www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Modry spej na zarovky
Autor: velda (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 11:38

fakt jo??kecy,.... grinning smileygrinning smiley

Re: Modry spej na zarovky
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 20:30

Jak kecy, si piš že jsem tam byl, Gallo je mi svědkem. Takový hangárek, vlevo kancl a jinak samé regály. Jëště kecám?angry smileyangry smileyangry smileygrinning smiley

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Modry spej na zarovky
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 05:03

Raději řekni, jak to s těmi kloboučky svítí. Taky chci taky udělat modré podsvětlení, ale nevím, co je lepší. Zda LEDky nebo žárovky. Jak jsem si tak prohledával diskuze tady, jeden doporučuje to, druhý zase ono. Nechci předělávat podsvětlení na LEDky, raději bych zůstal u žárovek se standardní paticí. Jen by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s tou barvou - je lepší žárovku nabarvit nějakou barvou na sklo, nebo přetáhnout jen nějaký ten klobouček? Co lépe svítí a vypadá? Mám strach, aby se ten klobouček nezačal tavit, přestože jste tu psali, že to nehrozí. Ale předpokládám, že když tam dám 2 W žárovičky, tak to asi nějaké teplo vyvine.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 11:07

Zdravím, dnes se chystám natahnout na žárovky ty šprcky (GM ELECTRONIC 8 Kč/ks) tak pak dám vědět jak to vypadá. Tavit se to nebude, počítá se s tím, že se nějaké teplo bude.

1,6 16V
X16XEL

Re: Modry spej na zarovky
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 11:23

Ja sice nevim o jaky sprciny de, ale jeste rad je budes sundavat az vyblednou smiling smiley

Re: Modry spej na zarovky
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 13:04

na motorce mám org. rádio clarion, jeho zelené podsvětlení tvoří žárovky a na žárovkách je navlečena nějaká zelená guma. motorka ja stará 21let najeto 120000km a zatím to podsvětlení je stále stejně zelené.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 13:21

já jsem ty modrý silikonový návleky do budíků zkoušel už asi před pěti lety, tavit se netaví, akorát postupem času změnili barvu z modrý na zelenou smiling smiley jinak ale žádný problém, žárovky se pod tím nepřehřívají a na rozdíl od barvy se neoloupou. tuším, že jsem je taky tenkrát objednával z GM, mám je natažený i v hodinách a v podsvětlení vypínačů. akorát si to prosím nedávejte do parkovaček, vypadá to děsně a policajti jsou na to citlivý smoking smiley

Re: Modry spej na zarovky
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 15:43

Tak já dneska taky ty šprcky natáhnul. Sice jsem z časových důvodů stihl jen TID, ale svítí to hezky, tedy spíše do zelena, než do modrá, ale je to spíše takový tyrkys, takže v pohodě. Akorát je to trošku slabší, to svícení, ale v noci to stejně ztlumuji tak i tak a přes den to skoro nešlo vidět ani bez šprcky.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 17.10.2007 17:53

Máš pravdu svítí slaběji, ale mě osobně vyhovuje. Zatím jsem je dal jen pod budíky. Na TID bude asi lepší LEDka.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 05:56

při dávání ledek pozor, vysokosvítivé vesměs mají malý vyzařovací úhel a proto se pro podsvětlení různých displejů moc nehodí, při koupi je potřeba koukat aby ten úhel byl co největší, pokud to bude např jen 15 st. bude pak podsvětlení nerovnoměrné a vypadá to divně (flekatě), lze to sice vyřešit úpravou pouzdra diody, ale je to taková piplavá práce

Re: Modry spej na zarovky
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 08:02

Jo, no, a taky mají tu nevýhodu, že kromě úzkého vyzařovací úhlu je nutné pájet i odpory. Ty žárovky se šprckou v TIDu svítí dobře, já bych tam diody nedával.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 08:54

oni se dají koupit i ledky přímo s žárovkovou paticí a vestavěným odporem viz. [uni.autodoplnky.cz] ale ta cena sad smiley

Re: Modry spej na zarovky
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 09:12

A myslíš, že to svítí hezky nebo to dělá jen nějaké body kvůli nízkému úhlu? Jinak ta cena 60,- Kč za dva kusy je celkem v pohodě, si myslím, protože včera jsem právě kupoval normální žárovky a jedna 2 W stála 21,- Kč, takže zase tak hrozně drahé to ve srovnání se žárovkama není.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 11:09

Právě to chce invexní - rozptylové diody. Mají ploché až vyduté
čelo.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Modry spej na zarovky
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 11:18

Invexní? To jsou žárovičky, které koupíš na Invexu? spinning smiley sticking its tongue out Já myslel, že jsou jen konkávní a konvexní.winking smiley

Re: Modry spej na zarovky
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 11:41

já mám tyhle ledky nacpané v podsvětlení ovladačů topení a tam vypadají slušně, pod budíkama jsem je nezkoušel, ale na pohled mají světelný úhel celkem široký. jinak nevím kde kupuješ žárovky ty, ale já jsem bral před týdnem 2W do přístrojovky po 8,- spinning smiley sticking its tongue out ledky jsem koupil hlavně proto, že měnit žárovičky v topení je hnusná práce a když už jsem to dělal, chtěl jsem tam dát něco co má rozumnou životnost.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: Milan.st (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 16:52

Tak jsem dnes dal do TIDu ty LEDky. Jen to chtělo zabrousit špičky . Tady je výsledek.

Přílohy: (314.4KB)   (219.4KB)  
Re: Modry spej na zarovky
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2007 17:27

Hej, to mi ani neříkej. Kde jsi je koupil za 8,- Kč? Já jsem z Frenštátu p/R a tady mají žárovky 1 W Osram do přístrojovky za 29,- Kč a žárovky 2 W tu nemají, ty jsem musel koupit v Kopřivnici a stály 21,- Kč. Teď jsem trošku rozhořčený, protože jsem do toho dal asi zbyteně moc peněz. Jinak už mám namontované žárovky se šprckama v TIDu i v přístrojovce a je to fakt super. Jako LEDky jsou LEDky, to je jasné, ale vypadá to mnohem lépe než klasické osvětlení. Ještě mě čekají ovladače světel a ovladače topení a je to všechno.

Re: Modry spej na zarovky
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2007 05:38

To MetalKalic: na Invex jedu příští pátek. To slovo mě bylo hned podezřelé. Myslel jsem tohle:
[uni.autodoplnky.cz]

Re: Modry spej na zarovky
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2007 05:40

Jo, tak ty vypadají dobře, ale mají nějakou jinou patici, takže to s tou montáží do palubovky asi nebude tak jednoduché.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   *******   ********  **     ** 
 ***   **   **   **   **     **  **        **     ** 
 ****  **    ** **           **  **        **     ** 
 ** ** **     ***      *******   ******    **     ** 
 **  ****    ** **           **  **        **     ** 
 **   ***   **   **   **     **  **        **     ** 
 **    **  **     **   *******   **         *******  
Powered by Phorum.