www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Nestartuje
Autor: Tobi (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 00:52

Ahoj mám takový problém: Mám kadetta 1.6 GSi a mám asi něco s rozvodem elektriky. Při startování se startér točí, ale nechytne to. Zkoušel jsem jestli mi jde jiskra na svíčkách a nejde. Potom jsem koupil novou cívku a zase nic. startovací kabely jsem přeměřil a jsou v poho. Nejde mi ani jiskra s cívky. Pri volnoběhu mi to zhaslo a už jsem to nenastartoval. "Benzín tam je" Už nevím co s tím. Můžete mi prosím někdo poradit, čím to ještě může být???



Příspěvek upraven (22. 04. 2006 02:55)

Re: Nestartuje
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 19:34

Jde do cívky napájení? svítí kontrolka jednotky?Máš impulz na vstřiku?

Re: Nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 19:44

Zapalovaci modul v rozdelovaci - nejspis..... A to me povez, co je to 1.6 GSi???

Re: Nestartuje
Autor: Tobi (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2006 16:06

Je to vlastně Daewoo Racer 1.5 GSi, ale dělal ho i Opel jako Kadetta, tak je to stejné. Napájecí modul a vstřikování je funkční, jen nevím proč mi to nehází jiskru.

Re: Nestartuje
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2006 20:52

Zdravím, mám uplně stejný problém. Přišel jsem k autu a už jsem nenatočil. Poté jsem také zjistil že to nedává jiskru ke svíčkám, tak jsem proměříl konektor co vede do tý cívky jak tam jde těch 12V a to bylo OK. A z cívky co je ten přívodní kabel k rozdělovači, tak na ten jsem dal svíčku a zkoušel to natočit jesi to hodí jiskru a nedalo. Tak myslím že je to cívkou. Mám kadeta1,3i rv 1989


Re: Nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2006 06:37

To Filip : Merit 12V na civce nema smysl, protoze civka (je to v tomhle pripade transformator) potrebuje impulsy aby dokazala transformovat.
Civka moc casto neodchazi, spis ten zapalovaci modul , nebo snimac otacek. V horsim pripade ECU, ale to taky neni bezna zavada.

Re: Nestartuje
Autor: philipo (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2006 17:59

kdo řiká že měří 12V na cívce??Já jsem měřil šťávu na tom konektoru co se zastrkává do cívky, tak že jsem ho vysunul z cívky, otočil klíčkem a změřil jestli tam vubec neco jde.

Pomooc nestartuje
Autor: philipo (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2006 16:00

Tak teda nevím, jsem v KONCÍCH! Nejdřív jsem sehnal cívku a pak aji modul zapalování. Zkouším to natočit a pořád nic .Čerpadýlko od benzínu jde, baterka dobrá cívka taky v pořádku ale prostě to nedáva jiskru. Říkal jsem si jestli to není řídící jednotka.mám Kadeta 1.3 rv1989.


Re: Nestartuje
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2006 07:15

Ahooj, tak už jsem na to přišel. Odšrouboval jsem víčko od nalívaní oleje a zkoušel natočit a ejhle vačka se netočila. Takže jsem myslel že mám prdlou vačku. Tak jsem šel dál odmontoval jsem plast. kryt od rozvoďáku a naspodním kolečku nejspíš od klikové hřídele měl rozvoďák úplně ohulený zuby......


Pomoc nestartuje
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2006 21:14

Ahoj,prosim o radu. Mam podobny problem jako v predchozich prispevcich. Mam Opel 1,6i r.v. 89 (C16NZ) - nestartuje, pouze chytal na dvojku pri roztlaceni, bylo mi doporuceno vymenit elektroniku v rozdelovaci - bohuzel s 0 vysledkem. Jiskru to nadale nedava,benzin tez nejde,auto nechyta ani na rotlaceni. Sviti trvale zluta kontrolka motoru. P.S. Jednou se mi to podarilo natocit-žl.kontrolka stale svitila, ale pri snaze odjet, auto poskocilo a opet nic - nestartuje. Nemel by nekdo radu, jak dal...krome odtahu do srotu yawning smiley),forum jsem prosel a zadna z rad nepomohla? Diky

Re: Pomoc nestartuje
Autor: Tobi (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2006 17:41

