www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: TomAstra (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2008 11:42

Na diagnostice jsem byl, sice ne ve značkovém servisu OPEL, ale tady u nás ve Vyškově v normální dílně. Takže jak to tak sleduji, bude asi nejlepší zajet do značkového servisu OPEL a snad mi řeknou co je všechno v háji.

Který servis by jste mi poradili Brno nebo Olomouc a na kolik taková diagnostika výjde?

-------------------------

Opel Astra F C18XEL

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Honza x18xe (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2008 16:05

Mel jsem stejny problem na motoru x18xe a Jak pise standa nechal jsem vymenit oboje cidla a smitec.
Jinak pozor v oplu mi bylo receno ze od roku 97 je cidlo na kliku jine jak do roku 96.
Byl s tim problem kde bylo dodane cidlo (klika) na starsi typ a nefungovalo.
Pritom vypada uplne stejne + u me byl problem ze toto cidlo melo uplne rozpadlej privodni kabel izolaci.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: TomAstra (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 19:59

Honza x18xe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mel jsem stejny problem na motoru x18xe a Jak pise
> standa nechal jsem vymenit oboje cidla a smitec.
> Jinak pozor v oplu mi bylo receno ze od roku 97 je
> cidlo na kliku jine jak do roku 96.
> Byl s tim problem kde bylo dodane cidlo (klika) na
> starsi typ a nefungovalo.
> Pritom vypada uplne stejne + u me byl problem ze
> toto cidlo melo uplne rozpadlej privodni kabel
> izolaci.


Tak jsem se před chvílí vrátil z garáže po výměně snímáče kliky a jsem vháji protože auto jsem nenastartoval, takže to možná bude i můj problém s tím přechodem na jíné snímače.
Koupil jsem snímač italského výrobce Facet za 1285,- Kč, čímž jsem myslím pěkně prdl do křa :-(
A ještě nejvetší problém je v tom, že starý tam už nemůžu dát protože se mi snímač doslova rozpadl. Při vyjmutí se odlomil plast s dírou na šroubek :-( Takže auto nepojízdné a ve středu mám jet do Chorvatska.
Zítra asi zavolám do Brna do Opelu a zkusím jestli mají skladem originál snímač kliky, ať to stojí co to stojí. Budu doufat, že to rozchodím a pak hned zajedu do Opelu na diagnostiku ať mám klid.

-------------------------

Opel Astra F C18XEL

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: TomAstra (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2008 12:10

Už dávám poslední dovětek k mé problematice se snímačem vačky.
Neoriginální snímač vačky i snímač kliky jsem reklamoval - dostal jsem zpět peníze.
Zavolal jsem do Oplu a objednal originální snímače.
Snímač vačky 3.895,- Kč
Snímač kliky 2.325,- Kč
Diagnostika 500,- Kč
Vyměnil jsem a je po problému, motor se ztišil, volnoběžné otáčky nekolísají a jde pěkně za plynem. Již nikdy nebudu kupovat neoriginální snímače.
Auto zvládlo perfektně Chorvatsko se spotřebou 6,99 l/100 km.
Dříve se mi v nouzovém režimu pohybovala spotřeba těsně nad 8 l/100km

-------------------------

Opel Astra F C18XEL

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: zajec (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 16:37

Chci se zeptat mam opel astra 1.8 16V,a mam problem se snimacema ale newim kkterej je v hajzlu..byl sem na diagnostice tam mi nasli zavadu na snimaci otacek(jak uz tady bylo hodnekrat receno)..tak sem koupil snimac otacek na kliku a porad mi sviti kontrolka a nad 4500 otacek se se nedostanu,spotreba je taky vyssi...a kdyz odpojim pri chodu motoru snimac otacek vackove hridele tak mi to chcipne..tak v cem myslite ze je proble??? diky za radu

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 17:26

Ale to ti mali povedať na diagnostike, ktoré čidlo je v pr... pokazené. Keďže podľa toho čo píšeš, to s najväčšou pravdepodobnosťou čidlo vačky nebude, ako sa môžeš dočítať vyššie v príspevkoch, je tam ešte čidlo kľuky.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 17:46

To zajec : Vzhledme k tomu, ze tam jiny cidlo otacek uz neni, tak je to jednoznacne cidlo na vacce, jak pise macil, viz prispevky nahore.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: TomAstra (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 08:21

To zajec: Já jsem s tím měl velké problémy pořád. Nejdřívé jsem koupil neznačkové čidlo vačky - žádná změna. Pak jsem koupil neznačkové čidlo kliky - opět žádná změna. Díly jsem reklamoval a protože se blížila cesta autem do zahraničí na dovolenou, tak jsem koupil u Opla vše originál a je to v pohodě.
Můj závěr je, že neoriginální čidla už nebudu kupovat.

