www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Jaká baterie?
Autor: RBr (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2006 09:49

Kolsa - tak špunty nebo špunt? Bezůdržbová má max jeden "ventil" - jak píše Standa.
Pokud jsi předtím napsal "pětikorunou otevřít špunty" - pak to opravdu
vypadá na klasiku.

Jinak souhlas, bezúdržbové nebrat! Snad není tak těžké před zimou pětikorunou otevřít špunty :-)))) , dolít destilku, popřípadě změřit hustotu elektrolytu a vědět, jak jsem na tom.

Re: Jaká baterie?
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2006 10:12

Tak já mám už devět let bezúdržbovou baterku značky Delkor a jediná údržba, kterou jsem na ní za tu dobu vykonal bylo, že jsem ji minulý týden dobil, protože jsem omylem nechal svítit světla v garáži. Jinak s ní nikdy nebyl ani nejmenší problém a vždycky jsem za jakéhokoliv počasí v pohodě nastartoval.

Re: Jaká baterie?
Autor: kolsa (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2006 12:34

1/ měl jsem samozřejmě na mysli špuntY, zapomněl jsem písmenko a co to udělá
2/ co se týká dolití to samozřejmě by neměl být problém, ale dával jsem jako příklad kamaráda co dělá asistenta nějakýmu generálnímu řediteli a asi si domyslíš jak je na tom s technickými věcmi.

Re: Jaká baterie?
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 07:37

No k tem bezurdzbovym. Ja tam taky mam, ale nejakou shitovku, je mozne ze je za dva apul roku v prdeli?? Auto jsem koupil loni a jeste mi rikal, zena baterii ma zarucak. Ale kdyz to stoji tri tydny venku, tak nenatocim, zkratka se to tam pomalu vytraci. Prekvapilo me, ze pres kabely to aspon zacalo svitit, ale asi byla totalne mimo, protoze to nenatocilo ani tak. Dvakrat otocilo a mrtve. Ja myslel, ze pres kabely se natoci uplne hladce. To jsem to jeste k tomu tahal z Tranzita 2,5 Dieselu, kterej si myslim ze nemel problem s dodavkou elektriny do meho auta. Mate nekdo zkusenost s timhle startovanim?

C14NZ Astra F kombi

Re: Jaká baterie?
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 09:39

Já osobně jsem přes kabely nastartoval v pohodě, v podstatě na první otočení kličku. Spíš bych to viděl na jinou zradu. Koukni jestli to máš dobře ukostřený...

Re: Jaká baterie?
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 10:00

Ja jsem na to trochu blbej, takze nevim kde to ukostreni mam hledat. Jit po kabelu od baterie? Myslim ze mi tam casem dochazi ke ztratam, to bych chtel nechat promerit, ale na ten start jsem myslel ze to vliv mit nebude. Kdyby byla baterie totalne po smrti, pak by delala problemy i pri startu pres kabel?
Diky za info C14NZ Astra F kombi 1992

Re: Jaká baterie?
Autor: macek000 (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2006 16:15

Musíš mít dostatečný průřez kabelu.Jinak můžeš startovat z Tatry a akorád si ohřeješ kabely ,ale auto nenastartuješ.


Re: Jaká baterie?
Autor: mirekn (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2006 07:31

Mám Astru 1,6 motor X16SZ, stáří 10 let. Teď jsem musel měnit baterii. Byla tam orig. Opel bezúdržbová 44Ah, zřejmě původní !!! To není u těchto baterií vyjímka. Autoelektrikář mi doporučil bezúdržbovou Vartu Silver 44Ah vápníkovou, bohatě prý stačí. Hlavní důvod pro ni ale byl, že snese dobíjení 15V od alternátoru u tohoto motoru. Obyčejnou bych za 2 3 roky zničil. Takže pánové pozor na velikost dobíjecího proudu!
Ta baterie mě vyšla na 1500 Kč

AutoBaterie - AstraF - Kolik Ah ma mit?
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 11:12

Dosluhojue mi baterie.
Chtel bych se vas zeptat jak velkou rozmerove a kapacitne Ah baterii jde osadit do Astry F.
Cim silnejsi tim lepe.

Re: AutoBaterie - AstraF - Kolik Ah ma mit?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 11:17

snad není velkej problém změřit tu stávajicí baterku, metr určitě doma máš. A kolik je místa kolem ní snad taky vidíš.No a tím pádem snadno zjistíš jak velkou baterku tam můžeš dát.A dle velikosti pak můžeš vybrat i baterku dle kapacity.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: AutoBaterie - AstraF - Kolik Ah ma mit?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 11:43

A co treba zkusit funkci HLEDAT????

[www.opelastra.cz]

Re: AutoBaterie - AstraF - Kolik Ah ma mit?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 11:44

[82.193.8.14] - podle typu auta ti to najde přesný typ baterie

Re: AutoBaterie - AstraF - Kolik Ah ma mit?
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 12:44

Stando dekuji za odkaz.
Proto jestli je to mozne smaz toto vlakno-tema at neni forum zaneradene.

Re: Jaká baterie?
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 13:45

Tak jsem si nasel dva typy baterek o kapacitach Varta SILVER dynamic 61Ah 600A a nebo 74Ah 750A ale ta je uz veci na delku 278mm tak nevim zda tam padne omerim.
Jeste jsem zjistil ze delaji dva typy vysky 175 a 190mm.

Re: Jaká baterie?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2008 15:37

Peter GSI: Proč tam chceš dát tu kapacitně najvětší ? Já mám motor 1.4 16V orig. je 44 Ah, dal jsem tam 55. V mrezech stojím venku a startuji v 90 procentech jednou za týden a vše je OK. smoking smiley drinking smiley

Re: Jaká baterie?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 06:10

Pokud nemáš ve voze nezávislé topení a nebo hifi soupravu na ozvučení menšího města, pak je naprosto zbytečné kupovat takto velkou baterii. Taháš sebou zbytečnou váhu a co se týká životnosti tak velká baterie umře stejně rychle jak malá.

Re: Jaká baterie?
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 07:07

ada a Vrabi a to je to.Mam v aute hudbu o 800w sinus a na 55 jsem za 30 minut na nule a neodjedu.
tedy bych tam dal i tu 74ah ale to nevim zda se tam vleze.
Jak budu doma promerim a budu hned vedet + mam kousek varta prodejce.
Kamos ma na gsi kadettu 45 a je to ubohe...3x zastartuje a uz to nema stavu a hudbu zadnou.

Re: Jaká baterie?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 14:56

Petře: Dej si tam malou elektrocentrálu eye rolling smiley a máš klid the finger smiley. smileys with beer

Re: Jaká baterie?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2008 16:37

Petře: Ještě jsem si vzpoměl eye rolling smiley, do kufru můžeš dát baterku jakou chceš ale je potřeba natahnout + kabel ke stertéru. - pol připojíš přímo někde na kastli u baterky.Před mnoha lety jsem to tak měl na Simce 1301 special ( beterka tam byla 115 Ah ) smoking smiley

Re: Jaká baterie?
Autor: Petr GSI (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2008 13:31

tak baterii mam koupenou Varta SILVER dynamic 61Ah 600A vyska 175mm(nizka). veci model s delkou 278mm se mi tam bohuzel uz nevleze zavazi mi abs a kabelaz.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **     **  **     **  ********  
 ***   **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ****  **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 ** ** **  ********   **     **  **     **  **     ** 
 **  ****  **          **   **   **     **  **     ** 
 **   ***  **           ** **    **     **  **     ** 
 **    **  **            ***      *******   ********  
Powered by Phorum.