www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Kód závadady 71
Autor: Tajga (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2006 15:39

Tak mi náš oplík zablikal tou nepříjemnou kontrolkou. Párkrát se rožnula a zhasnula, nakonec teda nesvítí, vyblikáním závady jsem zjistil: Snímač teploty nasávaného vzduchu, příliš vysoké napětí. Umí někdo pomoct a vzhledem k tomu, že to asi není nic vážnýho, vadí další jízda s popřípadě znovu rožnutou kontrolkou. Dík.

Re: Kód závadady 71
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2006 22:02

zkus váhu vzduchu

Re: Kód závadady 71
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2006 22:03

co máš za motor?

Re: Kód závadady 71
Autor: David_V (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2006 08:16

Zkus najít zmíněný snímač a vyčistit kontakty. A v nejhorším ho vyměň. Bude někde na sací větvi, ale nedokážu přesně říci kde. Se svítící kontrolkou je podle příruček možný pouze nouzový dojezd, protože se motor úplně neadaptuje na okolní podmínky, ale běží podle přednastavených hodnot.

Re: Kód závadady 71
Autor: Tajga (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2006 11:40

Motor je to C18XEL, už jsem dostal radu kterou začnu, vyčistím kontakty a uvidím co bude dál, je to na sviňu, když se to projevuje občas.

Re: Kód závadady 71
Autor: sten (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:44

Skus si změřit při jaké teplotě ,.má ten snímač hodnotu,.tenhle snímač pracuje na opačném pryncypu než ostatní,.takže ho jednoduše vyskoušíš tím žeho odpojíš,.a např naněho budeš sylně dýchat,,typlý- studený natom nezáleší pokut se bude zvyšovat nebo snižovat je vše Ok,.

Re: Kód závadady 71
Autor: Tajga (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2006 10:21

Tak je po problému a nestálo nic. Byl to opravdu teploměr nasáváného vzduchu a jak jsem se dočet, vysoké napětí znamená přerušený vodič. Stačilo tedy jen vytáhout a znovu nasunout kontakt přímo od teploměru, a tím k odstranění oxidace. Je po problému, až odejtou mrazy, použiju nějakej sprai na kontakty. Zvláštní poděkování pak pro marek.lukasek@seznam.cz
Jinak díky všem.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********  **    **  ******** 
 **     **  ***   ***  **        ***   **     **    
 **     **  **** ****  **        ****  **     **    
 **     **  ** *** **  ******    ** ** **     **    
 **     **  **     **  **        **  ****     **    
 **     **  **     **  **        **   ***     **    
 ********   **     **  ********  **    **     **    
Powered by Phorum.