-------------------------

Opel Astra F C18XEL

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2009 20:37

po přečtení ostatních příspěvků se podělím s mojí doposud nevyřešenou zkušeností a poprosím o radu...tátova Fková X18XE rv96 někdy hlásila poruchu elektroniky, sem tam šla poté špatně startovat a když blikla při jízdě chyba, tak motor jakoby ubral na výkonu...tudíž jsem auto vyfasoval a nechal udělat diagnostiku (pro Brňáky: v rodinném opel servisu v Králově Poli) a tam mi bylo řečeno že to chlásí chybu čidla otáček na klice...ale nestane se že by auto, i když to zahlásí chybu, nejelo, jak jsem četl výše...navrhli tedy výměnu, ale chtěli vědět, jaké má auto číslo motoru, že čidla jsou dvoje (jak je také uvedeno výše). Jenže v TP není, proto nevím, jaké čidlo potřebuji, může někdo poradit?? Mám možnost jej nechat vyměnit u kamaráda, ale musím si jej sám koupit (nebo je přístup lehký, v servisu říkali že je tam potřeba něco odmontovat,nebo tak něco, nemám ecotec moc okouknutej)...koukal jsem se na ty čidla třeba do www.ecat.cz, zde jsou ale děleny dle čísla motoru, ne roku výroby...může mi někdo prosím na ty dva tři dotazy odpovědět?

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2009 21:45

V prvni rade bych polemizoval o tom, jestli je opravdu vadne cidlo na klice. POkud z nej neni signal, auto opravdu nemuze ject. To co popisujes odpovida spis cidlu na vacce.
Podivej se na cislo motoru, ktery je na prirube k prevodovce i s typem. Podle toho kup spravny cidlo.

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2009 21:53

V Elitu jsou 2 druhy snimace a to pro X18XE (Halluv snimac) a C18XEL (magneticky snimac). Oba vypadaji stejne, ale principielne jsou naprosto odlisne.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (17.02.2009 21:55)

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: TomAstra (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 06:36

Mě to hlásilo snímač vačky, ale jak jsem psal výše měnil jsem potom snímače oba. Pokud by bylo čidlo kliky úplně špatné, tak to ani nenastartuješ, ale píšeš, že máš ze startováním někdy problémy, tak možná ten snímač kliky je už zralý na výměnu.
To číslo motoru, které je zajímá je to co píšeš ve svém příspěvku X18XE.
Přístup ke snímači kliky je trochu krkolomný, ale dá se to v pohodě vyměnit. Já to měnil na parkovišti v Brně před Oplem, hned jak jsme koupil originální snímač.
Snímač se nachází na bloku motoru pod termostatem u rozvodů, kabel od něho veden nahoru přes motor kolem rozvodů a pod sací hadicí jak je váha vzduchu se rozpojí.
Doporučuji koupit originální snímač v Oplu (2.325,- Kč). Já nejdříve koupil neoriginál Facet (1.285,- Kč) a auto jsem ani nenastartoval, naštěstí jsem ho vrátil a dostal jsem zpět peníze.
A co to je za ten rodinný servis Opel v Králově Poli?

-------------------------

Opel Astra F C18XEL

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 07:05

Je to firma APMS Rostislavovo nám.40...servis, prodej dílů opel....tam to napíchli a řekli že je to snímač na klice, a že prý nemusí být úplně KO, že je ale načatej...proto to hlásí tu chybu...že je to X18XE jsem jim řekl, ale oni tvrdili že ještě chctějí číslo motoru, protože ty snímače se dávali dva a to do určitýho čísla motoru a od určitého čísla motoru...a že k tomu snímači je blbej přístup, že je někde dole, za držákem co drží klimatizaci a tem že se musí oddělat...tak teď nevím jestli mysleli opravdu kliku a ne vačku??ale asi milionkrat řekli na klice...takže z toho co jsem pochopil je na X18XE jen jedno čidlo na kliku a výměnu zvládne šlověk sám a na parkovišti?? a to čidlo je tedy na pravé straně bloku u rozvodového řemene?? kouknu se a uvidíme...

