www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Daewoo Racer - nefunguje detekce uzavření kufru
Autor: Pop (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2006 20:12

Ahoj.
Prosím mohl by mi někdo poradit ohledně mého problému? Mám Daewoo Racer, vím že úplně to sem nepatří, ale spoustu máme s Kadettem společného smiling smiley

Pár dní jsem nejezdil a vybila se baterka. Zkoumal jsem, co se stalo a přišel jsem na to, že pořád svítilo osvětlení interiéru (v poloze AUTO, tzn. dveře zavřené tma/otevřené světlo) a osvětlení kufru. Teoreticky to mohly být kterékoliv dveře, ale kufr a interiér zároveň svítí jenom při otevření 5. dveří, takže to musí být tam. Je tam na spodní hraně takový kolík, který se zatlačí když se dveře zavřou. Mechanicky sice funguje, ale asi je nějaký problém v něm. Nejsem zrovna manuálně zručný, takže než něco rozeberu, tak jsem chtěl vědět, jestli s tím má někdo zkušenosti. Na jakém principu ten kolík funguje a jestli je vůbec v mých silách to opravit, případně jak.

Díky za každou radu.

Re: Daewoo Racer - nefunguje detekce uzavření kufru
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2006 20:59

Buť vypadlý konektor od spinače (kolíku), nebo prodřená izolace drátu k němu. Ten spínaš při "odlehčení připojí kostru osvětlení.

Re: Daewoo Racer - nefunguje detekce uzavření kufru
Autor: Pop (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2006 06:48

Ono je to spíš naopak, jakože při zatížení/zavření kufru to neodpojí.

Takže myslíš, že je to čistě mechanické?

Re: Daewoo Racer - nefunguje detekce uzavření kufru
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2006 07:59

2 Pop: Normálně to je rozpínací kontakt proti kostře, takže když ho odlehčíš (otevřeš kufr), tak ho sepneš proti kostře. Nehledej v tom vědu. Mrkni se ještě ale na protikus (víko kufru) kam doléhá spínač při zavřených dveřích, jestli tam třeba není vypadlej třeba nějakej kus gumy, nebo plastu a tudíž to pak nerozpíná...nejjedndušší asi bude sklopit si sedačku a kouknout se, jestli světlo v kufru svítí....jak říkám...žádná věda...

Re: Daewoo Racer - nefunguje detekce uzavření kufru
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2006 11:47

Kadett má na dveřích kufru takový gumový špalík, který musí dosednout na ten spínač.

Re: Daewoo Racer - nefunguje detekce uzavření kufru
Autor: Pop (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2006 12:44

No zjistil jsem, že jsem vás asi mystifikoval nemusí to být možná kufr, omlouvám se, jsem taková "auto lamka".

Takže můk problém:
Přestože mám všech 5 dveří zavřených, svítí světlo v interiéru (v pozici AUTO) a svítí světlo v kufru. Svítí také kontrolka na přístrojovce, že jsou některé dveře otevřené.
Nevím sice, jestli je problém v kufru, ale tam to vypadá viz foto v příloze. Ten kolík jsem měl vydělaný, mechanicky zdá se funguje normálně. Vede k němu ten šedý kabel. Na té fotce už je ta černá páska trochu odmotaná, ale v podstatě to tak bylo připojené ještě než jsem se v tom začal vrtat a i v době, když všechno fungovalo. Šedý kabel je na tom místě bez izolace, je k němu připojený ten žluto-zelený a ten vede směrem k tomu světlu v kufru. Když jsem žluto/zelený odpojil, kufr funguje tak jak má tj. otevřený-svělo/zavřený-tma. Když je žluto/zelený připojený kufr svítí pořád. Na světlo v interiéru tyhle pokusy nemají vliv.

Ještě jednou díky za radu.

Přílohy: kufr1.jpg (28.4KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **    **  **     **  ********  
 **     **     **      **  **   **     **  **     ** 
 **     **     **       ****    **     **  **     ** 
 **     **     **        **     **     **  ********  
  **   **      **        **      **   **   **        
   ** **       **        **       ** **    **        
    ***        **        **        ***     **        
Powered by Phorum.