinde nez v te ridici jednotce?

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  **     **  ********   *******  
 **   **    **  **    **   **   **    **  **     ** 
 **  **      ****      ** **        **    **     ** 
 *****        **        ***        **      ******** 
 **  **       **       ** **      **             ** 
 **   **      **      **   **     **      **     ** 
 **    **     **     **     **    **       *******  
Powered by Phorum.