www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
USB do OPELika
Autor: Lauda (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2006 08:16

Dneska pri ceste do prace me napadl blaznivy napad a to si udelat USB v aute, sice by to slo jen pro napajeni a ne pro data, ale i pro USB existuje uz docela dost veci, ktere by sli v aute pouzit :-).

Navod nemam, obrazek taky ne.. je to jen napad.

Re: USB do OPELika
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2006 08:31

K cemu by Te bylo USB v aute, kdyz by bylo jen na napajeni?? To si tam rovnou muzes vyvest dve zdirky s + a - ....:-)
Ostatne pokud nemas k dispozici zadny data ktery by si tudy poustel, je nesmysl vymejslet jakykoliv rozhrani, nemyslis??

Taky by se me v aute libil interface k lednicce a ke kavovaru...:-)

Re: USB do OPELika
Autor: Lauda (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 10:09

Na USB muzes pripojit spoustu veci co i v kanclu:-) do PC, treba i napajeni mobilu a tak...

Re: USB do OPELika
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 11:18

Tak pokud po tom tolik toužíš, i když podobně jako Standovi mi to přijde jako úplná a zbytečná hovadina, tak k tomu budeš potřebova USB konentor (5,- Kč), stabilizátor, úplně bude stačit lineární 7805 (8,- Kč), pár kondíků a možná i diodu proti přepólování a indikační LEDku podle libosti (cca 20,- Kč) a celé to můžeš zabudovat do zásuvky cigaretového zapalovače (15,- Kč).

A můžeš si tam strkat, co uznáš za vhodné. Třeba ohřívač kafe do USB (podle mě další blbost, co se do USB straká).

Re: USB do OPELika
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 11:20

Nepotrebuju vysvetlovat co a na co je USB, jen me porad nenapada co s nim v aute...

Re: USB do OPELika
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 14:10

Tak mě napadlo co takhle starotovat přes USB, to by šlo to ani nemusíš pak v tom autě sedět a třeba natahnout kabel přímo do kanceláře a tam to nastartovat, ale pořád nevim kdo bude to auto řídit :-(

Re: USB do OPELika
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 19:54

mna to taky napadlo a aj si to udelám.Zapracujem to do palubovky.Tak jak hovorí Lauda nato USB je spústa vecí ja som videl svetielko alebo ventilátor k notebooku na 12V cez USB a mohlo by to byť celkom super hlavne v lete ked ste v praci a je vam teplo date do USBčka mini ventilatorček a stev poho a ešte hopoužijete ked pojdete z prace... :-)

Re: USB do OPELika
Autor: roxor (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:38

Ja byť vývojár alrmových systémov, tak bezpochybne by som využil USB port PC ako účinnú ochranu proti nechcenému odídeniu s autom (naschvál som nenapísal krádeži, lebo čo neni privarene, to ma nohy !)
Veď by stačilo napojiť USB na riadiacu jednotku motora, pričom na kľúči by bol dajaký šifrovaný súbor, ten by sa dal samozrejme buď v PC alebo priamo v aute vygenerovať vždy iný, a vy si ho potom môžete zálohovať aj v PCčku pre prípad poškodenia. Bolo by to lepšie ako imobilizér, lebo ten kľúč by zamykal celú RJ, teda by si nikto ani neškrtol k tomu daake dobre 256 bitove šifrovanie a maník zlodej by pri aute musel stráviť ešte niekoľko stáročí, aby to rozkódoval. Samozrejme, že odtiahnuť je auto jednoduchšie

Re: USB do OPELika
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 07:18

Ja tomu nerozumim J8 to startování myslel ze srandy!!!!!!!!!! a tady se vo tom začne diskutovat :-) :-)

Re: USB do OPELika
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2006 09:46

No jediny co me napadlo, je radio s USB ktery existujou a pres ktery tam muzes prehravat MP3, jinak si myslim ze je to totalne na .... a ten ventilatorek pridavyn fouknes i do cigaretovyho nebo jak se jmenuje