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 07:06

Ak sa jedná skutočne o motor X18XE, ten sa bez čidla kľuky naštartovať dá. Ťažšie chytá a ide v núdzovom režime. Podľa popísaných príznakov by som to skutočne tipoval na kľuku.

Pokiaľ ide o typ čidla, bez č. motora sa asi nezaobídeš. Podľa r.v. je to ťažko určiť. Osobne by som to tipoval na to novšie, je aj lacnejšie, ale na moje tipy sa radšej nespoliehaj.smiling smiley
Do č. motora -14142428 tam patrí čidlo kat.č. 12 38 914 (GM 90458251)
od č. motora 14142429- tam patrí čidlo kat.č. 12 38 228 (GM 9174621)

Výmena, ako vyššie popísal TomAstra, ale pokiaľ máš klímu, bez demontáže držiaka kompresora sa tam asi nedostaneš.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 07:16

díky, jediné pozitivum je, že klima na tédle káře není (pro tento případ:c) )...to samé říkali oni (servis), že to řídí ještě čidlo na vačce, že je to ale jen u tohodle typu motoru....no a jak na to číslo motoru,v techničáku není...tak očistit blok...může někdo prosím napsat kde přesně to číslo hledat, kudy se tam nahnout a skrz co čučet, at na ulici neobíhám auto jak pomatenej:c)

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 08:45

Cislo motoru je jak jsem psal na prirube mezi motorem a prevodovkou vedle olejoveho filtru. Viz obrazek.

Přílohy: cislo_motoru.jpg (69.3KB)  
Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: TomAstra (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2009 09:37

Tak já mám motor C18XEL a v Oplu je zajímalo jen označení motoru, číslo je nezajímalo. Možná u X18XE je to jiné jak píšete.
Já klimu mám a opravdu se mi to podařilo vyměnit i bez demontáže držáku kompresoru klimy. To čidlo jo schované pod tím držákem, ale když si třikrát zalomíš ruce, odřeš všechny klouby na rukách tak to jde. :-)
A díky za ten kontakt na servis asi ho budu potřebovat, protože po zahřáti chcípá na volnoběh a asi už je KO regulátor volnoběhu.

-------------------------

Opel Astra F C18XEL

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: berni (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2009 20:47

takže, jak vše dopadlo...podle čísla motoru bylo nutné to novější čidlo (jak tu bylo odhadováno), čidlo vyměněno a zatím vše v pohodě, tak doufejme že na dlouho...díky všem ještě jednou za rady...

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: krtecek (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2015 11:02

macil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Môžeš skúsiť ešte premerať káblik vedúci k čidlu,
> prípadne aj samotné čidlo.
> Orientačne medzi pinmi 1 a 2: 10-15 ohmov a medzi
> 2 a 3: 0,6-1 ohm. Piny sú číslované spredu dozadu.


Nazdarek lidi,prosím o radu.Astra f C18XEL špatně staruje za tepla někdy i za studena a nejde vytočit nad 4500.
Vyblikano chyba 92 snímač vačky.
Naměřené hodnoty 1 a 2 - 11ohmu 2 a 3 - 2,3ohmu,myslite že se odporoučel.
chyba 38 Lambda -neřeším,jezdim LPG,na benzin OK.
Děkuji za rady

Re: Snímač otáček vačkového hřídele
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2015 14:57

Jestli se nepletu, je to hall snímač, takže takové měření ohmmetrem nemusí vůbec nic znamenat. Doporučuji zkoušečku s malým odběrem, třeba led diodu a kOhm odpor. Jeden pin je kostra, jeden je napájecí a jeden je signál. Tam by běla za chodu motoru blikat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  ********   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ***   *** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **** **** 
 ********   **     **  **     **  **     **  ** *** ** 
 **     **   **   **    **   **   **     **  **     ** 
 **     **    ** **      ** **    **     **  **     ** 
 ********      ***        ***     ********   **     ** 
Powered by Phorum.