www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Vendy (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 15:09

Ahoj všichni!
Mám prosbu: chci odpojit (přes vypínač) vnitřní osvětlení na Astře F Caravan r.95 tak, aby mi volitelně nesvítilo pri otevřených dveřích. Tuším, že nejlepší by bylo (asi) rozpojit hlavní zdroj pro napájení osvětlení, ale možná se mýlím a tak vás (kohokoliv) chci poprosit, jestli s tím už nemáte nějaké zkušenosti.
Díky



Vendy - Astra F Caravan 1.6 8V - X16SZ - r. 95

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2005 22:09

Žádný hlavní zdroj tam není :-( Spíná se to do země, a jednotlivé dveřní spínače mají vlastní vedení od pojistkové skřínky, pojistka je ale sdílená, t.j. neexistuje jednoduché řešení typu přeruším jeden drát ajeto.

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Vendy (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2005 10:28

Už jsem to vyřešil. Koupil jsem dva malé vypínače ( na přední a zadní vnitřní světlo ), přerušil jsem na každém světle červený drát (zdroj), vypínače jsem umístil pod volant ( respektive k zadnímu světlu ) a mám vystaráno. Teď když budu něco dělat na Šemíkovi a otevřu si zadní dveře, aspoň se mi nebude vybíjet baterka.
Každopádně velmi děkuji za informaci.



Vendy - Astra F Caravan 1.6 8V - X16SZ - r. 95

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2005 20:18

Chci se zeptat kdyz zavrete dvere tak to jeste nejakou chvili sviti.....ale kdyz nastartuji tak to ma hned zhasnout to osvetleni vnitrku nebo vam to taky sviti jeste dal nez to samo dojde u VW to zhasne hned co nastartujes. Mam Astru r.97 16SZR

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Vendy (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2005 12:41

Já zhasnu hned



Vendy - Astra F Caravan 1.6 8V - X16SZ - r. 95

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 15:15

Já zhasnu hned, navíc mi to nesvítí se zpožděním ani bez nastartování ;-)



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Honzaa (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 07:09

Astra F Hatchback ,X16SZ

Jak zavřu dveře hnedka to zhasne.

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 09:41

To: Olin
Jestli to nemá ten zpožďovač montovaný dodatečně a neoriginální.
Já mám na kadetu namontovaný zpožďovač neorigo koupený v Tescu a ten pochopitelně nemám zapojený přes spínací skříňku...

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2005 19:24

Tak dnes jsem s kamarádem elektrikářem vyřešil vypínání vnitřního osvětlení u astry F caravan 97 X16SZR

koupil jsem malý kolébkový vypínač v GES electronics, rozdělal jsem levou část plastu přístrojové desky (jak v něm je spínač světel a mlhovek) vypínač jsem napasoval do prostoru vedle štelování výšky světel, uvolnil jsem pojistkovou desku a na pojistce 24 (osvětlení interieru a další přístroje) ze zadu do ní vede jeden červený kabel silnější jako přívod a z ní dva tenčí taky červený ..... bylo to trochu jako pirotechnika jeden to musel být smiling smiley) trefili jsme se napoprvé

tedy po přerušení onoho správného tenkého kabliku jsme ho jen propojily na vypínač a je to funguje to na všechny dveře i do kufru

kdyby jsme přerušily ten druhý který to není tak by jsme to jen znovu spojily zaizolovali a cvakli ten druhý

je to trochu amaterský návod ale funguje to dobře

tak doufám že to bude někomu dobrý a přeji hodně zdaru smiling smiley

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2005 06:23

Já napasoval mikrospínač přímo do stropního světla - jak vepředu, tak i nad pátýma dveřma (Caravan) - služí k plné spokojenosti a jednoduché i pro manuálně nepříliš zručného (mne) :-)

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: filip (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2005 07:38

to pragaga: mam stejnou astru i rok smiling smiley , nevis dal by se nejak ten dratek identifikovat ? treba podle polohy, taky bych si to udela takhle navypinac.. dik

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2005 19:35

no jo když uvolníš tu pojistkovou skřín tak aby ses dostal aspoň trochu k těm kabelům tak jeden vede směrem ke středovému panelu a ten druhý jako doleva ke dveřím a ten to je .... dneska jsem to s tim kámošem probíral ..... jo a taky jsme to ještě trochu zdokonalili smiling smiley

koupil jsem si jinej kolíbkovej vypínač který v sobě má zabudovanou diodu k tomu ještě odpor na 12V aby neschořela a zapojli jsme jí na jeden z těch vedlejších spínačů na mlhovky jako kontrolku rosvícených světel

není to nic moc ale vypadá to efektivně

hodně zdaru

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 04:03

nemáš foto těch drátů i vypínače?



