www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Kontrolka airbag
Autor: Mirek1 (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 10:47

Koupil jsem Astru Caravan G 1,7 DT , a stále mi svítí kontrolka airbagu. V bazaru mi říkali, že to v zimě stratovali přes kabel a od té doby to svítí.
Dá se to nějak vyrušit doma, nebo musím do servisu?
Děkuju

Re: Kontrolka airbag
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 10:56

Musis do servisu.

Re: Kontrolka airbag
Autor: Mirek1 (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 11:00

Děkuju

Re: Kontrolka airbag
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 08:02

doma s tím nic neuděláš, ale uniká mi souvislost mezi startováním kabelem a svítící kontrolkou, každopádně v servisu to píchnou na diagnostiku a řeknou ti důvod proč kontrolka svítí, obávám se ale, že to nebude stačit pouhé "restartování" jednotky nýbrž bude někde nějaká jiná závada

Re: Kontrolka airbag
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 08:18

Az ted sem si vsim ze je to z bazaru. Jak pise vrabi, se startovanim nema airbag nic spolecnyho. Spis uz je vystrelenej.

Re: Kontrolka airbag
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 12:11

Schválně si mákni na střed volantu a jestli je "měkký" a promáčkneš ho tak tam nemáš airbag!! Prostě tě podvedli!! the finger smileythe finger smileythe finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kontrolka airbag
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2007 12:22

nebo to může být jen "vystřelený" předpínač pasů, to se stává při menším nárazu, že airbag nevystřelí, ale předpínač ano. diagnostika ale vše zjistí a řeknou ti jaký díl budeš shánět. může to být i jen špatný kontakt, mě se tohle stalo po tepování sedaček, povytáhl jsem konektor a kontrolka začala svítit, takže jsem zacvakl 400,- za diagnostiku a 20,- za nastrčení konektoru pod sedačkou :-)

Re: Kontrolka airbag
Autor: Radek Pour (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2007 12:33

Po nasazení potahů mi svítí kontrolra na airbak,když zapnu klíček tak na okamžik zhasne a potom zůstane stále svítit.Zkoušel jsem i kontakty pod sedačkou ale marně.Můžou se sami tyto odstřelyt nebo ne. Předem děkuji za radu.

Re: Kontrolka airbag
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2007 13:47

Zajed si na diagnostiku, reknou Te kde je problem a kontrolku zhasnou. Vystrelit to nevystreli.

Re: Kontrolka airbag
Autor: R adek Pour (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2007 14:25

Moc díky za radu,na té diagnostice mi to vymázaly a problém byl pod sedačkama.Ještě jednou dík.

Re: Kontrolka airbag
Autor: Čouda (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 15:56

Kde přesně pod sedačkou,svítí mi to od posledního vysávání.Dík.

Re: Kontrolka airbag
Autor: konkordy (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 12:34

me se stalo ze jsem to mel v servisu a servisman si posoupl sedacku dozadu a kdyz jsem ji pritah tak se mi rozsvitila kontrolka,hned mi to pichli na diagnostiku a chybu stacilo vymazat,s konektorama nic nedelali

Re: Kontrolka airbag
Autor: josefkim (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 17:34

Měl jsem u F 1.7TD vyndaný airbag ve volantu kvuli jeho přesazení o jeden zub aby byl rovně a odté doby mi ta malá červená potvora nechce zhasnout. Po seřízení volantu sme vše vrátili tak jak bylo. Musim také na diagnostiku? Zkoušel jsem i fígle jako na noc odpojit baterku ale nepomohlo to. Dík za radu docela mi to při jízdě štve že svítí. Josef.

josefkim astra 1.6i

Re: Kontrolka airbag
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2008 17:40

Musíš na diagnostiku.

Re: Kontrolka airbag
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2009 19:07

cau lidicky cetl sem prispevky viz hore mam taky dotazecek, take sem prehazoval volant a ta zatracena kontrolka mi taky sviti uz vim ze budu muset na diagnostiku
a ted ta otazka sou airbagy aktivni ?i kdyz mi sviti kontrolka airbagu

Re: Kontrolka airbag
Autor: JirkaDrums (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2009 11:26

Když ta kontrolka svítí,tak nejsou aktivní!!!

