www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
EPROM
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 11:31

Na několika místech jsem se dočetl, že jednou z možných závad je to, že dojde k samovolnému smazání části programu ŘJ v paměti EPROM.
Týká se to prý hlavně starších aut, vyrobených v době, kdy se ještě neuměly dělat kvalitní EPROMky. Tyto původní prý nedokázaly udržet program (data) déle než 8-10 let.

Zajímalo by mě, jak starých vozů se to týká. Do jakého roku výroby byly ty EPROMky relativně špatné???
Nebo se to týká zkrátka všech aut starších 10 let a ty paměti jsou stále stejné - doba stoprocentního "zapamatování" 8-10 let???

Re: EPROM
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 11:55

Ano, je pravda, ze EPROMka neudrzi data na veky, ale tuhle informaci bych nebral zas az tak moc vazne co se ECU tyka. Jsou auta, ktery jezdi od 86 roku (ted mam na mysli konkretne Kadett E) a naprosto bez problemu, resp. bez problemu s ECU. Osobne neznam nikoho, kdo by dokazal !!! ze se mu "zkazila", nebo smazala data v samotny EPROM a to jen tak sama od sebe.
Dalsim prikladem jsou treba Opel Record, Ascona, ostatne Kadett D atd.
A jestli mas opravdu motor ktere uvadis za Nickem, tak bych tohle vubec neresil vzhledem k jeho veku..

Re: EPROM
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2005 12:29

Dík za radu. Já jen že už nevím ( a nejen já), kde hledat a co zkoušet.

Taky se mi nezdálo, že by každý Opel přestal po 10-ti letech jezdit. A tomu mému je jen 8... ... ale taky nejede...

Re: EPROM
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 05:23

A máš s autom nejaký problém? predpokladám že neide. skus rozpísať.

Re: EPROM
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 05:59

Problém s autem jsem popsal ve foru MOTOR v příspěvku "Cukání v motoru u LPG pohonu".
Auto sice jezdí, ale blbě. Možná by bylo lepší, kdyby nejelo vůbec. Třeba bych na tu závadu přišel.

Jestli máš zájem, můžeš se podívat. Beru každou radu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **      **  **     **   ******    ********  
 **     **  **  **  **  **     **  **    **   **     ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **         **     ** 
 ********   **  **  **  **     **  **   ****  **     ** 
 **         **  **  **   **   **   **    **   **     ** 
 **         **  **  **    ** **    **    **   **     ** 
 **          ***  ***      ***      ******    ********  
Powered by Phorum.