www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Stěrače
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 20:30

Tak je špatný doběh kontakt v motorku.

Re: Stěrače
Autor: Racer (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 20:32

To je tedy ale asi horší varianta...

Re: Stěrače
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 20:37

Záleží na tom, motorek rozebrar, zjistit co odešlo a atd.

Re: Stěrače
Autor: Racer (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 20:42

Zítra se ozvu, jak to vypadá...

Re: Stěrače
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 20:59

OK

Re: Stěrače
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2012 00:43

Bez zapnutého zapalování tam napájení není. Povolit tu matku, co je přímo na motorku, pustit stěrače a nechat je zastavit na doběhu, dát ručně stěrače do spodní polohy a táhla by měla být tak, jak jsou na fotce od ady, tedy páka od motorku souběžně s táhly a nasměrována doleva. Pak utáhnout.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Stěrače
Autor: Racer (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2012 15:51

Dostal jsem se k tomu až dnes, dopadlo to super, skutečně se protočila osa motorku vůči táhlům, stačilo přesadit a seřídit dle fotky a nakonec nasadit zpět ramínka takže díky za rady smoking smiley

přední stěrač - poloha
Autor: marynek (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 17:11

prosím pomoc, přední stěrače mi zůstávají v poloze uprostřed okna, nějak mi nefunguje doběh. Vyměnil jsem relé, bez výsledku, zkontroloval a rozebral motorek stěrače a taky zde jsou ty doběhové kontakty bez závad a již neví co dalšího v tom může vězet. Díky za radu, ještě mé auto :

OPEL - ASTRA F kombi - 1.6 i 16V, motor X16 XEL

Re: přední stěrač - poloha
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 17:32

Doběh. kontakt nefunguje, nebo k němu nejde + pól. A nebo se Ti hlo nastavení táhel.

Re: přední stěrač - poloha
Autor: marynek (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 17:44

vidím to spíš na ty táhla, i když se mi to přihodilo za jízdy a nevím jak je to možné. a nebyl by nějaký tip na nápravu těch táhel. Díky

Re: přední stěrač - poloha
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 18:08

Pokud jsou to táhla, tak jedině kde se to mohlo hnout je na ose motorku.Povol matku na ose a nastav stěrače, pak zas utáhni matku.

Re: přední stěrač - poloha
Autor: marynek (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 18:12

díky, zkusím to ráno

Re: přední stěrač - poloha
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2008 12:59

V tahlech to nebude, dojdi na vrakac a sezen jiny motorek, na 99,9% je to v nem.

Re: přední stěrač - poloha
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2008 15:28

nejspíš odešel cyklovač,pokud je ostatní v pořádku

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: přední stěrač - poloha
Autor: marynek (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2008 18:45

Děkuji za snahu, za dobrou radu hlavně pro ADA, je to banální, ale pohnulo se mi to v tom "tisícihranu" hned u motorku stěrače. Když jsem psal že jsem vyměnil relé, znamená to že jsem vyměnil i cyklovač, ten je v něm ! Motorek jsem taky zkontroloval, taky jsem to psal. Závada byla banální a vůbec by mě to nenapadlo, prostě mi to muselo za jízdy přeskočit v tom tisícihranu a nakonec banální oprava zabrala asi 10 minut. Děkuji všem za pomoc a snahu.

Re: přední stěrač - poloha
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2008 19:26

No pokud jsi kontroloval motorek řádně, tak jsi musel samozřejmně povolit a pak dát zpět právě táhlo na ten tisícihransmiling smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: přední stěrač - poloha
Autor: Paloš (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2008 17:02

Poradí mi někdo? Mě Na 1 polohu to je jednou páčku nahoru jdou stěrače do půlky,jak se vracejí, tak zůstanou ve čtvrtině, no prostě všeliak. Na druhou polohu jedou normálně, ale když je vypnu zůstanou hned stát, nedojedou do základní polohy. Díky. Asta F 1,6, r.v. 94.

Re: přední stěrač - poloha
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2008 02:32

Paloš: Máš špatný doběh. kontakt v motorku, nebo Ti k němu nejde + pol.Zkus jinej motorek.

Re: přední stěrač - poloha
Autor: Johny (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2009 07:23

Ahoj všichni, mohl by mi někdo poradit jestli se nechá seštelovat dobeh stěračů??? Mam ten to problém: stěrače na první polohu vyjedou do pravého uhlu (nahoru) tam zustanou pak dostanou další inpulz a sjedou do půlky poté dojedou uplně dolu a takhle pořád dokola, ostatní dvě polohy jdou v pořádku a le když je vypnu tak tam kde zrovna jsou tak tam zustanou. Předem děkuji za pomoc, a abych nezapoměl jedná se o Opel Astra F 1.8 16v 92kw označení motoru C18XE r.v.1994

Re: přední stěrač - poloha
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2009 10:33

Tohle není tím, že by byl doběh rozštelovaný. Máš tam někde chybičku v motorku, relé cyklovače, páčce stěračů, nebo elektroinstalaci.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **    **  **    **  ********  
 **     **  ***   **  **   **    **  **   **     ** 
 **     **  ****  **  **  **      ****    **     ** 
 **     **  ** ** **  *****        **     ********  
 **     **  **  ****  **  **       **     **        
 **     **  **   ***  **   **      **     **        
  *******   **    **  **    **     **     **        
Powered by Phorum.