www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Nezasune se anténa
Autor: Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 16:33

U Astry F mám automatické zasunování antény, ale nezasune se mi poslední vrchní článek antény. Viděl jsem to už na víc kusech, ale u většiny se zasune celá-předpokládám, že to tak má být. Nemáte s tím někdo zkušenost jak to zprovoznit? Nerešil bych to, ale už mě ji párkrát málem urvali na parkovišti....

Re: Nezasune se anténa
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 17:03

A Tomasi nenapadlo te treba to rozebrat a podivat se v cem je problem?? Nebo cekas na presnou diagnozu - postup ve smyslu - vezmi do levy ruky kleste, pravou uchop antenu.....

Skoro kolikrat premyslim, jestli jeste plati heslo - Zlaty cesky rucicky....

Re: Nezasune se anténa
Autor: Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 17:25

Ne to nečekám, ale protože vůbec nevím, jak to funguje, tak se ptám jestli to třeba není obvyklá závada, která se místo rozebrání půky auta dá spravit jednoduše. Protože je doma první auto, který má takový kravinky.....s normální anténou by asi takovej problém nebyl.

Re: Nezasune se anténa
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 18:13

Mně to občas udělá teď v zimě.Stačí mi vždy vyčistit prut od námrazy,ale tak jednou týdně ji plně vysunutou vyčistím cyklostarem,osuším a bohatě proliju WD-40.Zásadně nedávám ani hodně řídkou vazelínu,jak v příručce doporučují,v létě lepí prach,v zimě zatuhává.Někdo to tady kdysi řešil(rozebrání),použij vyhledávání.

Re: Nezasune se anténa
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 23:32

já jsem to tady už snad psal.Rozebral jsem ji,pořádně vyčistil,vyfoukal vzduchem ten teleskop,aby veškerá nečistota šla ven, a promazal olejem ve spreji,Běhá jak nová

Re: Nezasune se anténa
Autor: max (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 23:40

bejvá to většinou při mrazech a nebo když jí nějaký šikulové namáznou olejem,pak se tam nachytá bordel a je to.normálně jí vyndej a rozdělej,nic složitýho

Re: Nezasune se anténa
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2006 00:54

Ja som ju teraz v zime odpojil a hotovo visunula sa ale naspet už nešla a viete aky su ludia (niektorý)už raz som ju mal zlomenu a ten vnútorný prút ma stál 500Sk tak ako hovoria ostatý premazať a cez leto možno i skôr ak bude nad nulou tak pripojiť.mne sa nezasunula v tých mrazoch a večer som ju musel demontovať tak asi viete ako sa mi "chcelo"

Re: Nezasune se anténa
Autor: Mathys (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2006 17:11

já ji mám bohužel ouplně rozebírací..... tam už asi moc wd stačit nebude, co? yawning smiley(



Astra F - C14NZ



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********  **     **  ********    ******  
 **        **        **     **  **     **  **    ** 
 **        **        **     **  **     **  **       
 **        ******    **     **  ********   **       
 **        **        **     **  **         **       
 **        **        **     **  **         **    ** 
 ********  ********   *******   **          ******  
Powered by Phorum.