Re: USB do OPELika
Autor: M3K (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2006 13:04

Už prodávají zástrčku do autozapalovače, která má na druhý straně výstup USB. Viděl jsem ji v prodejně mobilů. Prodávají též redukci 220 V-USB.
Koupil jsem nabíječku baterií (AA a AAA), která má napájení na 220 V nebo ji lze napájet z PC přes USB (kabel je součástí dodávky) a v návodou píšou, že lze k napájení použít i autozásuvka na 12 V (tento kabel není součástí balení).
Nabíjení v autě mi připadá velmi vhodné, neboť lze během cesty dobít baterky do digifoťáků a pod.

Re: USB do OPELika
Autor: Lauda (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2006 09:54

Koukam, ze to nebyl zas takovy nesmysl :-)))))))))))

Re: USB do OPELika
Autor: Milan (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2006 11:25

Je to pěkný nesmysl, ale lidi budou furt a pořád vymýšlet blbosti na n-tou.

Re: USB do OPELika
Autor: Geri007 (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2006 09:14

muzte si poridit varic na kafe , lampicku a nejaky chladitko do USB od Trustu.. ale nevim k cemu to nekomu bude. LOOOL.... :-)

Re: USB do OPELika
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2006 09:20

a nebo digitální kameru, a pujde řídit auto z toho kanclu, jen nevim co na to bodovej zákon auto bez řidiče............................................................

Re: USB do OPELika
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2006 11:21

a co takhle používat v aute volant i s pedály treba od Geniusu ten ma dobré.Když už tam to usb budu mít tak volant je taky do usb ne??

Re: USB do OPELika
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2006 22:16

to oplik.jenik: na pc mam video jak američani udělali Toyota Camry na dalkove ovladani včetně točení volantem, sešlapování pedálů.. když už jsi u toho dálkovýho řízení auta smiling smiley
mimochodem, jak tu psal roxor, to kódování řídící jednotky přes USB je zajímavej nápad, teď jen čekat která automobilka s tím přijde smiling smiley

Re: USB do OPELika
Autor: Alex X14XE (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 13:37

chlapi, pro zasmání to bylo dobré ale je to blbost, pokud se jedná někomu o to aby měl napájení na typ konektoru USB pro zařízení jako GSM navigátor tak to chápu, nechce investovat do napájecího kabelu do cig. zapalovače a tak si koupí asi dražší redukci na konektor USBsmiling smiley)) (USB konektory jsou dimenzovány tak na 0.5Ampéry!!!) Jenže k tomu aby něco pracovalo na USB musí nadřazený systém umět Master USB, tedy něco jako PCčko se sytémem W2000, nebo XP, takže už vidím jak nějaký cvok, montuje do auta kysnu s PCčkem a před odjezdem bootuje Systém Windows smiling smiley)))))) Nedej bůh že mu to někde zamrzne a spadne i s autem ze skálysmiling smiley))) vařič na kafe by byl fakt dobrej nápad!smiling smiley))
Jinak díky za pěkný stránky a za rady co jsem tu zatím dostal, moc mi to pomohlo ....... čus

Re: USB do OPELika
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 17:15

Alex X14XE: Budeš se asi divit, ale PC do Kadetta jsem plánoval, ale nakonec jsem po zralé úvaze zvolil cestu menšího odporu- rádio s DVD...

Re: USB do OPELika
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 09:36

2 Kyslik: copak ty... grinning smiley já jsem zas dumal nacpat si tam playstation, ale dokud nebudu mít garáž nebo něco tak tam nic takovýho dávat nebudu, přeci jen parkovat na sídlišti je už tak divoký..

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******    **         **    **  **    ** 
 ***   ***  **    **   **    **    **  **   ***   ** 
 **** ****  **         **    **     ****    ****  ** 
 ** *** **  **   ****  **    **      **     ** ** ** 
 **     **  **    **   *********     **     **  **** 
 **     **  **    **         **      **     **   *** 
 **     **   ******          **      **     **    ** 
Powered by Phorum.