www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Hladové oko Kadett
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 08:41

Tak mě napadlo, že model Frisco (motor C18NZ) má hladové oko (přístrojovka s otáčkoměrem), ale když jsem zkoumal všechny kabely od nádrže, tak je to vše stejné jako u jiných modelu (krom 2.0).
Jak je to řešené? Reaguje to na polohu ručičky, nebo jsem nějaký ten drátek přehlídl.

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 08:46

Hladovy oko je soucasti pristrojovky (vestavenej komparator).
Btw, uz se tesim na tu svoji pristrojovku z VeA, ta ho ma taky..:-)

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 08:55

2 Standa : přístrojovka z Nexie ho má taky, ale nepřišel jsem na to jak ho zapojit.Když ho připojím na kabel od plováku tak svítí poříd :-( Musím ještě prostudovat schémata z Nexie.

Mě by se líbila celá palubka z VeA, myslím, že je hezčí než z Astry F,
ale dávat do toho peníze nebudu.

Předělal jsi i podsvícení nebo ji necháš origo. Máš červené ručičky nebo bílé?

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 09:25

Zatim zvazuju co a jak, jestli ma smysl davat bily budiky atd. :-)

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 13:07

Nexie to má celé jinak. V nádrži je kromě plováku ještě odpor, který je umístěný tak, že pokud je v nádrži dost benzínu, tak jej protékající proud nestačí ohřát, protože je chlazený právě benzínem v nádrži. S klesající hladinou benzínu se odpor "vynoří" a ohřívá se a tím se rozsvěcuje kontrolka na palubovce.
Prostě jedná se o úplně nezávislý systém na plováku.

Re: Hladové oko Kadett
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 14:39

Co je to za rok? to Frisco já kuchnul 1989 a ten má jen kostičkováné podklady na budících a oko tam neni.

Re: Hladové oko Kadett
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 14:49

To: standa, budeš zapojovat i CHECK control na té vectrové palubce? příjde mi to efektnější než ten klasickéj co mam

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 15:00

Cece premyslel jsem o tom, ale vzhledem k tomu ze uz mam diru v palubovce na ten stavajici, tak se na to asi zatim vykaslu. Mozna az se rozhoupu a dam tam palubovku z Astry...:-)

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2005 18:10

Já mam kadetta Beauty 91 s C16NZ (přístrojovku s otáčkoměrem) a ten taky má hladový oko...akorát mi teď nefunguje, protože jsem při výměně nádrže patrně ohnul plovák... :-/

Re: Hladové oko Kadett
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2005 07:17

hlavně check na vectře je spolehlivější :-) jo jen tak já už ho celej proletoval a funguje.........................zatim

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Jiří Vavřínek (IP zapsáno)
Datum: 23.12.2005 08:14

Dá se prosím toto hladové oko vyrobit, nebo dokoupit přímo v Mototechně? V technice jsem našel nějaké schéma, ale opravdu funguje? Mám totiž pocit, že tu kdosi říkal,že ne.

C16NZ, Kadett (bez otáčkoměru)

Re: Hladové oko Kadett
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2006 21:14

taky mi vadí že ho tam nemám.....................

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2006 07:07

A co treba se podivat sem??

[www.kadett.cz]

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Pazzy (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 10:08

Už jsem si tak před rokem udělal ten komparátor. Stejně ale docela často bliká a začne svítit, když tam mám ještě tak za 200 benzín, ale je to lepší než nic.

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 10:52

To Pazzy : Na to aby sis nastavil kdy se me kontrolka zacit rozsvecovat je tam ten odpor 8k2 na vstupu komparatoru, kterej nahradis trimrem a tim si to donastavis podle sebe - ostatne tak je to taky v tom clanku psany.
Ale pokud se te to rozsviti kdyz mas benalu za 200Kc, tak je to celkem v poradku. Kdyz za 200 Kc mas cca 7 litru tak pri spotrebe cca 7litru me to prijde celkem v pohode.

Re: Hladové oko Kadett
Autor: jiri.vavrinek (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 11:16

Pro někoho možná pitomá otázka, ale jsem elektro začátečník, tak se zeptám: Ten komparátor vložím na kladný drát vedoucí k palivoměru? Tedy rozpojím ho a tam ho vložím? Jinak tento drát vede z plováku (0-10V) a druhý kabel k palivoměru je zem?
Předem děkuji za odpověď.

Re: Hladové oko Kadett
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 16:34

ja mam kadett gsi 2.0 s LCD palubkou tak jsem v poho, a pristrojovku menit nechci winking smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   *******   **     **  **        
  **   **   **        **     **  ***   ***  **    **  
   ** **    **        **         **** ****  **    **  
    ***     ******    ********   ** *** **  **    **  
   ** **    **        **     **  **     **  ********* 
  **   **   **        **     **  **     **        **  
 **     **  **         *******   **     **        **  
Powered by Phorum.