www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Cena regulátoru dobíjení
Autor: Tichous (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 15:11

Nevíte někdo náhodou kolik si mám asi tak připravit na výměnu regulátoru dobíjení. Je u motoru X17DTL součástí altíku nebo je někde vedle. Pořád mi blbne dobíjení, i když nam přeměřenej altík, baterku tak se po určité době baterka vybíjí a starty jsou pak horší a horší.

Re: Cena regulátoru dobíjení
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2005 06:44

Snad se nemýlím, ale regulátor napětí nebo-li diodový můstek je součástí alternátoru,alespoň tak to má můj benzín C18XE.Nevím co přesně myslíš tím, že máš přeměřenej altík,dobíjení jsem vždy měříl na baterce.Jinak diodový můstek kupuješ podle typového označení altíku.Cena na můj altík je kolem 1000Kč.Pomohlo by napsat kolik Ti to dobíjí bez odběru a s odběrem(zap.světla,ventilátor topení ,popř.klima)
Ale pokud máš dobíjení OK, tak hledej nějáky skrytý odběr.Známému dokázal motorek od centrálu vybít baterku za 4 dny.

Re: Cena regulátoru dobíjení
Autor: ddd (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2005 10:55

regulátor dobíjení není totéž co usměrnovač!! regulátor je uchycen dvěma šrouby vně altíku a jeho součástí je držák uhlíků.výměna je celkem jednoduchá,což se nedá říct o výměně usměrnovače.cena regulátoru cca 500.

Re: Cena regulátoru dobíjení
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2005 11:00

to ddd:
to je sice pravda, ale zrovna u mýho altíku není regulátor zvenku možno sundat (Delco Remy) a mám stejný motor X17DTL. Pokud tam má Tichous Bosch nebo Valeo, pak ho sundá zvenku.

Re: Cena regulátoru dobíjení
Autor: Tichous (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2005 14:40

Dík za odpovědi. Jinak dobíjení mam změřený samo na baterce a je OK. Ale při startu jde napětí docela dolů - tak nechám ještě projít starter(jestli si nebere moc) a jinak je asi horší baterka. Mam 66 Ah, kolik máte ve vašich dieslácích ?

Re: Cena regulátoru dobíjení
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2005 17:34

To Tichous : No to je samozrejmy ze pri startovani jde napeti dolu, protoze starter skutecne bere moc, az 150A. Chtel bych videt zdroj, ktere da takovej proud aniz by mu pokleslo napeti a jeste se to veslo do kadettu....:-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **               **  ********  **      ** 
 **        **    **         **  **        **  **  ** 
 **        **    **         **  **        **  **  ** 
 ******    **    **         **  ******    **  **  ** 
 **        *********  **    **  **        **  **  ** 
 **              **   **    **  **        **  **  ** 
 ********        **    ******   ********   ***  ***  
Powered by Phorum.