www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
kontrolky na palubovce uprostred
Autor: lucinka (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 13:22

|Mam kadett 2.0l, 8V, r.v.89 mam digitalni palubovku, a vpravo od ridice uprostred palubovky mam kontrolky,takove male cerne okynku,ale nefunguje mi to.A zajimalo by me jak se to pripoji aby mi ty kontrolky fungovaly-chci ci totiz zjistit podle navodu ktery jsem tady nasla ,pamet zavad. Tak bych potrebovala vedet jestli ty kontrolky jsou lehce pripojit a jak se to dela.dikec

Re: kontrolky na palubovce uprostred
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 15:25

Pamet zavad nema s timhle check panelem nic spolecnyho. Od toho je kontrolka motoru na pristrojovce.
Ten check panel zapojenej uz je, jen bude nejspis treba ho otevrit a patricne proletovat. Jinej problem tam nebude.
Viz
[www.opelastra.cz]

Re: kontrolky na palubovce uprostred
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 09:38

co vím, tak plno známých ten check panel mají, ale odpálený vnitřek, buď jen žárovky nebo i zbytek, co mi říkali... chvíli trvalo, ale sehnal jsem plně funkční smiling smiley

Re: kontrolky na palubovce uprostred
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 20:04

To Celerak : Pozor na to, neni duvod, proc by mel bejt check panel odpalanej, vetsinou ho staci jen DUKLADNE proletovat, ovsem do toho se patrne malokdo pusti. Je treba umet dost dobre letovat a hlavne mikropajkou.

Re: kontrolky na palubovce uprostred
Autor: Celerak (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 11:53

Standa: jasně, no letovat celkem umím, mikropájku nemám.. hlavně že check mám funkční.. a ještě teda mi pár lidí nabízelo jen tu plastovou krabičku, bez vnitřku,nevím co s tím dělali,heh.. jinak zrovna měním komplet spojku na autě sad smiley

Kontrolky oleje, chladiče a brzd - Kadett gsi
Autor: 3000gt (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2010 11:01

Zdarec,

potřebuju vyřešit následující problém. Na středovým panelu u Kadetta GSi neustále svítí kontrolka chladiče, brzd a oleje. Chladič je fungl novej, olej dělanej nedávno a je ho dostatek, brzdám taky nic není. Proč teda ty kontrolky svítí a jak se dají zhasnout, aby mě už neotravovaly?

Díky

Opel Kadett Cabrio 2.0 GSI 1987 85kw
Chevrolet Tahoe Z71 5.7 V8 2000 190kw
Škoda Felicia 1.9d 1996 47kw
Volvo V40 1.9Di 2003 85kw
Gilera Runner 50 1997 3kw

Re: Kontrolky oleje, chladiče a brzd - Kadett gsi
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2010 13:21

Brzdy a olej bejvá problém ve snímačích,chladící kapalina - tam je plovák v nádobce s kapalinou tak na něj mrkni.Pokud ti vadí tak vycvykni check ven z palubovky a vytáhni žárovky winking smiley

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Kontrolky oleje, chladiče a brzd - Kadett gsi
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2010 18:45

Problem je na 99 procent v samotnym check panelu. Chce to otevrit a DUKLADNE proletovat komplet plosnak.
Co se tyka oleje, nebude zrejme funkcni merka a ohledne brzd - mas tam snimace na obou kolech?

Re: Kontrolky oleje, chladiče a brzd - Kadett gsi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2010 20:57

3000GT:
kontrolka oleje - je v háji čidlo v měrce - proklemuj napevno kabely co z ní vedou, kontrolka zhasne

kontrolka vody - zkontroluj, jestli není jenom studeňák na konektorech - jinak to čidlo v expanzce občas odejde

kontrolka brzd - jak říká standa, musíš mít na obou kolech neporušená čidla + kdyžtak stačí proklemovat ty dva dráty, co k nim vedou

Re: Kontrolky oleje, chladiče a brzd - Kadett gsi
Autor: bachta (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2010 07:28

to už je možná rychlejší, než to klemovat na snímačích, ucvaknout napájení u panelu, zhasne to taky smiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil bachta (31.08.2010 07:28)

Re: kontrolky na palubovce uprostred
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2010 12:33

bachta:
Mno, ale to mej řešení není tak invazivní - kdykoliv můžeš vycvaknout ty klemovací protikusy vyrobené ze strých snímačů a dát tam nové snímače - a ještě ti zbyde spousta funkčních kontrolek:-)..

Re: kontrolky na palubovce uprostred
Autor: bachta (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2010 10:34

Jarda:
to máš pravdu, to je velmi elegantní řešení. Docela se divím, že už dávno Rákosníci takhle upravený snímače neprodávaj grinning smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **        **     **  **     **  **    ** 
 **    **  **        **     **  **     **  ***   ** 
 **        **        **     **  **     **  ****  ** 
 **        **        **     **  *********  ** ** ** 
 **        **         **   **   **     **  **  **** 
 **    **  **          ** **    **     **  **   *** 
  ******   ********     ***     **     **  **    ** 
Powered by Phorum.