www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Squash (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2006 17:52

Ahoj lidi.Mám takovej problém.Mám Kadetta 1.8 GSi motor 1.8E a mám problém s motorovou elektrikou a taky v kokpitu.Když jsem se rozhodl odstavyt auto na 3 roky tak jsem začal s elektrikou a zjistil jsem že předešlý majitel asi neznal zákon když nevíš neser se do toho .Je to komplet rozkuchaný a chci instalovat NOVOU ale nevím kde ji mám sehnat a taky kolik bude stat.Poradte mi někdo .Předem dík a čau.

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2006 18:01

a co koupit celý svazek někde na vrakovišti,a nebo celou natáhnou novou,pokud se nechá sehnat,tak jedině asi v OPLU,ale ta cena bude asi mazec

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Squash (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2006 18:03

No v OPLU to ani nebudu pokoušet. Natáhnout novou to jsi myslel jako drát po drátu?

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2006 19:30

Myslel jsem novou jako celé svazky,ale i po drátu by se to dalo tahat,ale bude to asi pěkná pakárna

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 09:13

asi bych radeji volil variantu sehnat cele svazky kabelu. tech kabelu tam neni zase tak malo :-) kabely asi nekde mam ale z kadetta 1.6i a nevim jestly to bude stejny.

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Squash (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 10:25

to asi nebude stejný.Já tam mám různý čidla atd.Je to GSíčko.Nevíš jestli to tu někdo má?

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 10:41

Zdarec, upřímě tě lituji.
Nedávno jsem dával do kastle motor 18E, kterej tam původně nebyl a tudíž ani jeden správný drátek. Doporučuji jednu jedinou věc rozmotat izolace původních svazků elektriky a dát si bokem zapojený a nezapojený dráty a pak postupně zkoumat co kam vede a co je třeba ponechat, co lze zjednodušit (místo pěti drázů se dá někdy natáhnout jen jeden, apod.), co odstranit a co zjistit kam vede. Já jsem tu elktriku dělal asi 14dní a byl jsem z toho hotovej, momentálně to jezdí, ale ještě není zapojený check kontrol, jinak už je komplet.
Na tenhle motor se nikde nedá sehnat žádný schéma, ani v OPELu, dam mají schémata jen na auta od revoluce a 18E se přestal dělat v roce 88. (obvolal jsem snad celej OPEL v ČR a SK) Nakonec jsem sehnal kabelové svazky z několika auta, přičemž na každém z nich něco chybělo a postupně jsem zjišťoval, co jak se má zapojit.
Pokud by jsi přijel, tak by jsem ti mohl poradit. Klidně bych tito i udělal, ale nebylo by to zadarmo.
Jsem z Oslavan (u Brna)

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Squash (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2006 11:03

Ahoj.To jsi dobrej že si to tak udělal.Já jsem z Loun to je Ústecký kraj.Trochu dálka.Před týdnem jsem byl u jednoho chlápka kterej údajně dělá Kadetty a nabídnul mi elektriku prej z 1.8 stříkačky.Bojím se že to nebude stejný.Řekl že je to ze 4bodu a pokud vím tak jedinej 4bod se dělal 18E tak by to mělo být asi stejný.

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 15:55

Pozor i 18SE je čtařbodová stříkačka a má úplně jinou elektriku!!! 18E má snímač polohy klikové hřídele v rozdělovači (hallův snímač) a 18SE ho má přímo na klice (indukční snímač). 18E má snímač teploty v sání a 18SE ho má integrovanej ve váze vzduchu.

Nafoť mě co nejvíc věskerý čidla u motoru, řídící jednotky, kabelové svazky apod. Prostě všechno, co potřebuješ napojit. Když mi ty fotky pošleš, tak by jsem ti mohl nakreslit schéma zapojení a doporučenej návod, jak to zapojit. (kromě checku, ten jsem ještě nedořešil - nebyl na to čas, jelikož teď na tom děláme mechaniku, kvůli STK, check se dodělá až potom)
P.S.
Jsem automechhanik a v praxi dělám hlavně autoelektriku.

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Squash (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 17:20

Srnečku včera jsem koukal na bazar a Johny tam prodává komplet celí 1.8E tak jsem se ho zeptal jestli by mi mohl prodat elektriku komplet všechny dráty co jsou v autě.Tak by to bylo nejlepší.co ty na to?

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Koubajz (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 21:22

Jestli chces,mel bych mit doma komplet elektriku z 1,8E.Nejsem si 100% jisty jestli je to ona,ale dam Ti ji za odvoz nebo za postovne.Ja uz ji nepotrebuju.Kdyz budes mit zajem,napis mi na koubajz@seznam.cz

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: srneček (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 05:45

Pokuď by jsi tu elektriku sehnal, bylo by to nejjednodušší. (možná i nejlevnější)Squash napsal:

> Ahoj lidi.Mám takovej problém.Mám Kadetta 1.8 GSi motor 1.8E a
> mám problém s motorovou elektrikou a taky v kokpitu.Když jsem
> se rozhodl odstavyt auto na 3 roky tak jsem začal s elektrikou
> a zjistil jsem že předešlý majitel asi neznal zákon když nevíš
> neser se do toho .Je to komplet rozkuchaný a chci instalovat
> NOVOU ale nevím kde ji mám sehnat a taky kolik bude
> stat.Poradte mi někdo .Předem dík a čau.

Re: Motorová a kokpitová elektrika
Autor: Squash (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2006 23:51

Kubajzi prosím tě moc moc moc byl by jsi moje záchrana když si toto přečteš tak mi napiš sms na 723661304 já ti zavolám protože mám velkej problém s odesílání pošty vůbec mi to totiž nejde a nevím proč sakra!!!!!
Prosím vás dejte kubajzovi někdo vědět aby si to přečetl moc vám děkuju



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **      **  **    **  **     **   ******  
 **     **  **  **  **   **  **   **     **  **    ** 
 **     **  **  **  **    ****    **     **  **       
 **     **  **  **  **     **     **     **  **       
 **     **  **  **  **     **     **     **  **       
 **     **  **  **  **     **     **     **  **    ** 
 ********    ***  ***      **      *******    ******  
Powered by Phorum.