www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Někde to šlusuje
Autor: akmall (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2005 12:11

Zdravim.
Mam problem s Kadet 1.6 diesel 88, necim se vybiji baterie je tam nova 72ka je do tydne mrtva (i mene-pri vetsim chladu). Autem jezdim ob den jen par km.
Jak zjistit co to dela? Popripade kde se u tohoto modelu stava chyba tohohle razu.
Diky vsem za napady.

Re: Někde to šlusuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2005 13:06

Pripoj baterku pres ampermetr a vytrahuj jednu pojistku podruhe a sleduj odber. Zjistis kterej okruh to dela a podle schmatu uz to dohledas.

Re: Někde to šlusuje
Autor: akmall (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2005 13:18

Diky snad na to pridu. Me shorela ve ctvrty tride i ta elektronicka stavebnicesmiling smiley

Re: Někde to šlusuje
Autor: Akmall (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 14:41

Tak odber je nulovej ale kdyz jsem pripojil kabely na baterku tak to zacne pomalu vytloukat bateriii.....mam pocit ze ten kabel co vede pod motor z plusu (asi starter?). uz fakt nevim

Re: Někde to šlusuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2005 15:14

Tak odber je nulovej ale kdyz jsem pripojil kabely na baterku tak to zacne pomalu vytloukat bateriii...


A podle čeho teda soudíš, že to vytlouká baterku,když je odběr nulový?Postupoval jsi jak psal Standa?Odpojit kabel z baterky,zapojit mezi kabel a baterku ampérmetr,všechno povypínat zavřít dveře.Pokud máš dveřní spínač i v motorovím prostoru(na poplach nebo světlo)tak zamáčknout.Pokud naměříš nějaký odběr,tak postupným vyndáním jednotlivých pojistek,bys měl zjistit,který okruh to dělá.Už jsem se setkal několikrát,že to dělá rádio,i když je vypnuté.
Podle mě bych to spíše viděl na špatné dobíjení.Pokud jezdíš jen krátké trasy,tak se baterka nestačí dobíjet.Nech si změřit dobíjení a pak můžem řešit dál.



Příspěvek upraven (08. 11. 2005 16:15)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Někde to šlusuje
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 07:26

A mam pocit že čím větší výkon baterky zvlášť 72A je dost citlivá na slabé dobíjení, měl jsem alfu 1.8TD a tam byla 72A hned dutá tak jsem tam dal 55A jako byl altík a než jsem to zbořil tak bylo vše OK

Re: Někde to šlusuje
Autor: akmall (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 08:01

Tak odber pri vyplem aute je nulovy.
Zkusim tam dat jinou baterku a necham premerit dobijeni alternatoru. Jinak pred rokem tam tu baterku davali novou (doufam) a byla tam 55 ktera mela stejnej problem co je ted.
Jde zmerit vykon alternatoru doma ....nebo musim do servisu.
Diky

Re: Někde to šlusuje
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 09:04

Orientačně to samozřejmě jde změřit i doma za pomocí voltmetru. Nejprve změř napětí baterky bez nastartovaného motoru - tím lze přibližně určit stav baterie (odahalit špatný článek..).
Potom nastartuj a měř napětí na svorkách akumulátoru - mělo by být v rozmezí zhruba 13,5 - 14,2 V. Zapni světla a změř to napětí i v tomto stavu - pořád by mělo být přes 13 V.
Pokud tomu tak není a napětí je níž tak baterka nebude řádně dobíjena.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **              **  ********  
 **     **  **     **  **              **  **     ** 
 **     **  **     **  **              **  **     ** 
 ********   ********   **              **  ********  
 **     **  **     **  **        **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **        **    **  **     ** 
 ********   ********   ********   ******   ********  
Powered by Phorum.