www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 09:05

Pozdavujem "kadeťákov"
Vlastním Opel Kaddet 1,3i r.v.1988. Z ničoho nič prestal fungovať ukazovateľ paliva a ukazovateľ teploty motora (klasická prístrojovka). Oba prestali fungovať súčasne. Iné závady sa nevyskytli, motor funguje. Kde môže byť príčina a ako ju odstrániť. Za radu vopred ďakujem.

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 09:25

Zkus si precist tenhle clanek.

[www.opelastra.cz]

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 13:06

Skúsim tak urobiť, avšak neide mi do hlavy, že oba ukazovatele prestali fungovať naraz súčasne t.j. neukazujú žiadnu hodnotu (ani sa nepohnú).

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 13:15

No to je proto, ze oba jsou napajeny stejnym stabilizatorem.:-)

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 15:57

Stejnej problém jsem měl teď s mojí Astrou F 1,6, kterou jsem koupil před šesti dny. Chtěl jsem tam dát origoš stabilák TCA700Y, v Opel servisu mi řekli cenu kolem 800Kč, v prodejnách elektrosoučástek cena kolem 1100Kč. Tak jsem koupil náhradu LM7810 za 16Kč a vrazil ji tam. Teď sice již palivoměr i teplota ukazují, ale ručička paliva jde skoro až do plna. Jelikož nevěřím, že by předchozí majitel nechal plnou nádrž, tak mi nezbejvá, než jezdit s benzínem v kanystru a prověřit, jestli to je opravdu stabilákem, nebo je naozaj plná nádrž.

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2005 21:59

Tak jsem dnes natankoval za 500,- a ručička šla tvrdě za roh. Takže i když je LM7810 náhrada, tak se jaksi nehodí. Už jsem si objednal origoš TCA700Y. A ukazatel teploty se po cca 50km neodlepil nad modrou značku. Takže LM nedoporučuji. Je to shitt.



Příspěvek upraven (05. 11. 2005 23:01)

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2005 22:27

POZOR !!! 7810 ma zapojene PINy opacne nez TCA700Y !!!

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2005 18:16

Vím, jsem radiotechnik, ale jaksi mi to stejně nefachá.

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 19:00

Tak tam nejspíš budu mít něco záhadnýho. Před chvílí jsem potřeboval na chvilku někam jet a co se mi nestalo. Včera jsem natankoval plnou - to, že to včera ukazovalo lehce za roh, to jsem zkousnul. Ale dnes - napřed ručička začala stoupat, potom si to mrška rozmyslela a spadla dolů a rozsvítila hladovou kontrolku. Když jsem vypnul klíček, tak malinko vystoupala nahoru. Po opětovném nastartování si to začala zase štrádovat nahoru, šla opravdu tvrdě za roh a zase spadla úplně dolů. Po vypnutí klíčku zas trošku vystoupala (těsně nad červenou). A tam je snad i teď. Ale vždyť po vypnutí klíčku by to mělo být bez napětí ???!!!

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 15:11

Tak co, lidičky, neporadí někdo?

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 17:11

Hele radiotechniku co takovej plovak v nadrzi, resp. konektor k plovaku?

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 19:30

Snad to sem muž vrazit když už jste u toho, mě to zas ukazuje u Kadetta cca 3 mm pod rezervou(pod červeným polem) natankuju za 300,- a ručička povyleze do rezervy.Zajmavý je ,že po každým nastartování ukazuje kapku jiný udaje,kde by mohla být v tomto případě chyba a dá se nějak šikovně zjistit kolik toho vlastně v tý nádrži je ?sad smiley

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: krokodill (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 21:53

To Standa
radiotechnik není automechanik, tam to bylo ohledně zapojení pinů TCÁčka ale tady nevím, co může mrška ukazovat, když zhasneš motor a vytáhneš klíček ....

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2006 10:22

asi blbý dotaz - u LCD palubovky, i když vezmu plnou, tak se mi nerozsvítí poslední "dvojčárka" (díleček) na ukazateli stavu nádrže.. je chyba v plováku nebo kde mám pátrat?? děkuji smiling smiley

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 10:57

y ukazatele fungujou na principu bimetalu, pokud se do nich pustí moc šťávy, tak většinou rafička vyskočí z toho pevnýho zobáčku a pak ta rafička nemá žádněj opěrnej bod (sice se vždycky o něco opře, ale pokaždý jinak) a pka si to ukazuje co chce. Pokud je to jen vyskočený, tak to stačí rozebrat a nasadit (hodinářská práce s pinzetou), pokud se však poškodil bimetal (natáhl se tak, že už není schopnej vrátit se do původní polohy), tak už jenom vyměnit ukazatel. Ten stabilizátor smotnej nemá cenu kupovat, kvůli ceně, je lepší kopit jakoukoliv přístojovku z bouračky a vytáhnout ho. (ta se dá komplet sehnat od 150,-)

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Pali C20NE/88 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 15:02

Dalsi problem s LCD:
Vymenil sem pristrojovku za jinou, a palivomer porad nefunguje. Ocistil sem kontakt konektoru na plovaku u nadrze, a porad to samy? Mel sem i palivomer venku, a meril hodnotu odporu pri plne a prazdne nadrzi, a fungoval v pohode. A ted babo rad ( mozna radsi stando rad smiling smiley) ). Jde na ten kablik nejaka stava ???
Diky za rady...

Re: Kadett - neukazuje ukazatel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 16:54

Zkus jeste zkontrolovat hodnoty odporu primo na konektoru co de do pristrojovky a to na PINu č.4 toho delsiho konektoru jestli se i tam meni hodnota v zavislosti na mnozstvi benzinu v nadrzi. Jestli neni nekde to vedeni preruseny....
Pro upresneni:
[www.kadett.cz]
[www.kadett.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ********   **     **  **     ** 
    **     **     **  **     **  **     **  **     ** 
    **     **     **  **     **  **     **  **     ** 
    **     **     **  ********   **     **  **     ** 
    **     **     **  **     **  **     **  **     ** 
    **     **     **  **     **  **     **  **     ** 
    **     ********   ********    *******    *******  
Powered by Phorum.