www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
KONTROLKA ABS
Autor: JANA (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 12:55

Sakra chlapi prosím Vás mi poraďte. Mám Astru rv. 1996. Dneska ráno mi
začala svítit kontrolka ABS a nechce zhasnout. Předpokládám, že to znamená, že ABS je nefunkční, ale jet dál můžu. Co na to Vy, už se to někomu stalo? A hlavně, co to může být za poruchu? díky, jana

Re: KONTROLKA ABS
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 13:52

Vyblikej si závadu ABS - návod tady někde je a budeš vědět co se mu nelíbí.

Re: KONTROLKA ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 14:46

co takhle si zkusit přečíst tento zde na webu zveřejněný článek :-) [www.kadett.cz]

Re: KONTROLKA ABS
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 14:48

jinak svítící kontrolka znamená, že elektronika abs objevila neshodu a odstavila abs z provozu, auto pak jezdí jako klasický vůz co abs nemá, rozhodně se nemusíš bát že by to přestalo brzdit. většinou tohle dělá vadné čidlo v kole, to ale musíš zjistit podle vyvolání chybové hlášky dle článku zde zveřejněného.

Re: KONTROLKA ABS
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2006 15:02

Připojuji se K vrabimu, abys věděla, že víc lidí má stejný názor. Nejčastěji odejde to, co je vystaveno povětrnostním vlivům, což jsou čidla otáček přímo na kolech. Musíš je zkontrolovat a vadné nahradit. Je možné, že bude špatný jen kontakt a po manipulaci kontrolka zhasne. Kontakty bývají ty nejzrádnější poruchu, protože se vyskytují nahodile.

Re: KONTROLKA ABS
Autor: sten (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 21:05

Víš co skus,.načti si diagnostikou,.abs a správně byti měla vypsat který snímač je v hájí,.jinak je pod sedadlem,.bud u spolujezdce,.nebo u řidiče.
je taky možnost že je jednotka v prdely,.ale spíš ten snímač malý velký R,.jinak si zjisti kolik mají mít ohmů.

Re: KONTROLKA ABS
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 21:48

2 sten: A co že související s ABS je pod sedadlem? Jediný co vim tak u aster tam může být snímač zapnutých pásů pro airbag a u mě v kadettu tam je leda tak kabel k trubici...



Příspěvek upraven (22. 01. 2006 22:50)

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: KONTROLKA ABS
Autor: sten (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:30

Tak víš co ,.muže to bít čidlo na levé a pravé kolo. skus jet tak 40km,.v hodině a prudce zabrzdit,.nejlépe v takovém počasí jako je ted! pokut tito kola bude blokovat!,tak je abs vpořádku,.bude tam nejspíš mírná závada v elektro instalaci. dej mivědět jak si dopadl,.pak nasleduje další krok.

Re: KONTROLKA ABS
Autor: Tondach AstraF-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 19:36

A co začít jednoduše aspoň vizuální kontrolou čidel,či odstavit auto do tepla a pak se uvidí:vloni se mi stalo toto,jeden den nad nulou,sra.ky na silnici,podběhy plné sněhu a do rána -15,nešlo ABS,svítila kontrolka.Auto jsem dal na hoďku do tepla a bylo po problému.

Re: KONTROLKA ABS
Autor: JANA (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2006 06:17

Tak to jsem zkusila hned, ale nepomohlo to. Svítilo to pořád. Dneska odpoledne zkusíme tu závadu vyblikat podle návodu co jsem dostala
tuším od Vrabiho. Já do toho teda sama nejdu, ale pomůže mi s tím kluk, co
mi to auto sehnal. Ale stejně dík za radu. Jana

Re: KONTROLKA ABS
Autor: vasyl. (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2016 21:43

dobrý den.mam stejny problem.Sviti abs a pri tom nefungujou.Ale dřiv mi to nesvitilo.Rano sem nastartoval ujel sem asi 30 km.Šel sem si neco vyžidit do mesta.Po 15 minutach nasednul sem do auta, proel sem nějakych 5 metru rozsvitilase kontrolka abs.To fungovalo asi 2 mesice.Od teto doby sviti do dneska.A litaly mi otačky tak sem.Řikal asi budou čidla abs v haji.Koupil sem predni a zadni naboje s abs od značky febi, a taky předni a zadni brzdove kotouče.Dal sem to do servisu aby to daly do kupy, otačky už nelitaji..ale abs sviti dal.v čem bude problem.Mam opel astra g 1.6 8v.rok vyroby 1999.ma někdo s tim nějake skoušenosti,co to může být za porucha.diki moc krat

Re: KONTROLKA ABS
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2016 21:51

A co nejaka diagnostika?

Re: Rychlomer neukazuje
Autor: Štefan (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2021 17:52

David V napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Připojuji se K vrabimu, abys věděla, že víc lidí
> má stejný názor. Nejčastěji odejde to, co je
> vystaveno povětrnostním vlivům, což jsou čidla
> otáček přímo na kolech. Musíš je zkontrolovat a
> vadné nahradit. Je možné, že bude špatný jen
> kontakt a po manipulaci kontrolka zhasne. Kontakty
> bývají ty nejzrádnější poruchu, protože se
> vyskytují nahodile.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   *******    ******   ********   **     ** 
  **  **   **     **  **    **  **     **  ***   *** 
   ****           **  **        **     **  **** **** 
    **      *******   **        ********   ** *** ** 
    **            **  **        **         **     ** 
    **     **     **  **    **  **         **     ** 
    **      *******    ******   **         **     ** 
Powered by Phorum.