www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
rucicka neukazuje teplotu
Autor: MARTINI (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2005 12:38

cau vsichni rucicka mi lezi v modrem poli a neukazuje teplotu topeni jede dobre cim to muze byt? nejake cidlo? poradte dik astraF 94

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2005 12:43

Cidlo teploty chladici kapaliny, je nekde na sacich parohach. Je to jednodratovy !!! cidlo, muze bejt jen vypadlej nebo utrzenej konektor.
Ale vzhledem k tomu ze jsi NEUVED TYP MOTORU, tak to muze bejt uplne nekde jinde....

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: MARTINI (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2005 14:00

je to stando x16sz

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: VLAĎA (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2005 20:35

měl sem ten sám problém ale z astrou G měl sem jen masné čidlo skus ho vyčistit

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 05:04

najdi čidlo teploty, odpoj z něj drát a zkus ho přiložit na kostru, pokud ti budík v autě vyleze na doraz tak to bude tím čidlem, pokud zůstane dole je to v drátech nebo v přístrojovce, jinak čidlem teploty se auto odvzdušňuje takže teoreticky bys u čidla mohl mít bublinu vzduchu, samotné čidlo můžeš změřit v hrnci s horkou vodou ohmmetrem a nebo přímo na motoru voltmetrem

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Ben (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 10:12

Mam Astra G motor X16SZR.
Mam podobnej problem. Ručička ukazatele teploty se nehýbe. Čidlo je dobré (zkoušel jsem ho teplou vodou). K čidlu vedou dva dráty. Na jednom je (proti kostře cca 5 V). Pokud je propojím nic se nestane, ale když s nima pohybuju, tak se někdy (občas) rozběhne nějaký motorek a hned přestane. Předpokládám, že je to někde v koncovce. Dá se koncovka nějak opravit či rozebrat?
Dík za rady

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:25

to ben. A nebylo to čidlo nachladici nahodou????Pokud vim tak k cidlu teploty vody vede 1 drat.2 draty vedou k cidlu teplota nasavaneho vzduchu a k cidlu ktere spina ventilator

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:46

Nevím jak čidlo teploty,......ale přesně toto mi dělal rozbitej termostat. Ručička ležela pořád v modrém, ani se nehla.

A abych to doplnil......tak mám taky X16SZ

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Ben (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2006 12:29

Děkuji všem za rady. Nejlépe to vystihl Honza. Byl to rozbitej termostat. Jelikož vyměňovat termostat venku v letošní zimě se nedalo, tak jsem jezdil s papírem před chladičem smiling smiley. Ještě poznámku čidlo teploty mam opravdu dvoudrátové.
Ben

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 11:11

hľadal som ale nenašiel takže prepáčte keď to už tu je, takže ako je rozdelené políčko teploty vody na prístrojovke v kadette E? je to prístrojovka s otáčkomerom, a ručička vody sa mi po zahriatí drží mierne nad strednou čiarou, ale neviem koľko to presne znamená v stupňoch, keby niekto vedel ktorá čiarka predstavuje koľko stupňov bol by som veľmi vďačný

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 11:23

Myslim ze mas vadny termostat.

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 13:01

no pomýlil som sa v strede nie je čiarka ale tak v 1tretine a v 2tretinách, a v zime sa mi ručička drží medzi nimi trochu vyššie od stredu a v lete pri tých 2tretinách, len to by ma zaujímalo koľko je to v stupňoch celzia, a ten termostat vyberiem a skontrolujem, možno s tým dačo bude

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Porsche (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2010 09:38

otec ma astra 2DI a přestal mu chodit teploměr a nevíme co stím den předtím mu měnili řemenici na klikovce dík.

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2010 10:14

když si přečteš příspěvky od začátku tohoto tématu,tak určitě najdeš jak a co máš dělat.Případně jsou tu i jiné podobné témata.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: funes (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 17:09

dobry den mam kadetta 1.6 D a rucicka mi neukazuje teplotu motoru mozte mi niekto poradit?

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 17:49

funes napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dobry den mam kadetta 1.6 D a rucicka mi neukazuje
> teplotu motoru mozte mi niekto poradit?


A četl jsi příspěvky od začátku tohoto tématu???????

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: funes (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 14:56

dobry den este mam dotaz motor 1.6D je zohriaty a rucicka mi ukazuje minimalnu teplotu cca 20 stupnov

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 20:10

Zapni klíček a řekni někomu, ať ti chviličku přiloží ten konektor od čidla na kostře. Pokud během okamžiku ručka vystoupá do plna, je s největší pravděpodobností v háji čidlo.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: kocour110 (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 21:27

zdravim mám astru 1.6 52kw a ručička mi leží celou dobu o jedu,ale když popojíždim nebo stojim ručička ukazuje normalní teplotu.Ještě mi to celkem hulí, je to bílej kouř ,ale voda mi nemizí. Poraďte prosím:-)

Re: rucicka neukazuje teplotu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 22:54

A hned jak se začne ohřívat motor, začne se ohřívat i hadice do chladiče, že?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********   *******   ******** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **       
 **     **  **     **      **    **         **       
 ********   **     **     **     ********   ******   
 **          **   **     **      **     **  **       
 **           ** **      **      **     **  **       
 **            ***       **       *******   ******** 
Powered by Phorum.