www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Vyhřívání autosedaček
Autor: Vlastik (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2006 10:22

Není to tak dlouho co jsem si koupil starší Opel Astra 1,6I Caravan. Pod sedačkou jsem nalezl nainstalované (snad vyhřívací rošty) sedaček. Bohužel nejsem schopen nikde najít ovládání pro tuhle funkci. Vůz je rovněž vybaven nezávislým topením. V příloze zasílám dvě fotky na jedné je podle mne vyhřívací rošt s elektroinstalací a na druhé (vypínač vedle řadící páky) který, ale patří k nezávislému topení. Budu velice rád pokud mi někdo sdělí své zkušenosti a poradí, jak dát dochodu vyhřívání sedaček. Děkuji Vlastik vvv.1@seznam.cz

Přílohy: (125.6KB)   panel.jpg (167KB)  
Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2006 14:55

K tomu vyhřívání- není to náhodou šponovací mechanizmus pro bezpečnostní pás v případě havárie.Na vyhřejvání bych řekl,že to nevypadá,to by šly kablíky přímo do polštáře sedačky.Třeba se jen pletu,ale připadá mě to tak.

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Vlastik (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2006 14:37

Díky za odpověď. Mám, ale dojem, že napínací mechanismus pro pásy je ve sloupcích. Na té fotce co není až tak vidět, ale tří drátky vedou na nějaký rošt v sedačce.

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2006 23:44

jj , to je ve sloupku, ale pod sedačkoü jsou ještě jedny napínáky pro případ havárie. Mají to novější vozy

Přílohy: (12.2KB)  
Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2006 06:21

Tyto napínáky jsou po bocích sedaček, vždy u dveří. Aspoň já je tak mámwinking smiley) Takže pokud tam nemáš "pekelný stroj", či nějakou jinou čertovinu, bude to asi to vyhříváníwinking smiley))

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Hanes (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 17:25

Je to konektor bočního airbagu v sedačce.Tam kde máš vypínač nezávis.topeni jsou orig umistěny 2 ovladače vyhříváni.Když to vydloubneš bude tam pro ně kabel.příprava.Vyh.deky v sedákach na 99% nemáš.


Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2006 18:31

Ne Hansy, vypínač vyhřívání sedaček je až za řadící pákou. O bočním airbagu dost pochybuji a ještě se mi moc nezdá ten vypínač nezávislého topení, tam má být kryt přes popelník.

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Vlastik (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 08:24

Díky za snahu. Pokusil jsem se to vyfotit (podle tvé rady) více od podlahy. Je to docela dost těžké, ale snad tam něco víc uvidíš. Na fotce je vidět podle mého názoru rošt na vyhřívaní sedadel a dráty, jeden drát je označen štítkem C5H. Já nemám ponětí co to může znamenat. Je možné, že je to připravené pro vyhřívání, ale není to zapojené. Nevím čím by se to dalo zapnout. Budu velice rád pokud na něco přijdeš a napíšeš mi. Vlastik

Přílohy: spodek.jpg (77.1KB)  
Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 10:17

Ten drát je podle mě a podle barvy opravdu od airbagu, ale ve volantu. Tlačítka jsou až za odkládací schránkou u páky ruční brzdy blíž ke spolujezdci, jsou čtvercová se znakem vyhřívání sedaček a kontrolkou zapnutí, dráty jsou hnědý a černočervený.

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 12:51

znázornené kde sa nachádzajú vypínače vyhrievaných sedačiek
[www.opelastra.cz]

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 16.09.2006 19:07

No vida, a mi si tu dopisujeme jako paka.

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Vlastik (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2006 07:03

Děkuji.
Vypínače tam nemám, ale jsou tam připravené dráty. Bude je tedy nutné připojit na vypínač. Moc děkuji všem, kteří mi pomohli.

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Hanes (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2006 18:36

Tak mě přijde že se jeden baví o astře G a druhej o astře F smiling smiley

Přílohy: KONEKTORY.jpg (92.1KB)   Ovladani.JPG (61.8KB)  
Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2012 17:53

Kluci chci do toho mého žampiona (Kadett E) dávat deky do sedaček... Mám tam vypínače ale nevím kde končí kabeláž od nich k sedačkám to nejde to vím, poradí někdo ? Díky

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2012 20:52

U mojeho 1.8GSi končí oba svazky od vypínačů na sedačky konektorem pod plastovým tapecem vlevo u řidiče u noh...

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2012 21:18

Díky, a nevíš z hlavy jestli tam je 2x plus a nebo i kostra ?

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2012 23:59

To nevim, ale do pozejtří změřím a napíšu smiling smiley...

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2012 14:41

ok,díky

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2012 21:48

Chosse:
Hele, tak mám tam 2xplus a 2xzem v jednom 4 pinovym konektoru...

Re: Vyhřívání autosedaček
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2012 14:42

Tak jsem na to dneska mrknul a je to tak, díky za radu... Přikládám foto (dají se sehnat ty protikusy do toho ? )

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Přílohy: (31.2KB)  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  **     **  ********   **     ** 
 **     **  ***   **  **     **  **     **  ***   *** 
 **         ****  **  **     **  **     **  **** **** 
 ********   ** ** **  *********  ********   ** *** ** 
 **     **  **  ****  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **   ***  **     **  **     **  **     ** 
  *******   **    **  **     **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.