www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
přední světlo - výměna žárovky
Autor: rezin (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 13:47

Zdravím, jsem automobilový antitalent, takže poraďte prosím.
Nesvítí mi jedno přední potkávací světlo, ostatní jsou v pohodě. Když jsem chtěl vyměnit žárovku, nějak jsem se k tomu nemohl dostat a nenalezl jsem v Kadettovi tu správnou. Nalezl jsem jen dálkovou a parkovačku. Kde se ukrývá potkávačka a jak se k ní dostanu? Mám Kadetta E z r.1988.
Díky rezin

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 14:29

Zarovka H4 v hlavnim svetlometu obsahuje dve vlakna. Jedno pro dalkovy a druhy potkavaci svetla.

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 14:30

Apropo.... Sakra co nam to ty autoskoly plodi za ridice ze si neumi vymenit ani zarovku???

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Trezz (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 14:33

No jo, dneska ty autoškoly nejsou co bejvávali smiling smiley)

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 14:55

Jo, je to peklo, potom se clovek nemuze divit co je na silnicich za bordel a chaos. :-(

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: rezin (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 15:22

Díky za radu Stando, ale asi sis můj příspěvek nepřečetl správně (nebo jsi ho správně nepochopil?).
Háček byl v tom, že je dálkové i potkávací v jedné žárovce, což jsem nevěděl a ani mě to moc netrápí...takové "vědomosti" přenechám odborníkům. Ale pro příště si to už budu pamatovat, slibuju!
Žárovku jsem našel, jen jsem nevěděl, že je to ta správná. Každopádně už je vyměněná a světla svítí, stěrače stírají...

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 15:55

To rezin : No tak hlavne ze zavada byla odstranena, ale to ze H4 je dvojvlaknova zarovka bys taky moh vedet.. :-)

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 21:02

Nenadávejte mu...brácha ani nevěděl jak se mění a to s Kadettem jezdí už nějakejch 5 let...jinak my jsme se to v autoškole učili a pěkně mě to sr.lo protože to vtloukali furt dokola a já to věděl už dáááávno před tím než jsem ještě s autem uměl jezdit...

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 21:51

To Kyslik : Ja nikomu nenadavam, jen me prislo divny, skoro az nemozny, ze chlap tohle nevi.

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 12:38

2 Standa: Sem taky řikal bratrovi jestli někde nezměnil pohlaví...ale u bratra je to ještě víc zarážející o to, že už s Kadettem jezdí 5 (teď už vlastně 6) let...a nevěděl to... :-)
Njn...stane se...já se taky zeptam když něco nevim jistě, abych to nezmrvil...2 krát měř a jednou řež- místo "pane mistr pořád řežu a furt je to krátký..." Pravda že žárovku ještě vyměnit umim...

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 15:21

Doufejme, že žárovku při výměně neumastil a nedá si brzo repete.

Re: přední světlo - výměna žárovky
Autor: HonzaHX (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2019 10:44

A co teprve základní školy ... smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   ********        **  **    ** 
 **        **     **  **              **  ***   ** 
 **        **         **              **  ****  ** 
 ******    ********   ******          **  ** ** ** 
 **        **     **  **        **    **  **  **** 
 **        **     **  **        **    **  **   *** 
 **         *******   ********   ******   **    ** 
Powered by Phorum.