www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Rozmražování zadního skla
Autor: Bocan (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2006 10:56

Zdravim
Mám pocit, že když nechám zapnuté rozmražování zadního skla, tak mi to vybijí baterku. Nevíte někdo, jestli to funguje i při vyplích klíčkách. DÍK

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2006 11:20

Pri vypnutym zapalovani vyhrivani nefunguje.

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: ddd (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2006 11:23

funguje az při nastartovaném motoru

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2006 14:01

nejlepší řešení je vzít zkoušečku a přesvědčit se, originální zapojení by mělo fungovat jen s klíčkama nicméně pokud nejsi první majitel tak se v tom mohl nějaký "odborník" porýpat, pokud bys to tak měl zapojený tak ti to tu baterku vymlátí za jednu noc, má to totiž docela slušný odběr

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: TDD (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 14:22

to Bocan:
Servus bobe. Taky mam podobny podezreni. Na stary baterce se mi to stalo dvakrat-prisel jsem do auta a neodjel jsem - mj. jsem si pak vsimnul ze sem nechal v obou pripadech vytazenej spinac vyhrejvani. Je ale fakt ze baterka byla uz dost stara. Ted mam baterku novou asi 2 mesice a minulej tejden zas to samy - sednu do auta, nastartuju (i kdyz s malym zavahanim), jedu, za chvilku zacne blikat airbag a kdyz jsem zastavil uz jsem to nenatocil. A co jsem si vsimnul-zas byl vytazenej spinac vyhrejvani...chtel jsem to zkusit premerit ale v tech mrazech se mi nechtelo nic montovat a na tech vyhrejvacich paskach to neukazovalo nic...
takze kdyz na neco prijdes driv tak to bude fajn...
jeste jedna technicka: kdyby to celou dobu hralo asi by nebyl na zadnim skle snih - ja ho tam ale myslim(?) mel takze to asi nebude tak jednoduchy...
servus a at to frci
TDD (kombajn astra F 1,7 TDS)

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 16:56

Bocan TDD : chlapi všiml jsem si toho taky že když po jízdě nezacvaknu to vyhrivaní že se mi zvyšuje pravděpodobnost že nenastartuju ale začlo mi to až teď v zimě

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: Bocan (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 18:59

to Jirkaaa: taky v léťě to okno nerozmrazuješ, takže proto v zimě. Já si teď baterku nabil a uvidim, jestli se vybije i když to bude vyplí. Pak teda bude zrada jinde....

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2006 17:21

Ahoj. Presne to samy. Sklo ale muze byt se snehem teoreticky, jelikoz uz to nema takovou stavu treba a nevyhreje to tak naplno. Me se to stalo dvakrat. Jeste jsem uvazoval jestli to nemohl byt zapnuty alarm, takze ted kdyz auto opoustim na vic jak tyden, tak zanmykam jen klickama. Koupil jsem to letos, takze mam prvni zimu a nevim co mam cekat

Astra F - kombi 1992

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2006 13:42

co to? eye rolling smiley

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: Spiddy (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 06:23

Myšlenka....nevybíjí baterii jen přitažené relé pro spínání vyhřívání....

Re: Rozmražování zadního skla
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 15:13

Není to spíš tím, že by vám to se všema spotřebičema nedobíjelo pořádně baterku? Ony světla, ventilátor topení a vyhřívání skla jsou hezcí žrouti - hlavně při kratší trase to tu baterku nemůže nabít. Nejjednoduší je vzít ampermetr a při všech ostatních vyplích spotřebičích změřit odběr.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **              **  **     ** 
    **     **     **  **              **  **     ** 
    **     **     **  **              **  **     ** 
    **     *********  **              **  **     ** 
    **     **     **  **        **    **   **   **  
    **     **     **  **        **    **    ** **   
    **     **     **  ********   ******      ***    
Powered by Phorum.