www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: pazzy (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 09:43

nevíte náhodou někdo, jestli se ten modul dá nějak změřit? Zkrátka ověřit si, jestli je funkční? Je to tak 2 roky co jsem ho musel měnit - byl lehce mechanicky poškozenej, tak se to hned poznalo. Teď mi to zase přestalo házet jiskru. Cívka a kabely se svíčkama jsou v poho. Nemám k dispozici jinej rozdělovač, abych to vyzkoušel. Motor C16NZ, díky.


Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 09:48

To pazzy : To asi bohuzel dost tezko nejak zmeris (v amaterskejch podminkach), nejjednoduzsi je to vyzkouset v jinym aute, nebo prohodit celej rozdelovac.

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 09:54

doma na modulu nic nezměříš, jediná cesta je opravdu zkusit prohodit s někým rozdělovač

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: pazzy (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 10:04

To jsem si myslel. Ale je mi divný, že to snad budu muset měnit kažký 2 roky.

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Re-volt (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 19:21

Zmeris osciloscopem

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 20:17

Je mozny ze nekdy jde a nekdy ne?? asi tak 2 do tydne mi to nehazelo jiskru a nedavalo benzin,ale treba za 30 minut zacal zkakat otackomer a pak to chytlo vzdycky. Uz mam stejne novej a asi uz tyden jezdim a v pohode, ale zajima me jesty to takhle muze delat

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Pazzy (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2006 16:42

Tak už jsem si ten modul sehnal novej a zase jezdím, ale pořád mi vrtá hlavou, proč mi ten předchozí vydržel jen 2 roky. Vlhko jsem nikaj extrémě nezjistil, ale pro jistotu jsem vše očistil. Netušíte někdo, co za tím vězí?

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Vladislav Borovka (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 13:42

V zapalování pod rozdělovačem jsou v podstatě 3 věci, které mohou zlobit :
- modul zapalování
- snímač zapalování (cívka, které se může uvolnit nebo probít - má 2 vývody směrem k modulu zapalování)
- součástka pod označením 9833, snad je to kondenzátor, jeden vývod vede do svazku a druhý na kostru, je přišroubovaná k modulu
- palec


Mimochodem neví někdo, kde by se ten "kondenzátor" dal sehnat ?

Vladislav

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 21:20

Soucastka ktera je podobna kondenzatoru je opravdu kondenzator s kapacitou 285nF na napeti cca 100V. Oznaceni 9833 neni nijak rozhodujici, nebot neni na vetsine rozdelovacu shodne. Kondenzator je tam patrne kvuli tvarovani prubehu budicich impulzu pro indukcni civku, protoze je zapojenej mezi zem a vystup zapalovaciho modulu do civky. Muze se podilet taky na odruseni.
Kde ho koupit?? V jakykoliv prodejne s elektronickyma soucastkama za cenu o ktery se nema cenu snad ani zminovat :-) Samozrejme ze hodnota neni v bezne vyrobni rade soucastek, ale lze samozrejme vyuzit hodnoty dostupne 270nF, 330nF.....

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Vladislav Borovka (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 14:27

Děkuji za radu.
Před časem mi zlobilo zapalování -najednou nešlo nastartovat, zpravidla při teplém motoru. Protože jsem vyměnil v modulu ten modul zapalování a stejně to i potom zlobilo, usodil jsem, že bude asi špatný ten kondenzátor, protože cívka se zdá v pořádku.
Mimochodem, v Brně jsem na několika místech zahlédl reklamu ROGER - je to ten ROGER z tohoto serveru ?

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Vladislav Borovka (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 10:18

Ještě bych se chtěl zeptat, jak se má postupovat při výměně cívky v modulu - správně snímač zapalování. Uvolnil jsem ty 3 šrouby a dále nevím. Musí se nějak vysunout celá hřídel, která modulem prochází ?

Re: Zapojeni modulu rozdelovace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 16:39

Musis ze strany co jde nasadit na vacku vyklepnout kulatej cep z kolecka s tou vyosenou zapadkou a vytahnout celou tu hridelku ven, protoze tu hvezdicku s polovejma nastavcema asi tezko dostanes dolu - je pomerne dost krehka a hlavne nalisovana.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   **     **        **  ******** 
    **     **     **  ***   ***        **  **       
    **     **     **  **** ****        **  **       
    **     ********   ** *** **        **  ******   
    **     **     **  **     **  **    **  **       
    **     **     **  **     **  **    **  **       
    **     ********   **     **   ******   ******** 
Powered by Phorum.