www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
STARTÉR
Autor: Mára (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 11:44

zdravím všechny, mám problém. Včera jsem přišel k autu a zkouším nastartovat, ale startér jenom lupne (cvak) a nic. Kontrolky svítí normálně.
Nevíte, čím by to mohlo být? Díky

Re: STARTÉR
Autor: Jirka W (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 11:57

Tak po mé včerejší zkušenosti říkám, že je to baterka. Byl jsem na tom úplně stejně.

Re: STARTÉR
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 12:35

Pokud konrolky svítí normálně,tak to baterka být nemůže-to by kontrolky pohasly při startování.Já bych to spíš viděl na startér.Je suchý a pastorek nevyjede až na konec a nesepne cívka pro roztočení startéru.

Re: STARTÉR
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 18:39

To Broučektongue sticking out smileyřesně jak píšeš.

To Mára:Jestli to není těma mrazama tak se dívej po novém startéru.Dělalo mi to taky a než to nechat spravit,vyplatí se koupit jetý.já ho sehnal za 1.000,-.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: STARTÉR
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 18:53

rekni nekomu at si vzdycky jako zastartuje a pak pusti klicek jak to cvakne a ty mezytim klepni do starteru (traba kladivkem) ,ale ne zas nejaky velky mordy.nekdy to pomuze a pak jde zas normalne...

Re: STARTÉR
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 18:57

To Tazy:Jo normálně,ale ne na dlouho.To je nouzové řešení,taky sem do toho mlátil při každém startu a to určitě přestane bavit.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: STARTÉR
Autor: retr0 (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 19:21

Presne to same se mi stalo vcera i dnes u Astra 1,6 16V. Po otoceni klicku se ozve jen cvaknuti, kontrolky sviti. Pokud rozsvitim tlumena svetla, tak pri startovani nepohasnou. Z toho usuzuji, ze baterka je OK. Po nekolika pokusech starter nastartuje motor bez problemu.
Ted nevim, zda je to jen extremnimi mrazy kolem -18, nebo se mam rovnou poohlizet po servisu?

Re: STARTÉR
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 22:48

Nu když to tak čtu zatím bych nic novýho nehledal jelikož mrzne...je venku prostě divně taky jsem se předevčírem nechal vybláznit když mi auto začlo řvát jak vykloktanej diesel..... :-)
Nu..stačilo ho vyčistit od humusů a nacpat domů (v chodbě teda máme asi o 5st.víc než venku)ale klid :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: STARTÉR
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 13:03

Zkontroluj kostru, ta umí dělat divy

Re: STARTÉR
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 18:27

Karel IV- nekdy to pomuze na delsi dobu,treba kdyz je zamrzlej ,ale nekdy to je tak ze nezbyva nic jineho nez ho dat spravit.

Re: STARTÉR
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 19:00

To Tazyconfused smileyouhlasím s tebou,ale chtel bych spíš poradit Márovi,aby počítal s nejhorším.Takový náhradní startér,který si koupí raději už teď se doma neztratí.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: STARTÉR
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 23:27

Podle mně by stačilo startér rozebrat vyčistit a promazat.Bude běhat jak za mlada:-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********         **  **     **   ******   
 **     **  **     **        **  ***   ***  **    **  
        **  **     **        **  **** ****  **        
  *******   ********         **  ** *** **  **   **** 
        **  **     **  **    **  **     **  **    **  
 **     **  **     **  **    **  **     **  **    **  
  *******   ********    ******   **     **   ******   
Powered by Phorum.