www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Matias9 (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2007 05:55

Zdravím pánové, tak ted fakt potrebuju vaší radu, ale reálnou. Vymenil jsem čidlo teploty, rídící jednotku, zapalování, zapalovací modul, haluv snímač, cívku, a presto všechno to neháže jiskru do rozdelovače!!!!

Tak až ted si fakt nevím rady. Když má nekdo z vás rozumnej nápad , tak ho beru.

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Vendys-bez hesla (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2007 17:16

To je sice hezký, ale asi se tady člověk snaží radit nadarmo. Zkoušel jsi, co jsem radil?

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Matias9 (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 03:19

Neradíš nadarmo, bylo to pred odskoušeno.

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: NADO (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 11:51

MAM TAKE STEJNY PROBLEM NEHAZE MI JISKRU A KDYZ HO ROZTAHNU TAK TAKY JEZDI PROSIM PORADTE

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: sakal.mh (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 17:12

Vendys napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Samozřejmě, že to může být otáčkoměrem. Je totiž
> připojený na stejný pól zapalovací cívky, na který
> jsou i mínusové pulsy od zapalování. Vem obyč
> žárovkovou zkoušečku, připoj ji paralelně s cívkou
> a zastartuj. Měla by blikat. Pokud nebude, zkus
> ten otáčkoměr.


Chtěl jsem se zeptat jak postupovat s tím otáčkoměrem,kde začít. Dík C16NZ

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 23:40

Nado: Prosím, je lepší, když má někdo problém a píše sem, aby napsal, co už případně zkusil. Nemusí se tu pak probírat již vyzkoušené věci. Co se týká chytání přes starter a při roztlačení, mám několik základních rad. Buď je při startování malé napětí na přeskočení jiskry, nebo nízké otáčky motoru, nebo může být mezizávitový zkrat ve snímací cívce v rozdělovači. Co pamatuju, to uměly slušně Favority. Jak měl mezizáviťák, tak na starter nechytil a na roztlačení téměř hned.

sakal.mh: To samé, co na Nado prosím. Jaký je problém, co pán již zkusil, co to dělá a nedělá? Teď prostě nevím, jestli pán již zkusil ty pulsy na cívce, nebo ne. Jestli to třeba začlo zlobit po dodatečné montáži otáčkoměru, nebo jen tak.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2008 14:17

Nazdar mládenci, mám ten samý problém jak se tady řeší. Jel jsem a zničeho nic auto zastavilo. Neháže jiskru.Všechny kontakty jsem očistil, všechny kostry jsou ok, víko rozdělovače jsem měl sundané a očištěné, kabely a svíčky jsou zánovní ale jiskru to nehodí. Pojistky jsou ok. Tak jsem měřil multimetrem napětí na cívce a jet tam 12V. Chtěl jsem tedy zkusit ten fígl s žárovkou a ona se nerozsvítí.Když je klíček zaplí, ukazuje tam 12V. Kostru jsem dal na baterku a nerozsvítí se. Do té cívky jde konektor se čtyřmi výstupy a je tam pět kabelů. 2 jdou pod víko rozdělovače a zbytek do chuchvalce k ostatním. Když jsem ho proměřoval, tak přívod tam má jeden nejslabší černý kabílek. Poraďte mi prosím, jaký mám zvolit další postup, kde jinde může být závada. Prošel jsem vše co jste tu psali, vše jsem taky vyzkoušel. Nezkoušel jsem ještě ten otáčkoměr jak jste tu psali, protože ani nevím jak. Zkuste mi prosím nějak detailněji poradit. Je to motor C16NZ. Moc vám děkuji Honza

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2008 14:26

môže to robiť modul zapalování skus vymeniť celý rozdelovač z funkčého auta.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2008 14:54

Tak jsem zkusil metodu s žárovkovou zkoušečkou a vůbec se nerozsvítí. Tak už to mám objednané a zítra to zkusím. Ď

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 19:22

Čauky kluci, měl jsem ten samý problém. Zkoušel jsem vyměnit i řídící jednotku a nic. Nakonec jsem sundal víko rozdělovače a vyměnil tu malou černou krabičku. A V TOM TO BYLO!!!

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 04:40

to Matias9
zkus vyměnit relatko palivového čerpadla je v motorovém prostoru
[www.elitecat.cz]
blblo mě to taky a bylo to tímhle rele nehazelo mě to jiskru.

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Aligato (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 04:46

aj nejde odkaz, dej si vyhledávat podle čísla
číslo součastky: 4RP 008 189-041

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2010 15:38

Zdravím, našel jsem tenhle starší článek a mám taky stejný problém, neháže mi auto jistkru od cívky. Vyměnil jsem zapalovací modul, cívku, váhu vzduchu, a pořád nic, přestalo to z ničeho nic. do cívky jde proud normálně, Chci se zeptat jak se provádí to testování tou žárovkou na cívku, normálně na vývod z cívky do rozdělovače se to připojí a nastartuje se nebo jak??? děkuji :-) Jinak auto mám kadett 18E

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Petas (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2011 14:02

Zdravím vás.Mám problém z ničeho nic mi neháže jiskru(opel astra f 1.8 16v 92kw C18XE). Dal jsem nové čidlo táček,kabely ke svíčkám a nové svíšky,očistil všechny kontakty a nic.Pomozte prosím,díky

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Petas (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2011 17:28

mám takové tušení že to má něco společného s čidlem co je pod servočerpadlem protože když ho vyndám a dám spátky tak to chytí sice musím točit tak 30 sekund než to začne blafat ale chytne .Jakmile chcípnu a skusím znova tak ani rána.a na roztáhnutí to chytne hnedka.jestě se zeptám prosímvás jaký je rozdíl mezi tím čidlem co je pod servočerpadlem a tím co je na druhé straně motoru pod startérem.motor c18xe.díky moc.

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Petas (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 11:57

ještě k tomu problému při startování mi líta ručička otáčkoměru,auto ani nemá snahu blafnout.přitom svíčky všechny mokré čerpadlo tlačí ale ta jiskra pořád nikde,už opravdu nevím.

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 18:04

Na přední straně motoru je čidlo otáček klikového hřídele, na zadní je uprostřed snímač klepání.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Petas (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 20:06

Aha tak díky moc,a nevíte náhodou čím by to mohlo být že to neháže tu jiskru,já už si opravdu nevím rady.Mohlo by mít to čidlo otáček na to vliv? i když mi to chytlo což už nechytá vubec tak to točilo jen 4500 a byl omezovač to jestli se nepletu má na svědomí čidlo otáček nebo se mýlím?

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2011 21:41

A které čidlo otáček jsi vlastně měnil?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: neháže jiskru, pomozte prosím.
Autor: Petas (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2011 13:49

měnil jsem čidlo klikové hřídele ,ale pořádně sem si to tady projel do noci jsem studoval a myslím že mi obědnali špatné čidlo,vůbec mi nesedí číslo starého čidla s novým a mám podezření že mi prodali hallův snímač což je na X18XE ,ale já tam mám mít ten magnetický snímač.Takže v pondělí to budu hned řešit a dám vědět.Jen doufám že není špatné i to čidlo vačkové hřídele,jak sem se tady dočet tak to má spojitost s jiskrou tak uvidím,zatím

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   ******   ********    ******   
    **     ***   ***  **    **  **     **  **    **  
    **     **** ****  **        **     **  **        
    **     ** *** **  **        **     **  **   **** 
    **     **     **  **        **     **  **    **  
    **     **     **  **    **  **     **  **    **  
    **     **     **   ******   ********    ******   
Powered by Phorum.