Re: Kontrolka airbag
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2009 15:51

Ne vždycky. Záleží kvůli jaké závadě svítí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kontrolka airbag
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2012 20:15

Papez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> cau lidicky cetl sem prispevky viz hore mam taky
> dotazecek, take sem prehazoval volant a ta
> zatracena kontrolka mi taky sviti uz vim ze budu
> muset na diagnostiku
> a ted ta otazka sou airbagy aktivni ?i kdyz mi
> sviti kontrolka airbagu


Vašek : Mám stejný problém Opel Vectra Caravan B. Při první diagnostice řečeno: vada na vedení pod volantem. Vyměněno a po 3 měsících opět se kontrolka rozsvítila. Servisman ji zhasnul a zároveň podal informaci, že když kontrolka svítí, tak je airbag funkční. Problém při STK. Servisní technik našel závady ve spojích napínače pasů, kontrolku zhasnul a po měsíci opět svítí. Tento druhý technik tvrdí, že pokud svítí kontrolka, tak airbag je nefunkční.BYLO MĚ VYSVĚTLENO, ŽE JAKMILE ZAPNU KLÍČEK,TAK DOCHÁZÍ KE KONTOLE OBVODŮ SLABÍM PROUDEM A KDYŽ JE NĚKDE NEPATRNÝ PROBLÉM, TJ. NEUZAVŘENÝ OBVOD(KONEKTORY A POD.), TAK SE TO PROJEVÍ ROSVÍCENÍM KONTROLKY. JAK TOMU PŘEDEJÍT ?? ASI TAK, ŽE POKUD CHCI POSUNOUT SEDAČKU, TAK VYPNOUT KLÍČEK. JÁ TO DODRŽOVAL A OPĚT TO SVÍTÍ. Vyčistím konektory,prostříknu je a opět půjdu na diagnostiku a zhasnutí kontrolky. Skutečně by mě zajímalo, kde je pravda o funkčnosti airbegu při svítící kontrolce.Asi čekat od technika, který se tím živí, že mě řekne nejezděte na zhasnutí kontrolky a zbytěčně opakovaně neplaťte.... . Proč by výrobce vozidel montoval do vozidel bezpečnostní zařízení, které v případě sebemenší závady bude počítačem vyřazeno z provozu. Prosím o reakci skutečného odborníka.

Re: Kontrolka airbag
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2012 12:55

A proč by měl fungovat systém, na kterém byla zjištěna závada? Obzvlášť, pokud je potencionální možnost, že by se ten systém mohl při chybném vyhodnocení jednotky, aktivovat. Pokud to dělají spoje pod sedačkou, na několika vozech jsem je vyhodil a nahradil klasickou čokosvorkou a kabely připáskoval, aby se nemohly opět zlámat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

kontrolka auto s kladivkem a ABS
Autor: Jindří (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2012 15:33

Dobrý den, mám dotaz. Při startování se mi rozsvítí kontrolka auto s kladivkem + ABS, když se chci rozjet, tak otáčky stojí a nejde mi otočit volantem. Tak vypnu motor a nastartuju znova, pak už se to třeba nestane.
Jednou to dopadlo tak, že už jsem po druhé nenastartovala. Auto bylo v servisu, baterka dobrá, alternátor taky dobrej, jsou vyčištěné hadičky od starteru.
Znova se mi ty kontrolky rozsvítily, už se fakt bojím, kdy to zase nepojede. Vůbec se nemůžu na to auto spolehnout.....
Nemůžete mi poradit, čím by to ještě mohlo být?
Děkuji
Jindří

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********    ******   ********  **    ** 
  **   **   **     **  **    **     **     ***   ** 
   ** **    **     **  **           **     ****  ** 
    ***     ********   **           **     ** ** ** 
   ** **    **     **  **           **     **  **** 
  **   **   **     **  **    **     **     **   *** 
 **     **  ********    ******      **     **    ** 
Powered by Phorum.