www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
otáčkoměr
Autor: Luboš Petřík (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2005 10:19

Prosím o radu k otáčkoměru u auta Opel Astra F- 1,6/16vent. benzin.
Posunulo se mně zobrazování otáček o cca.1100 ot/min.I pri vypnutém motoru mně otáčkoměr ukazuje 1100 ot.Díky za pomoc.

Re: otáčkoměr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2005 10:26

Hm, to je zajimavy... pro vypnutym zapalovani pristrojovka napeti nedostava, tak ze ani otackomer, rek bych , ze je to spis mechanickej problem primo v otackomeru. Zkusil bych vyndat pristrojovku a mrknout jestli se neposunul nejak levej doraz ty rucicky....

Re: otáčkoměr
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2005 10:52

... nebo nepootočila ručička na osičce

Re: otáčkoměr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2005 10:56

No to jsem mel na mysli...:-) Diky

Re: otáčkoměr c20xe
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 09:02

zdravím,

tak jsem předělával astru z c20ne na c20xe - z toho plyne výměna přístrojovky z 7000 ot/min na 8000 ot/min. předtím normálně otáčkoměr fachá a teď se ani nehne. Jak je to zapojené na c20xe ??? Je to z cívky nebo čidlo a nebo to jde přes ecu ? Projel jsem všech 13 stánek hledaného slova "otáčkoměr" a nic co by mi pomohlo jsem nenašel ... díky za rady

Drahoš
Opel Astra f c20xe
www.united-cars.cz

Re: otáčkoměr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 09:29

Podle schemat je otackomer v digitalni prostrojovce (lajna 544) zapojenej zelenym vodicem do ECU PIN 43 (lajna 367)

[www.opelastra.cz]

[www.opelastra.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **    **  ********  **     ** 
 **        **     **  **   **      **     ***   *** 
 **        **     **  **  **       **     **** **** 
 ******    *********  *****        **     ** *** ** 
 **        **     **  **  **       **     **     ** 
 **        **     **  **   **      **     **     ** 
 ********  **     **  **    **     **     **     ** 
Powered by Phorum.