Mně kdyš to neházelo jiskru, vymněnil jsem, civku ( pod palcem) a zapalovací modul rozdělovače taky jsem vymněnil víčko rozdělovače, mněl jsem ulomený jeden uhlík, tak by mi to jelo jen na tři valce a uš to jede. Mohlo by to být i čidlo otačkomněru skus ho promněřit. Jedno čidlo je dole zepředu motoru - to ne, to je spátečkové, druhé by mnělo být zezadu motoru. U pojistek je potom relátko benzínové punpy - to jsi skontroloval? Jestli si ho hodně točil do otáček, nebo máš volnější rozvodový řemen, mohl ti poskočit i on třeba o jeden, nebo dva zuby a můžou se hádat ventyly, ale to by ti motor klepal. Díly jsem obědnával mejlem na www.autodilykrc.cz



Příspěvek upraven (30. 05. 2006 19:43)

Re: Pomoc nestartuje
Autor: radek (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2006 06:15

Diky zkusim,vypada to asi na rozvody...tak to uz necham na skutecne odborniky.

Re: Nestartuje
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2006 08:43

Prosim o pomoc c.II, po vymene vsech moznych soucasti(elektronika,civka,palec) rozdelovace vse temer, az na jednu nemene podstatnou vec,auto zacalo fungovat (nastesti to nebylo remenem). Po vymene elek.modulu ,ve zminovanem rozdelovaci,zacala trvale svitit zluta kontrolka a auto nejede vic jak 110 - cca3500 ot.,pri snaze tuto rychlost prekrocit,zacne auto trhat. Nesetkal jste se nekdo s podobnym problemem? Modul nechteji jako mozny vadny uznat...nemam dalsi a tak se opet snazim nekde hledat pomoc,dekuji. Je mozne, ze puvodni se plne neshoduje s novym a auto si s nim plne nerozumi?

Diky za kazde info.

Re: Nestartuje
Autor: Tobi (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2006 19:05

tak to fakt nevím, alespoň mě nic zrovna nenapadá. Snad jen: "Drží ti to na volnoběhu otáčky? Nekolísají?" Jestli jo, tak povol rozdělovač a zkus ho trošičku pootočit dopředu nebo dozadu. Dokud nebudeš mít plynulé otáčky. Jen vždycky vypni motor, když to budeš pootáčet. Povolit, pootočit, utáhnout a nastartovat.

Re: Nestartuje
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2006 19:24

to Radek : když jsi měnil rozdělovač (modul) měl jsi vypojenou baterku? Nezkoušel jsi vyblikat závadu? A co ukostření motoru,kontroloval jsi ho. Odkud jsi?



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Nestartuje
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2006 15:02

Baterie byla odpojena delsi dobu(vymazani error bufferu?),i potom se zavada objevila - c.42.Ukostreni je v poradku.
Diky za info

P.S. Kdyz vratim stary modul,lze startovat jen za studena a chybu to nehlasi!!!...
Opel Kadett, 3dv. C16NZ
BN

Re: Nestartuje
Autor: filip (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2009 14:54

Zdravim,mam problem se startem. Mam astru f 1.7td neotevira me civka privodu nafty pak muzu tocit o zivot a nic. Hodila by se me nejaka dobra rada. DIKY

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2009 18:55

A proč neotvírá? Mechanicky nechce, nebo do ní nejde napětí? Má to auto immobilizér?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2009 22:52

filip napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim,mam problem se startem. Mam astru f 1.7td
> neotevira me civka privodu nafty pak muzu tocit o
> zivot a nic. Hodila by se me nejaka dobra rada.
> DIKY


a co by jsi jako čekal? že to auto bez toho elektromagnetického ventilu jako naskočí když s tím budeš točit?the finger smiley

Je veliký problém na drát co přivádí +12V do toho el. ventilu dát 12V žárovku jetli tam jde aspoň proud?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nestartuje
Autor: cicorecka (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2009 13:49

Tobi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to vlastně Daewoo Racer ráno jsem nastartovala,a za hodinu už ne prostě to nehází jiskru,kde mám hledat problém Díky

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   **        **     **   ******   
    **     **     **  **         **   **   **    **  
    **     **     **  **          ** **    **        
    **     **     **  **           ***     **   **** 
    **     **     **  **          ** **    **    **  
    **     **     **  **         **   **   **    **  
    **     ********   ********  **     **   ******   
Powered by Phorum.