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Emil (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 19:24

To Pragaga:

ahoj,
..chtel bych se Te zeptat a reagovat na toto "koupil jsem malý kolébkový vypínač v GES electronics, ROZDELAL JSEM LEVOU CAST PLASTU přístrojové desky (jak v něm je SPINAC SVETEL A MLHOVEK) vypínač jsem napasoval do prostoru vedle štelování výšky světel"


..pokousel jsem se rozdelavat tu levou cast plastu pristrojove desky, kde je spinac hlavnich svetel a mlhovek, ale nepodarilo se mi ho oddelat uplne ven.
Po veskerem oddelani vsech sroubu, ktere to drzi, cely levy panel, mi stale drzi za levy spodni roh a nedari se mi ho oddelat

Vysrouboval jsem uz vsechny tyto srouby:
- na levem boku pristrojove desky, hned u levych dveri - nahore a dole 2 ks Torx sroub + umelohmotne zaslepky + jedna obdelnikova zaslepka

- sroub ve ventilacni mrizce 1ks krizovy sroub ( po vycvaknuti mrizky ven)
- srouby na prave strane panelu, (po odrsroubovani horni a spodniho krytu volantu, nasledne umoznen pristup k odsroubovani 2ks kriz. sroubu na prave strane panelu spinace svetel a mlhovek

Poradte mi prosim, jak demontovat cely panel, aniz by drzel za levy roh ( drzi mi to za nejaky zelezny profil, po nahmatani od pojistek se mi zda, jak kdyby tam trcel jeste nejaky vrut, ale z druhe strany, spicka vrutu, ktera jde vysroubovat udajne jen zevnitr).
Zkousel jsem jeste vycvaknout hlavni spinac svetel s potenciometrem na podsviceni tachometru a interieru, abych se k tomuto vrutu dostal, ale nepodarilo se mi to. Da se to nejak vycvaknout, ten kulaty spinac svetel? Nebo se musi jeste neco nekde povolit, nejaky ten sroubek? :-)

Diky moc za radu.
Emil

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 20:49

no jasně ty torxy si povoloval zbytečně .... poslední šrou je skutečně pod tím spínačem světel

-doufám že děláš vše při odpojené baterce (pro jistotu , všude to píšou)
- vytáhneš kouse spínač jako když chceš rosvítit vnitřní osvětlení
- zespodu toho čudlíku je dírka, tam strčíš uzkej šroubovák pokud možno co nejkolměji a opatrně zatlačíš a lehce zapáčíšsměrem ven při tom ten čudlík druhou rukou lehce taháš ven
- no a až ho sundáš tak pod ním jsou dvě takový packy ty stlačíš smerem ke středu vypínače a za tu osičku tahneš
- tím vyndáš celý vypínač světel z konektorů a dostaneš se k tý poslední potvůrce co to drží

no teď jsem si uvědomil že to je nakreslený v chytrý knížce (dobrá investice)

naskenoval jsem to a přikládám k nahlédnutí

hodně zdaru

Přílohy: demontaz spinace svetel.jpg (297.1KB)  
Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Emil (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 23:10

..díky, díky Ti moc :-)
To jsem potřeboval věděti ! ;-)

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2005 03:08

no vyfotit bych to mohl ale nejdřív zítra večer (nechal jsem si udělat rozvody, projistotu sám to moc dělat nechci, jednak pohodlí a nevim jestli bude třeba i kladka a nechce se mi vše schánět) ale jen vypínač svorkovnice už se mi rozdělávat nechce ....... no uvidim podle nálady

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Emil (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 22:30

..tak vypinac na vypinani interieroveho svetla mam uz namontovany,

..mozna jedine negativni minus to ma, pri vypnuti tohoto vypinace -
interier. svetla jsou vypnuta + svetlo v kufru, ..se mi take vypne cela vetev, tj. el. privod k zadni antene, kterou mam elektricky vysunovaci, ..takze vypinac na int. svetla musim mit pri zapnuti radia zapnuty, aby me antena plne vyjela, potom ho uz muzu zase vypnout
..dale, stejne tak mi to nefunguje i pro zamykani vozu na dalkove central. zamykani.. zase musi byt tento vypinac zapnuty

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 02:56

no tak to jsem nevěděl dálkáč budu montovat asi během tohoto týdne a anténu mám pevou na střeše....ale je mi jasný že když si dálkový zapojím jako jednoduchý alarm tak to taky budu muset mít zapnutý kvůli spínačům ve dveřích......

Re: Vnitřní osvětlení - Astra F
Autor: Luděk (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 19:02

Já namontoval spínač přímo do stropního světla,je to spínač ze Škodovky 120 do stropního světla.


Přílohy: 100_0512.JPG (175.6KB)  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **     **  **     **  ********  
    **     ***   ***  **     **  ***   ***  **     ** 
    **     **** ****  **     **  **** ****  **     ** 
    **     ** *** **  **     **  ** *** **  **     ** 
    **     **     **   **   **   **     **  **     ** 
    **     **     **    ** **    **     **  **     ** 
    **     **     **     ***     **     **  ********  
Powered by Phorum.