www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
VOLTMETR
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2006 14:58

AHOJ PÁNOVÉ,JELIKOŽ JSEM POSEDLÝ POŘÁD NĚCO NA AUTĚ ZLEPŠOVAT A DOPLNOVAT,TÍM MYSLÍM,ŽE UŽ JSEM SVOU ASTRU VE VÝBAVĚ GL POSUNUL VE VÝBAVĚ MIN O TŘÍDU VÝŠE,TAK SI CHCU PŘIDAT DO INTERIERU BUDÍK - VOLTMETR.JAKO NEJVHODNĚJŠÍ SE MI JEVIL BUDÍK ZE ŽIGULIKA 2105,UŽ PROTO,ŽE STÁL NA VRAKARNĚ 30KČ A TAKY NENÍ NEJŠKAREDĚJŠÍ...JENOM NEVÍM KDE HO NEJLÉPE NAPOJIT.V ŽIGULIKU UKAZUJE AŽ PO ZAPNUTÍ KLÍČKU..TAK NEVÍM A DÍKY ZA RADY..

Re: VOLTMETR
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2006 19:39

tak ho napoj třeba na popelník nebo na drát který vede ze spínací skřínky na kterem je napetí když mas zaplé zapalování.kostra je jedno

Re: VOLTMETR
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2006 10:12

tak to ti gratuluju já tyhle kulatý budíky ze žigula sháním už asi rok, měl by tam být voltmetr, ampérmetr a tlakoměr oleje s nápisem "MASLO" "-)
co se týká zapojení tak to píchni jak ti radil paranmax

Re: VOLTMETR
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 09:47

TO VRABI:TY BUDÍKY,CO TY PÍŠEŠ MAJÍ STARŠÍ ŽIGULÍKY 1500,1600 POPIS JE NA NICH RUSKY.U NÁS NA VRAKÁČI JE MAJÍ..KDYBYS JEL NA VÍKENDOVÝ SRAZ NA TŘEŠTÍKU(VIZ.DEBATA),TAK BYCH TI JE KOUPIL..Ještě by mě zajímalo jak dodat třeba budík na tlak oleje,když na motoru není žádný montážní otvor na čidlo.To asi nejde,že??Tak nevím jak to třeba řeší tuningové firmy,ktere tyto přídavné budíky nabízejí.Podobně na tom asi je i budík na teplotu vody-odkud bere ten signál????TO MI HLAVA NEBERE

Re: VOLTMETR
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 09:57

cis, třeba na tlak oleje to je tak že vyšroubuješ čidlo na mazáni a misto něj příjde čidlo na tlak.

Re: VOLTMETR
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 10:48

A CO SE DĚJE Z KONTROLKOU MAZÁNÍ.TA PAK PORÁD SVÍTÍ NEBO SE NĚJAK VYRUŠÍ???

Re: VOLTMETR
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 11:16

Vetsina cidel tlaku oleje ma dva vyvody. Jeden pro budik a druhej prave pro pripojeni stavajici kontrolky...

Re: VOLTMETR
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 11:55

AHA..TO JSEM TEDA NEVĚDĚL..TAK ŽE KDYŽ SI SEŽENU TŘEBA BUDÍK I ČIDLO TŘEBA S CALIBRY,TAK BY TO ŠLO NAMONTOVAT DO MÉ SKROMNÉ 1.4-KY??

Re: VOLTMETR
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 11:57

to Novon: nějak ten odkaz na třešník nemůžu najít :-), kdyžtak mi teda zjisti co by za ty budíky na vrakárně chtěli a co je to za budíky (měli by to být tři malý kulatý budíky voltmetr ampérmetr a tlak oleje), já se stejně asi tento víkend nikam nedostanu, ale můžem se zkusit domluvit že bych ti třeba poslal nějakou zálohu a ty bys mi ty budíky poslal balíkem, co se týká zapojení čidla tlaku oleje tak buď je na něj vývod připravenej a nebo se musí do stávajícího vývodu na kontrolku udělat téčko a na něj napojit kontrolku i budík, ale pozor ta hadička k budíku musí být dobře upevněné aby se neuklepala a nezadřel si motor

Re: VOLTMETR
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 12:15

TY BUDÍČKY JSOU TAM AMPERMETR,TLAK OLEJE A PALIVOMĚR.VOLTMETR MAJÍ JEN TY NOVĚJŠÍ ŽIGULY OD R.V.85 A TY UŽ ZASE NEMAJÍ AMPER METR A TLAK OLEJE,JEN VOLTMETR...POČÍTÁM,ŽE BUDOU CHTÍT TAK 50KČ ZA KUS,ALE NEVÍM JESTLI K TOMU TLAKU OLEJE BUDOU MÍT I ČIDLO.KDYŽ TAK MOJE ČÍSLO JE 737930666,BRNKNI..TEN ODKAZ JE WWW.CHATATRESTIK.CZ

Re: VOLTMETR
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 12:17

TO VRABIconfused smileyORRY OPRAVA:WWW.CHATA-TRESTIK.CZ

Re: VOLTMETR
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 12:31

To NOVON : Z Calibry tam bez problemu pasuje.

Re: VOLTMETR
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 12:31

No, Martine. Pochybuju že vrabi pojede z Čech na náš srázek na Třeštíku. Takže to vidím na balík:-)

Re: VOLTMETR
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2006 13:11

aha tak to je pro mě na chatu fakt dost daleko, k tomu olejovýmu měřáku čidlo nepotřebuju stačí mi jen kus tý trubičky (5 cm) se šroubením co do něj vede,ten měřák tlaku totiž nebude elektrický nýbrž mechanický, takže když by měli ten tlak oleje a ampérmetr tak to beru, cena není až zas tak rozhodující když budou chtít stovku za kus tak jí klidně dám, jestli chceš tak ti pošlu klidně peníze předem, kdyžtak mi napiš na mail a já ti pošlu adresu a když mi napíšeš číslo tvého účtu tak ti na něj převedu peníze, kdyby tam měli i novějšího žigula tak by ideální kombinace byla ampérmetr, tlak oleje a voltmetr (zkombinovat to ze dvou aut)

Re: VOLTMETR
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2006 21:48

hoť sem fotku jak to vypadá ten budík ze žigula, taky to tam chci dál, ale nic kloudnýho jsem nenašel.......................

Re: VOLTMETR
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2006 13:39

Fotku bohužel ne,nemám digi-foták.U novějších žigulu 2105 je na přístrojovce mezi velkýma kulatýma budíkama.Ten voltmetr má průměr cca 50mm.Projdi se po parkovišti a koukni do nějakýho žigula,MYSLÍM PŘES OKÝNKO a uvidíš jak ten budíček vypadá...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **     **  ********    ******   
 **           **     **     **  **     **  **    **  
 **           **     **     **  **     **  **        
 ******       **     **     **  ********   **   **** 
 **           **     **     **  **         **    **  
 **           **     **     **  **         **    **  
 ********     **      *******   **          ******   
Powered by Phorum.