www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
kod závady
Autor: mirda x20xev (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2006 19:27

Zdar! Nevíte někdo na co se vztahuje kod 24 z Ecu? = fregvenční čidlo bez signálu. A na co to je. Je to Astra 95 x20xev

Re: kod závady
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2006 12:53

Jednou o tom psal tuším Standa. Frekvenční čidlo nebo taky čidlo frekvence je u mezi náhonem tachometru a přenodovkou nebo u novějších typů za tachometrem (pod palubkou). Dává signál řídící jednotce o tom, jestli je auto v pohybu nebo stojí. Za jízdy si řídící jednotka zyšuje úroveň volnoběhu.
Možná ti jenom vypadnul konektor, mebo je čidlo v háji. Nový stojí 2200Kč u Zralýho. Když nefunguje, většinou blbne celej volnoběh. Chcípá to a taky blbě brzdí - malej podtlak pro posilovač při nízkým volnoběhu!!!

Re: kod závady
Autor: mirda x20xev (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2006 22:06

Já Ti děkuji! To je divný, problémy s brzdama nejsou,volnoběh je teda někdy větší a chcípání se neprojevuje. Pouze studený to nechce naskočit už z toho auta nemužu!!

Re: kod závady
Autor: mirda (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2006 15:07

Prosím Tě ješte, koukal jsem na ten tachometr a něco takového tam fakt je, po proměření by neměl být problém na přerušeném káblu,ale asi na tom čidle. Nevíš jestli je jedno z jakého tachometru bude nebo to musí být na ten samý.

Re: kod závady
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 08:53

Nejlepší informace má asi Standa. Podívej se na příspěvěk SNÍMAČ FREKVENCE ve fóru "2. MOTOR".

I já jsem daný snímač frekvence sháněl a u Opla mi tvrdili, že musí být přesně ten samý. Prý je nejde zaměňovat mezi různými typy vozu - tedy motoru. Z venku ale vypadají stejně.

Na mou Astru za něj chtěli 2200Kč. Tak jsem ho zatím nekupoval. Potřeboval bych nějak s jistotou zjistit, jestli funguje nebo ne. Ale nevím jak.

Re: kod závady
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 09:31

To mirda : Tyhle snimace co jsou v pristrojovkach jsou vetsinou stejny, ale muze se objevit treba ze stary Omegy A, jiny. Jsou na tom cisla a melo by tam bejt i pocet impulsu ktery musi jediny sedet. S temahle snimacema jsem se mockrat nesetkal, tak ze Te nic blizsiho nereknu.
Mrknu se doma a zkusim ho vyfotit abys vedel podle ceho to schanet. Na vrakarnach je to dost nedostatkovy zbozi, protoze potom uz tu pristrojovku spatne prodaji, ale da se sehnat.

Re: kod závady
Autor: mirda (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:03

to MarekX14XE: na to čidlo se chystám také jak ho vyzkošet a nápad je takovej: jestli máš v Astře TID tak za jízdy když zmáčkneš na TIDu ty 2tlačítka která jsou na kontrolu displeje tak se pak i ukáže rychlost kterou jedeš měla by být shodná s tachometrem. (do 50Km přesně) jinak je to popsaný tady na stránkách o TIDu

Re: kod závady
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 06:39

To mirda:

Díky moc za informaci. Právě jsem to v návodech dočetl a hned odpoledne vyzkouším.
A to jsem si myslel, že jsem tady přečet všechno!

Tohle mi neuměli (nebo nechtěli?) poradit u Opla u Zralýho, když jsem váhal nad koupí daného snímače za 2200Kč. A přitom to vypadá, že je to jednoduchý jak facka. Je divný, že by to tam neznali?!!!
Ještě jednou dík.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **        ********   **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 ********   **        **     **  **     **  **     ** 
 **         **        **     **   **   **   **     ** 
 **         **        **     **    ** **    **     ** 
 **         ********  ********      ***      *******  
Powered by Phorum.