www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Otáčkoměr
Autor: Alfonzzz (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2006 09:14

Jak zapojit otáčkoměr na Astru když předchozí přístrojovka otáčkoměr neměla... Nechci to kvůli tomu dávat do autoservisu

Re: Otáčkoměr
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2006 09:45

Nijak, jenom přístrojovku vyměníš a je to. Příprava už tam je.

Re: Otáčkoměr
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2006 14:39

Plati to i pro turbodiesel X17DTL/1994?

Re: Otáčkoměr
Autor: Kubajs 1,5TD (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2006 17:34

Na diesel musis mit jinou pristrojovku z dieselu, protoze benzin ma jine cejchovani a ma v sobe jinou elektroniku nez diesel. Daval jsem do Astry F 1,6 socka otackomer a kabel tam bohuzel pripraveny nebyl, tak jsem natahl z praveho sloupku u ridici jednotky. Myslim ze je to zeleny nebo tak nejaky :-)...

Re: Otáčkoměr
Autor: Alfonzzz (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 00:32

Jak t ovíš že je to tam připravené? No on mi ted někdo nabízel přístrjovku z 1,8 a já mam 1,4 ale to by nemělo vadit když jsou oba benzínáky ne?

Re: Otáčkoměr
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 06:34

Vím to, protože jsem to takhle sám měnil u X17DTL

Re: Otáčkoměr
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 09:54

Ja jsem taky menil palubku a nic jsem nemusel dodelavat. El. instalace tam byla hotova (r.v.93). Nevadi z jakeho objemu ji mas ale zalezi na "W=" co mas pod tachometrem. Jinak ti bude tachometr ukazovat spatne. A dale pokud mas MID tak jeste muzes met jine impulsni cidlo a musel bys ho preprogramovat.

Re: Otáčkoměr
Autor: jilas (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2007 17:21

Mám Astru 1.6 55kw z roku 1995. Poradíte někdo jestli u tohohle modelu je taká příprava na otáčkoměr? Díky

Re: Otáčkoměr
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 09:58

Ano je

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Otáčkoměr
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 08:55

cus all.
Kteý konektor a pin na přístrojové desce zezadu je určen pro otáčkoměr a kam na alternáturu (na který jeho vývod) se zapojuje? nerad bych ho spálil! Díky za odpověď.

PS: Mám takového tuchajestli to není:
zezadu přístrojovky svislý ten menší konektor na jeho levé straně 4 pin od zhora??
Jo?sad smileysad smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Otáčkoměr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 09:52

Co se treba podivat do schemat?

Re: Otáčkoměr
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 10:38

Je to pin č.8 na tom větším 16 pinovém konektoru vodorovném. Když se díváš zezadu na fólii tak je to ten úplně vpravo nahoře. Drát až k alternátoru je zelený a na něm označený myslím W.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Otáčkoměr
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 10:46

Stando jen sem čekal že to nekdo napíše!the finger smiley nejsem tak b... smiling bouncing smiley ale schéma jaksik necháputhe finger smiley (neboj sem se na něj díval)Chtěl jsem polopatickou odpověď smiling bouncing smiley

m.king díky moc za vyčerpávající odpověď!!thumbs downthumbs downthumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (03.11.2007 10:47)

Re: Otáčkoměr
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 12:49

Gizmo_CZ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stando jen sem čekal že to nekdo napíše!the finger smiley
> nejsem tak b... smiling bouncing smiley ale schéma jaksik necháputhe finger smiley
> (neboj sem se na něj díval)Chtěl jsem polopatickou
> odpověď

?????????????
nějak si protiřečíšconfused smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Otáčkoměr
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2007 10:18

Broučku neřeš mě jsem komplikovaný člověk smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley schéma nechápu i když jsem ho prostudoval sad smileysad smiley

Poprosil bych ale ještě o jednu odpověď (spešl pro mě polopatickou smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley ). Kde mám vzít signál pro otáčkoměr, abych nemusel tahat kabel až k alternátoru? Dalo by se to napojit někde uvnitř auta?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (04.11.2007 10:19)

Re: Otáčkoměr
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2007 16:15

Pokud tam nemáš natažený kabel z přípravy, tak ti nic jiného nezbývá. Mrkni na drát, jestli se ti nějaký zelený tenký (průřez 0,75) kolem altíku nemotá.

Re: Otáčkoměr
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2007 19:16

To Luboš X17DTL jasně už jsem to zkoušel ot. supr funguje asi ale půjdu po tom zeleném drátu až kam vede a napojím to až tam zatím díky všem za radythumbs downthumbs downsmileys with beer

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Otáčkoměr
Autor: somik (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2007 16:36

Levně se dají sehnat na vrakovišti, já kupoval 2 , vždy celou palubovku za 500,-. Jedna byla v pohodě, na druhé jsem upravoval otáčkoměr- už se sloupával- viz foto.Pouze jsem vyměnil tachometr ať sedí km.

Přílohy: Obraz088upr.jpg (288.5KB)   Obraz095.jpg (336.5KB)   Obraz096.jpg (375.7KB)  
Re: Otáčkoměr
Autor: Nikola (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 10:52

ZDRAVÍM,Chtěla bych vás poprosit zda je příprava na otáčkoměr i na kadetu r.v.87,1.6,c16 nz,jestli né tak ják zapojit Děkuji Nikola,jestli máte někdo to schéma zapojení prosím pošlete na E-mail,nikolasimunkova@seznam.cz

Re: Otáčkoměr
Autor: Nikola (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 11:18

DOBRÝ DEN PŘEJI,prosila bych jestli někdo ví zda li je u kadeta 1.6.benzín příprava na otáčkoměr,jestli ne tak jak jej zapojit,máte někdo nějaké schéma? Nikola

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********         **        **  ********   **     ** 
 **     **        **        **  **     **  **     ** 
 **     **        **        **  **     **  **     ** 
 **     **        **        **  **     **  ********* 
 **     **  **    **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  **    **  **     **  **     ** 
 ********    ******    ******   ********   **     ** 
Powered by Phorum.