www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: none (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 23:31

Takže na Astře G 1998 Combi 1.6 55kw (ne ecotec) mám problém,a sice mám pocit,že mi servo vynechává.občas jde ztuha,občas funguje,ale to v intervalech třeba 2 sekund,nebo i 5 min,dle náhody.. Kapaliny mám dost a kontrolky OK. DOKÁŽE NĚKDO PORADIT,NA CO SE PŘESNĚ PODÍVAT? Dokážu všechno,jen nevím kam sáhnout,mám to pár dní... Děkuji za rady!

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: none (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 23:33

JO A JEŠTĚ NĚCO! Když vypnu motor a nechám klíč v zámku,tak bzučí kontrola zapnutých světel,i když jsou yhasnuté.A když klíč vytáhnu,tak to zmlkne.dělá to bzzzzzz.... Hrozný zvuk!

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 09:09

No když dokážeš všechno,tak určitě víš i kam šáhnout.
Já bych první řadě asi pořádně ovzdušnil.Nekape ti někde olej ze serva?

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: none (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 09:29

Nekape a neubývá...

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 09:38

A co řemen,není volný a neprokluzuje?



Příspěvek upraven (18. 11. 2005 11:54)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 09:44

To ti nebzučí kontrola zapnutých světel ale kontrola klíčku! Aby sis ho nezapoměl v autě! Je to normální. A když ho vytáhneš a zapneš světla při otevřených dveřích tak zjistíš že ten zvuk je rozdílnej!
A co se týče toho serva tak pokud tam máš olej plnej tak zkus párkrát vytočit plnej rejd na jednu a druhou stranu a chvílu podržet volant v dorazu. Pokud ti to nepomůže tak máš v háji elektromotor serva. Bohužel se samostatně nedodává a je pouze s celým řízení. A stojí cca 40 tis. Kč!

To Brouček: Do géčkových aster už dávali servo který má el. motorek a dělá tlak oleje, už to není poháněný od motoru.

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 09:53

2 none a Mišut-v tom případě se omlouvám,sem nevěděl :-)

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 12:05

nečteš nevíš! Člověk se učí celej život aby na všechno potom stejně zapoměl :-)

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: none (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 13:22

Ok,takže zatím díky za rady,jdu hned testnout ten rukocvik s volantem na plný rejd sem a tam a uvidíme,moc tomu nevěřím.. Nebyl by tu někdo,kdo už se v tom hrabal? Ten motorek bude možná chtít převinout,nebo nějaké uhlíky či co??? Možná by to dala do kupy firma co se zabývá opravama alternátorů? nebo elektromotorů? Určitě to už někdo řešil,nepodělí se se mnou? Nebo nabídka toho motorku? Možná koupím použitý funkční?

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: none (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 13:59

Tak rukocvik mám zasebou,a zatím to vypadá dobře,ale nikde jsem nejel,takže to zatím nemůžu pořádně otestovat,ale nějak se mi to nezdá.Nedá se to někde nějak odvzdušnit? S tou signalizací klíčku je to OK,ale je to fakt kravina.

Re: G ASTRA A SERVO= JDE,NEJDE
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2005 16:39

Nejspis se Ti nekde dostava vzduch do oleje(povolena sponka,prodrena hadicka,podivej se do nadobky za chodu motoru zda to nepeni.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********   **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **     **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **  **    **     **  **** ****  **     ** 
 *********  *****     ********   ** *** **  ********* 
 **     **  **  **    **         **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **         **     **  **     ** 
 **     **  **    **  **         **     **  **     ** 
Powered by Phorum.