www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
IMOBILIZER
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 10:58

Co je vhodné rozepnout imobilizerem ? Myslel jsem si, že by bylo dobrý rozepnou benz.pumpu, ale pojistka je 20 A a na imobilizeru je max. 15A. Nejlépe by bylo rozepnou nějaký drát od čidla bez kterého nebude moct fungovat motor. Nechci přes imobilizer hnat ani starter, který jde i jednoduše oblafnout drátama napřímo.

Re: IMOBILIZER
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 11:39

Ja prerusil napeti pro rele palivoveho cerpadla, tam tece par miliamper a efekt je stejnej, jako kdyz odpojis to napajeni k cerpadlu.

Re: IMOBILIZER
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 12:09

A popíšeš mi přesně odkud jsi ho vzal ? To relátko je v pojistkovce zespoda,ne? nevíš kterej vývod jsi přesně přerušil?

Re: IMOBILIZER
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 12:22

To Dutch : To chces do stribrnaka, bo na cabrio???

Na cabriu prerus hnedomodrej drat co jde ve svazku od ridici jednotky. Jsou tam sice dva, ale oba maji na starost sepnuti rele palivovyho cerpadla.

U stribrnaka to bude cernej z vystupi A1 z ridici jednotky....

Re: IMOBILIZER
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 12:31

Samo, že do cabria...říkam si, že když už tam ten imob je, tak bych ho mohl i využít a nejenom tam mít natažený ty dráty naprázdno. Fakt je, že neni problerm si vlezt pod auto a připíchnout si baterku 12V7Ah /z UPS/ na čerpadlo.

Proto bych nejradši přerušil nějaký čidlo. Nenapadá Tě jaký ?

Re: IMOBILIZER
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 12:39

Ja jsem to v Astre prerusil primo u toho rele, je pod plastem u spolujezdce hned vedle ridici jednotky.
Kadett ma rele v motorovym prostoru na prepazce. Napoj to tam jak rikal Standa, ty draty tam vedou od ECU.

Jasne, muzou si napojit napajeni primo k cerpadlu, ale jde o to, jestli se tim vubec budou trapit a nepujdou si radeji jinam. Jinak kdyby jsi chtel udelat neco co se tezko hleda, tak treba rozpojit ten drat, co vede ke vstrikovacimu ventilu, nebo ten co vede jako napajeni k indukcni civce. Akorat ti teda natoci starterem do motoru a katalyzatoru benzin, nez toho nechaji.



Příspěvek upraven (20. 07. 2005 14:40)

Re: IMOBILIZER
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 18:41

Jojo, děkuji všem.

Re: IMOBILIZER
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 19:34

Ahoj, já jsem to měl v kadetu (levnější řešení - 4 m licny a vypínač - cena do 50 Kč), rozepínal jsem vstup z rozdělovače do zapalovací cívky (ten slabý drát 0,75). měl jsem pod kobercem vypínač a když jsem ho nezapnul, nikdo s autem neodjel. Zloděj by ho musel buď najít, nebo přemostit v motorovým prostoru, ale na to by nepřišel ani ten nejlepší technik za 2 hodiny. Měl jsem napojení schovaný a je toto řešení je lepší než sériově vyráběný alarm, na tohle maj různý fígle a na tohle ne smiling smiley

Re: IMOBILIZER
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 19:49

Souhlasim s Tomasem, ze dobre zapojeny a ukryty vypinac je lepsi nez jakejkoliv alarm.... nebo si dej do auta nejakyho hada, nejlepe skrtice...:-)

Re: IMOBILIZER
Autor: kirko (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 20:01

Najednoduchsie je to asi ked pripojite cez vypinac kostru na indukcnu cievku.Staci vlastne spojit uz v pristrojovke drot ktory vedie k otackomeru.A je to.Cievka potom nikdy nehodi iskru a nikdo to v motore nenajde.Vlastna skusenost.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **     **        **  **     **  ********  
 **        **     **        **  **     **  **     ** 
 **        **     **        **  **     **  **     ** 
 **        **     **        **  **     **  ********  
 **         **   **   **    **   **   **   **        
 **          ** **    **    **    ** **    **        
 ********     ***      ******      ***     **        
Powered by Phorum.